زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای به تعویق افتاد: هر سال از چند ماه قبل، زمان ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری از سوی مرکزسنجش پزشکی وزارت بهداشت اعلام می شود و ثبت نام برای این آزمون از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش پزشکی صورت می گیرد. کلیه فارغ التحصیلان پرستاری دارای دانشنامه اعم از لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و حتی فارغ التحصیلانی که دارای گواهی فراغت از تحصیل هستند می توانند در آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری شرکت کنند.

 telegrambanner

زمان ثبت نام آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

زمان و تاریخ دقیق ثبت نام برای آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری 98 از سوم تا سیزدهم آذرماه بود ولی زمان ثبت نام آزمون ازروز يكشنبه ساعت 10 صبح 98/10/1  تا ساعت 24 روز جمعه 98/10/6  تمديد شده است. و نحوه ثبت نام صلاحیت حرفه ای پرستاری بصورت اینترنتی و از طریق سایت مرکزسنجش پزشکی می باشد.

تاریخ برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از به تعویق افتادن زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران سال 98 به دلیل درگیری کاری پرستاران در ارایه خدمت به بیماران مبتلا به کروناویروس خبر داد.  وی در ادامه تصریح کرد: آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری قرار بود 23 اسفند ماه جاری برگزار شود اما به دلیل درگیری کاری پرستاران در ارایه خدمت به بیماران مبتلا به کروناویروس این آزمون لغو شد تا برگزاری آن در تاریخ مناسب‌تری انجام شود. رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی تاکید کرد: زمان جدید برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری متعاقبا از طریق سایت این مرکز اعلام خواهد شد.

همانطور که می دانید مرکز سنجش برای این آزمون رفرنس معرفی کرده است لذا متقاضیان به مطلب منابع آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری مراجعه کنند.

سوالی که بسیاری از همکاران پرستار از مشاوران سنا می پرسند این است که آیا همه پرستاران باید مدرک صلاحیت حرفه ای پرستاری را داشته باشند؟ در پاسخ باید بگوییم بزودی کسب پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری اجباری خواهد شد. به گفته دکتر مریم حضرتی معاونت پرستاری وزارت بهداشت در سایت وزارت بهداشت مورخ 3 آذر98، در حال حاضر کسب پروانه صلاحیت حرفه اي جهت ایفای هرگونه نقش پرستاری و خدمات پرستاری در عرصه هایی چون جامعه و مراكز و موسسات بهداشتی، درماني، آموزشی و توانبخشی دولتی (کشوری و لشکری)، غیر دولتی (خصوصی، تامین اجتماعی، خیریه و...) و مراکز مشاوره و ارائه خدمات پرستاری در منزل به افراد، خانواده ها، گروهها و جوامع الزامی است ولی فعلا اجباری برای اینکه همه پرستاران باید پروانه صلاحیت حرفه دریافت کنند نیست. اما در آینده دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای برای همه پرستاران اجباری خواهد شد (بویژه برای فارغ التحصیلان سال 96 به بعد). نکته مهم اینکه توجه به اینکه هنوز این مدرک اجباری نیست و بسیاری از همکاران پرستار از آن اطلاعی ندارند و بسیاری از آن ها در این آزمون شرکت نمی کنند، لذا توصیه می کنیم تا زمانیکه رقابت برای این آزمون جدی نشده است در آن شرکت کنید و مدرک آن را دریافت کنید.

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد علوم آزمایشگاهی 3

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد ایمنی شناسی 99-1400

دانشگاه و ظرفیت پذیرش ارشد ژنتیک پزشکی 99-1400

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد آموزش بهداشت 99-1400

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک 99-1400

منابع دکتری پرستاری وزارت بهداشت

حد نصاب لازم برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

زمان برگزاری آزمون های لغو شده وزارت بهداشت

7 آزمون کشوری به دلیل کرونا لغو شد

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)