bors kharej az keshvar

حذف بورس خارج دانشگاه ها از کنکور دکتری وزارت علوم: در چند سال اخیر پذیرش گرفتن بورس خارج از کشور منوط به شرکت داوطلبان در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) شده است اما در دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 99 بند شرایط مربوط به بورس خارج حذف شده است و در دفترچه راهنما موضوعی در این خصوص ذکر نشده است. برای دانلود دفترچه دکتری وزارت علوم به مقاله مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت علوم 99  مراجعه کرده و با دانلود دفترچه راهنمای شرکت و ثبت نام آزمون دکتری وزارت علوم  جزئیات مربوط به ثبت نام دکتری وزارت علوم در سال 99 را دریافت نمایید.

 

 bannerfinal

شرایط ثبت نام دکتری وزارت علوم 99

داوطلبان جهت كسب اطلاعات در خصوص مقررات آموزشی، میزان شهریه دورههای نوبت دوم (شبانه)، مشترك، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد اسلامی، دورههای غیرانتفاعی و پیام نور و سایر شرایط و ضوابط دوره دكتری، به سایت اینترنتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و سایتهای مرتبط مراجعه نمایند.

همچنین در دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 99 تنها شرایط اختصاصی و عمومی برای ثبت نام اعلام شده است. این در حالی است که در دو سال گذشته در بند 8 دفترچه راهنمای ثبت نام (شماره یک) آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 98 آمده بود: «پذیرش بورس خارج از کشور: در صورت اعلام ظرفیت پذیرش برای رشته های تحصیلی بورس خارج از کشور توسط دانشگاه ها، شرایط و ضوابط مربوط به این رشته ها در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره ۲) اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین پیش از این در دفترچه راهنمای ثبت نام (شماره یک) آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 97 تمامی شرایط اختصاصی ویژه بورس خارج از کشور اعلام شده بود. این شرایط شامل حداقل میانگین (معدل) نمره های دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته، حداکثر سن داوطلب در زمان ثبت نام جهت شرکت در آزمون دکتری و سایر شرایط کسب حد نصاب علمی لازم بود.

اما امسال برای آزمون دکتری سال 99 چنین موضوعی اعلام نشده است. پیش از این برخی از مسئولان آموزش عالی مسائل ارزی را دلیل کاهش بورس های خارج از کشور در دوره های تحصیلات تکمیلی را اعلام کرده بودند.

نحوه پذیرش و برگزاری آزمون دکتری وزارت علوم 99

آزمون ورودی دوره دكتری سال 99 بر اساس برنامه زمانی پیشبینی شده، در روز جمعه 9/12/98 در یك نوبت برگزار خواهد شد.
سطح سؤالات امتحانات اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغالتحصیل دوره كارشناسی و كارشناسی ارشد در هر رشته، مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی و براساس ضرایب جدول شماره 1 و مواد امتحانی مندرج در جداول شماره 3 تا 9 كه در صفحات 11 تا 38 همین دفترچه راهنما درج شده است، صورت میگیرد.

نحوه پذیرش
پذیرش دانشجو در دوره دكتری « سنجش و پذیرش دانشجو در دورههای تحصیلات تكمیلی در دانشگاهها و مراكز آموزش عالی كشور » براساس قانون و دستیاری رشته های گروه دامپزشكی، شامل دو مرحله است كه هر  یک از مراحل مطابق با شیوهنامه اجرایی آزمون انجام میگیرد.
معرفی اولیه داوطلبان
پذیرش نهایی داوطلبان
امتیاز متقاضیان آییننامه استعدادهای درخشان

bannerfinalmoshavere

لینک مرتبط با آزمون دکتری وزارت علوم :

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری،ارشد و دکتری وزارت علوم 99

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

سوالات رایج درباره آزمون زبان MHLE و کنکور ارشد وزارت بهداشت

تفاوت زبان ارشد وزارت بهداشت با آزمون MHLE

مدرک MHLE برای آزمون ارشد وزارت بهداشت اجباری شد

کارشناسی ارشد پرستاری دانشگاه تهران

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم 99

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت علوم 99

کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور

آینده شغلی و بازار کار ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت

دانلود تقویم آزمون های علوم پزشکی سال 1399

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)