manabe arshad taghzie

منابع ارشد علوم تغذیه: با توجه به اینکه امکان تاسیس مطب برای فارغ التحصیلان رشته ارشد تغذیه وجود دارد، این رشته جز یکی از پرمتقاضی ترین رشته های ارشد علوم پزشکی برای کارشناسان رشته تغذیه می باشد، البته به این نکته توجه داشته باشید که مجوز مطب تنها به فارغ التحصیلان رشته تغذیه بر اساس آخرین اطلاعیه منتشر شده داده خواهد شد. داوطلبان با داشتن کارشناسی غیر مرتبط می توانند به عنوان مشاور در مراکز و درمانگاه هاو ..فعالیت داشته باشند، اما این به این دلیل نیست که شما بدنبال علایق خود نباشید. اگر واقعن علاقمند به ادامه رشته ارشد تغذیه هستید، ممکن است تاکید میکنیم ممکن است قوانین تا چند سال آینده تغییر کند پس سعی کنید برای ادامه تحصیل در درجه اول به علاقه مندی خود توجه کنید. 

حال به معرفی بهترین منابع ارشد علوم تغذیه می پردازیم، انتخاب منبع مهم ترین موردی است که یک داوطلب کنکور باید به آن توجه داشته باشد، در ادامه به معرفی رفرنس اعلام شده وزات بهداشت به همراه کتاب های کمک آموزشی می پردازیم در صورت داشتن سوال برای اطلاع از بهترین منبع برای مطالعه با شماره 02166574345 تماس گرفته و با مشاوران سنا در ارتباط باشید. تا انتها با ما همراه باشید به تمام سوالات شما در رابطه با  چند ساعت در روز برای قبولی در ارشد تغذیه مطالعه کنم و از چه درسی شروع به خواندن کنم؟  تا چه رتبه ای موفق به قبولی در گرایش های مختلف ارشد تغذیه خواهند شد؟ بازار کار ارشد تغذیه به چه صورت است؟ و سوالات دیگر شما پاسخ داده خواهد شد.

 منابع کارشناسی ارشد علوم تغذیه

منابع ارشد تغذیه وزارت بهداشت به شرح زیر می باشد:  رشته تغذیه در مقطع ارشد به 4 گرایش علوم تغذیه، علوم تغذیه در بحران و حوادث غیرمترقبه، علوم بهداشتی در تغذیه و تغذیه بالینی میباشد. گرایش علوم تغذیه به دلیل داشتن امکان تأسیس مرکز مشاوره بسیار مورد توجه متقاضیان ارشد تغذیه می باشد. 

 

bannerfinalmoshavere

 منابع ارشد علوم تغذیه
 
 تغذیه اساسی و كاربردی  1 - Shils olson, shike and Ross 10th 2014modern nutrition in Health and Disease
2-krasuse’s Food and, Nutrition care process.L Kathleen mahan Sylvia Escott - stump,junnicel - raymond 14th - 2017
3 - مباحث مربوط به تغذیه پایه و اساسی (پروتئین، چربی، کربوهیدرات، ویتامین و املاح معدنی) علاوه بر دو منبع فوق از کتاب کراوس 2012 نیز خواهد آمد.
منبع توصیه شده صفر تا صد تغذیه - دکتر مولودی
گنجینه جامع سوالات تغذیه با پاسخ تشریحی- دکتر حسنی
 بیوشیمی عمومی  Principles of Biochemistry - Lehninger
Text book of Biochemistry - Devlin
منبع توصیه شده صفر تا صد بیوشیمی - دکتر مرادی و همکاران
گنجینه جامع بیوشیمی ویژه تغذیه- دکتر وطن نژاد
 فیزیولوژی  فیزیولوژی پزشكی-گایتون
 زبان عمومی  منابع اعلام شده توسط وزارت بهداشت - کتاب زبان انگلیسی 90 پلاس - منبع توصیه شده صفر تا صد زبان انگلیسی - جعبهی سیاه زبان ارشد علوم پزشکی
 

چند ساعت در روز برای قبولی در ارشد تغذیه مطالعه کنم و از چه درسی شروع به خواندن کنم؟

اگر جز داوطلبانی هستید که بین 5 تا 10 ساعت زمان مطالعه دارید و توانایی شناسایی مباحث کنکوری و پرتکرار را دارید، پیشنهاد ما به شما مطالعه رفرنس است. اما اگر جز آن دسته از افرادی هستید که بین 3 تا 5 ساعت وقت مطالعه دارید و توانایی شناسایی مباحث سوال خیز و کنکوری از رفرنس را ندارید، پیشنهاد ما به شما تهیه جزوات و منابع کنکوری برای ارشد تغذیه می باشد.

بنابراین برای موفقیت، داشتن هدف، برنامه ریزی درست و مهم ترین موضوع تهیه منابع بر اساس مباحث کنکوری و سرفصل های کنکور برای ارشد تغذیه می باشد. در این راه می توانید از راهنمایی مشاوران ما بهرمند شوید.

بازار کار ارشد علوم تغذیه

بازار کار ارشد تغذیه به چه صورت می باشد؟

یکی از دلایل پرمتقاضی بودن رشته تغذیه برای داوطلبان، تاسیس مرکز مشاوره و استخدام به عنوان مشاور تغذیه در کلینیک ها، مطب، باشگاه های ورزشی، مراکز آموزشی و درمانی، مدارس وبیمارستان ها و.... می باشد و به همین دلیل بیشتر دانشجویان و فارغ التحصیلان با کارشناسی صنایع غذایی علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع ارشد تغذیه وزارت بهداشت هستند و علت این سطح رقابت انجام فعالیت در مشاغلی مانند کارشناس آزمایشگاه غذا، دارو و بهداشتی و نیز کارشناس مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی نیز می باشد.

 رتبه لازم برای قبولی ارشد تغذیه

تا چه رتبه ای موفق به قبولی در آزمون ارشد تغذیه می شوند؟

طبق آمار سال 97، ظرفیت پذیرش ارشد تغذیه برای گرایش مختلف در دانشگاه های مختلف متفاوت است و به طبع رتبه لازم برای قبولی در رشته به طور مثال رتبه لازم برای قبولی گرایش علوم تغذیه که از پرمتقاضی ترین گرایش در مجموعه علوم تغذیه است، بین 1 تا 100 در دانشگاه های دولتی و برای دانشگاه های شهریه پرداز بین 1 تا 80 می باشد، پس با  انتخاب رشته / محل درست،  و با اطلاع از ظرفیت دقیق پذیرش دانشگاه ها شما می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و این زمانی میسر می شود که از راهنمایی مشاور باتجربه استفاده کنید.

منابع ارشد تغذیه : هر آنچه را که شما برای قبولی در آزمون ارشد تغذیه نیاز دارید در لینک های زیر به طور کامل توضیح داده شده، همچنین اگر می خواهید از میزان درصد های خود در هر درس مطلع شده و سطح آمادگی خود را برای شرکت در آزمون اصلی وزارت بهداشت بسنجید، پیشنهاد ما به شما  شرکت در آزمون های آزمایشی کشوری می باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166574345  تماس بگیرید.

 ترتیبی که برای قبولی در آزمون ارشد تغذیه به شما پیشنهاد می شود به شرح زیر می باشد:

آزمون کارشناسی ارشد علوم تغذیه

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد علوم تغذیه

رتبه لازم برای قبولی آزمون ارشد تغذیه وزارت بهداشت

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد علوم تغذیه

 کارشناسی ارشد تغذیه ورزشی

 

دیدگاه‌ها  
-2 # سایل 1399-04-29 01:03
سلام
من کارشناسی علوم ورزشی دارم، آیا میتونم در گرایش تغذیه وزارت بهداشت شرکت کنم؟؟
پاسخ دادن
0 # Virjinia 1399-05-10 13:05
بله، دوستم رشتش علوم ورزشی بود وحالا داره ارشدشو تغذیه میخونه
پاسخ دادن
0 # ساری 1399-06-10 16:44
سلام .لطفا اگه ممکنه حتما به سوالم جواب بدین خیلی برام مهمه.من کارشناسی بهداشت عمومی دارم اگه کنکور تغذیه رو شرکت کنم و به فرض قبول شم درآینده مجوز تاسیس مطب یا مرکز مشاوره تغذیه رو خواهم داشت آیا؟
پاسخ دادن
-3 # Faeze 1399-06-12 01:19
سلام من کارشناسی معماری دارم آیا میتونم تغدیه شرکت کنم و مطب بزنم بعدش؟
پاسخ دادن
+2 # Baroon 1399-06-18 16:46
سلام
رفرنس تغذیه برای کنکور ۱۴۰۱ کراوس ۲۰۲۰ هستش ؟
اگه ادیشن ۲۰۲۱ بیاد برای اون سال به عنوان رفرنس قرار میگیره؟
پاسخ دادن
-1 # زهرا مسیبی 1399-06-20 02:10
سلام من رشته‌م صنایع غذایی هست زیرشاته‌ی مهندسی کشاورزی میتونم ارشد تغذیه بخونم و مجوز مطب بگیرم؟
چون میگن یه قانونی اومده که شماره نظام پزشکی نمیدن
پاسخ دادن
0 # دکتر بهنام 1399-09-28 23:21
ارشد تغذیه میتونین بدین مشاوره تو کلینیک ها بیمارستان ها میدین ولی فعلا مطب رو نمیتونی ولی قانون نیس مسوبه هست که حتما تغییر میدن
پاسخ دادن
0 # فاطمه جلالی 1399-07-14 20:26
سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون من دانشجوی ترم 4 غیر انتفاعی اصفهان هستم میخاستم تغذیه دولتی بخونم اگه از ترم 4 شروع کنم موفق میشم؟ بااین منابع؟ از وزارت علوم اگه تغذیه برم چی؟ نمیدونم وزارت علوم با تغذیه چه فرقی داره
پاسخ دادن
+2 # اشکان 1399-08-26 10:52
دوستانی که میخوان بیان ارشد بخونن از رشته های دیگه بهشون شماره نظام پزشکی نمیدن و حق مطب ندارن.
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

نمونه کارنامه ارشد علوم آزمایشگاهی دو 99-1400

تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد فیزیک پزشکی وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد اتاق عمل وزارت بهداشت 99-1400

جزئیات درس زبان آزمون دکتری وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد پرستاری وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد مامایی وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی 99-1400

نمونه کارنامه ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 99-1400

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)