هر سال از چند ماه قبل، زمان ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری از سوی مرکزسنجش پزشکی وزارت بهداشت اعلام می شود و ثبت نام برای این آزمون از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش پزشکی صورت می گیرد. کلیه فارغ التحصیلان پرستاری دارای دانشنامه اعم از لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و حتی فارغ التحصیلانی که دارای گواهی فراغت از تحصیل هستند می توانند در آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری شرکت کنند.

 bannerfinal

زمان ثبت نام آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

زمان و تاریخ دقیق ثبت نام برای آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری 98 از سوم تا سیزدهم آذرماه بود ولی زمان ثبت نام آزمون ازروز يكشنبه ساعت 10 صبح 98/10/1  تا ساعت 24 روز جمعه 98/10/6  تمديد شده است. و نحوه ثبت نام صلاحیت حرفه ای پرستاری بصورت اینترنتی و از طریق سایت مرکزسنجش پزشکی می باشد.

تاریخ برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

تاریخ و زمان دقیق برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران 98 در هفدهم بهمن ماه می باشد.

همانطور که می دانید مرکز سنجش برای این آزمون رفرنس معرفی کرده است لذا متقاضیان به مطلب منابع آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری مراجعه کنند.

سوالی که بسیاری از همکاران پرستار از مشاوران سنا می پرسند این است که آیا همه پرستاران باید مدرک صلاحیت حرفه ای پرستاری را داشته باشند؟ در پاسخ باید بگوییم بزودی کسب پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری اجباری خواهد شد. به گفته دکتر مریم حضرتی معاونت پرستاری وزارت بهداشت در سایت وزارت بهداشت مورخ 3 آذر98، در حال حاضر کسب پروانه صلاحیت حرفه اي جهت ایفای هرگونه نقش پرستاری و خدمات پرستاری در عرصه هایی چون جامعه و مراكز و موسسات بهداشتی، درماني، آموزشی و توانبخشی دولتی (کشوری و لشکری)، غیر دولتی (خصوصی، تامین اجتماعی، خیریه و...) و مراکز مشاوره و ارائه خدمات پرستاری در منزل به افراد، خانواده ها، گروهها و جوامع الزامی است ولی فعلا اجباری برای اینکه همه پرستاران باید پروانه صلاحیت حرفه دریافت کنند نیست. اما در آینده دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای برای همه پرستاران اجباری خواهد شد (بویژه برای فارغ التحصیلان سال 96 به بعد). نکته مهم اینکه توجه به اینکه هنوز این مدرک اجباری نیست و بسیاری از همکاران پرستار از آن اطلاعی ندارند و بسیاری از آن ها در این آزمون شرکت نمی کنند، لذا توصیه می کنیم تا زمانیکه رقابت برای این آزمون جدی نشده است در آن شرکت کنید و مدرک آن را دریافت کنید.

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

سوالات متداول آزمون ارشد ژنتیک اپزشکی وزارت بهداشت

نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت sanjesh.org

تغییرات مهم آزمون لیسانس به پزشکی 99

ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 99

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی

بسته آمادگی آزمون ارشد آموزش هوشبری

آینده شغلی و بازار کار ارشد سم شناسی پزشکی

رشته های مجاز آزمون کارشناسی ارشد هوشبری 99

منابع آزمون کارشناسی ارشد آموزش هوشبری 99

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)