با توجه به اینکه امکان تاسیس مطب برای فارغ التحصیلان رشته ارشد تغذیه وجود دارد، این رشته جز یکی از پرمتقاضی ترین رشته های ارشد می باشد و داوطلبان همواره به دنبال بهترین منابع برای ارشد تغذیه هستند. بنابراین اگر جز داوطلبانی هستید که قصد شرکت در آزمون ارشد تغذیه وزارت بهداشت را دارید، اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید، تهیه منابع ارشد تغذیه بر اساس منابع و رفرنس های وزارت بهداشت می باشد، چرا که تهیه منابع کنکوری و طبقه بندی شده به هدفمند بودن مطالعه شما کمک بسزایی خواهد کرد.

در ادامه جدول منابع ارشد تغذیه معرفی شده توسط وزارت بهداشت را در اختیار شما قرار خواهیم داد، برای تهیه منابع ارشد وزارت بهداشت می توانید به سایت sanabook.com مراجعه کرده و یا با شماره 02166574345 داخلی 3 تماس بگیرید. تا انتها با ما همراه باشید به تمام سوالات شما در رابطه با  چند ساعت در روز برای قبولی در ارشد تغذیه مطالعه کنم و از چه درسی شروع به خواندن کنم؟  تا چه رتبه ای موفق به قبولی در گرایش های مختلف ارشد تغذیه خواهند شد؟ بازار کار ارشد تغذیه به چه صورت است؟ و سوالات دیگر شما پاسخ داده خواهد شد.

 telegrambanner

 

منابع کارشناسی ارشد علوم تغذیه 98

منابع ارشد تغذیه وزارت بهداشت به شرح زیر می باشد:  رشته تغذیه در مقطع ارشد به 4 گرایش علوم تغذیه، علوم تغذیه در بحران و حوادث غیرمترقبه، علوم بهداشتی در تغذیه و تغذیه بالینی میباشد. گرایش علوم تغذیه به دلیل داشتن امکان تأسیس مرکز مشاوره بسیار مورد توجه متقاضیان ارشد تغذیه می باشد. 

 

منابع مجموعه علوم تغذیه اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت 98-97 
تغذيه اساسي و كاربردي    1- Shils olson, shike and Ross 10th 2014modern nutrition in Health and Disease
2-krasuse’s Food and, Nutrition care process.L Kathleen mahan Sylvia Escott- stump,junnicel- raymond 14th- 2017
3- مباحث مربوط به تغذیه پایه و اساسی (پروتئین، چربی، کربوهیدرات، ویتامین و املاح معدنی) علاوه بر دو منبع فوق از کتاب کراوس 2012 نیز خواهد آمد.
منبع توصیه شده صفر تا صد تغذیه- دکتر مولودی
بيوشيمي عمومي   Principles of Biochemistry- Lehninger
Text book of Biochemistry- Devlin
منبع توصیه شده صفر تا صد بیوشیمی- دکتر مرادی و همکاران
فيزيولوژي فيزيولوژي پزشكی-گايتون
زبان عمومی منابع اعلام شده توسط وزارت بهداشت- کتاب زبان انگلیسی 90 پلاس- منبع توصیه شده صفر تا صد زبان انگلیسی- جعبه ی سیاه زبان ارشد علوم پزشکی


چند ساعت در روز برای قبولی در ارشد تغذیه مطالعه کنم و از چه درسی شروع به خواندن کنم؟

اگر جز داوطلبانی هستید که بین 5 تا 10 ساعت زمان مطالعه دارید و توانایی شناسایی مباحث کنکوری و پرتکرار را دارید، پیشنهاد ما به شما مطالعه رفرنس است. اما اگر جز آن دسته از افرادی هستید که بین 3 تا 5 ساعت وقت مطالعه دارید و توانایی شناسایی مباحث سوال خیز و کنکوری از رفرنس را ندارید، پیشنهاد ما به شما تهیه جزوات و منابع کنکوری برای ارشد تغذیه می باشد.

بنابراین برای موفقیت، داشتن هدف، برنامه ریزی درست و مهم ترین موضوع تهیه منابع بر اساس مباحث کنکوری و سرفصل های کنکور برای ارشد تغذیه می باشد. در این راه می توانید از راهنمایی مشاوران ما بهرمند شوید.

 

insta

بازار کار ارشد تغذیه به چه صورت می باشد؟

یکی از دلایل پرمتقاضی بودن رشته تغذیه برای داوطلبان، تاسیس مرکز مشاوره و استخدام به عنوان مشاور تغذیه در کلینیک ها، مطب، باشگاه های ورزشی، مراکز آموزشی و درمانی، مدارس وبیمارستان ها و.... می باشد و به همین دلیل بیشتر دانشجویان و فارغ التحصیلان با کارشناسی صنایع غذایی علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع ارشد تغذیه وزارت بهداشت هستند و علت این سطح رقابت انجام فعالیت در مشاغلی مانند کارشناس آزمایشگاه غذا، دارو و بهداشتی و نیز کارشناس مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی نیز می باشد.

 

تا چه رتبه ای موفق به قبولی در آزمون ارشد تغذیه می شوند؟

طبق آمار سال 97، ظرفیت پذیرش ارشد تغذیه برای گرایش مختلف در دانشگاه های مختلف متفاوت است و به طبع رتبه لازم برای قبولی در رشته به طور مثال رتبه لازم برای قبولی گرایش علوم تغذیه که از پرمتقاضی ترین گرایش در مجموعه علوم تغذیه است، بین 1 تا 100 در دانشگاه های دولتی و برای دانشگاه های شهریه پرداز بین 1 تا 80 می باشد، پس با  انتخاب رشته / محل درست،  و با اطلاع از ظرفیت دقیق پذیرش دانشگاه ها شما می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و این زمانی میسر می شود که از راهنمایی مشاور باتجربه استفاده کنید.

هر آنچه را که شما برای قبولی در آزمون ارشد تغذیه نیاز دارید در لینک های زیر به طور کامل توضیح داده شده، همچنین اگر می خواهید از میزان درصد های خود در هر درس مطلع شده و سطح آمادگی خود را برای شرکت در آزمون اصلی وزارت بهداشت بسنجید، پیشنهاد ما به شما  شرکت در آزمون های آزمایشی کشوری می باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166574345 داخلی 2 تماس بگیرید.

 ترتیبی که برای قبولی در آزمون ارشد تغذیه به شما پیشنهاد می شود به شرح زیر می باشد:

آزمون کارشناسی ارشد علوم تغذیه

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد علوم تغذیه

رتبه لازم برای قبولی آزمون ارشد تغذیه وزارت بهداشت

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد علوم تغذیه

 کارشناسی ارشد تغذیه ورزشی

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

کتاب تست نمونه سوالات آزمون MHLE

کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه آزاد

سوالات متداول آزمون ارشد اتاق عمل

کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی

آزمون دکتری وزارت بهداشت الکترونیکی شد

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی بهداشت حرفه ای 99

سوالات متداول آزمون ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

نمونه کارنامه قبولی ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 98

ممنوعیت تاسیس دانشگاه علوم پزشکی در وزارت بهداشت

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)