PHD parastari

همان‌طور که می‌دانید ادامه تحصیل در مقطع دکتری پرستاری روزبه‌روز رو به افزایش است و بسیاری از فارغ‌التحصیلان ارشد پرستاری به دنبال ادامه تحصیل در مقطع PHDپرستاری هستند و یکی از بیشترین سوالاتی که از مشاوران ما می‌پرسند، منابع دکتری پرستاری برای شرکت در آزمون دکتری است. عدم داشتن منابع کنکوری برای آزمون دکتری پرستاری و نبود مشاوران متخصص در این زمینه باعث شده بسیاری از داوطلبان بر این باور باشند که شرکت و قبولی در کنکور دکتری کار بسیار دشواری است. اما در پاسخ به این دسته از دوستان باید بگوییم در حال حاضر باوجود کتاب‌های ترجمه‌شده و حضور اساتید متخصص که خود فارغ‌التحصیل دکتری پرستاری هستند می‌توان گفت قبولی در این آزمون بسیار راحت است و تنها کاری که شما باید انجام دهید مطالعه دروسی هست که به شما معرفی می‌شود.

چرا در مقطع دکتری پرستاری ادامه دهیم؟
شاید شما هم جز محدود کسانی باشید که ادامه در مقطع دکتری پرستاری را کاری بیهوده بدانند! در پاسخ به این دسته از عزیزان باید گفت آیا به 10 سال آینده هم‌فکر کرده‌اید؟ با توجه به شرایط الآن و پر متقاضی بودن رشته پرستاری به دلیل شرایط کاری، بسیاری از دیپلمه های تجربی که در کنکور سراسری شرکت می کنند به دنبال قبولی در این رشته هستند، پس با توجه به افزایش فارغ التحصیلان کارشناسی پرستاری اگر می خواهید پیشرفت کنید، باید به فکر ادامه تحصیل در مقطع دکتری پرستاری باشید، چراکه در سال های آتی با تخصصی‌شدن شرایط کاری در این زمینه، قطعاً مدیریت بخش‌ها و بیمارستان‌ها نیاز به نیروی کارآمد داشته و متخصصان در این زمینه می توانند آینده شغلی موفقی داشته باشند. همان‌طور که توضیح دادیم با توجه به فراهم بودن شرایط راحت برای کنکور دکتری،  داوطلبی که قصد شرکت در کنکور دکتری پرستاری را دارد فقط کافیست تصمیم بگیرد!

پس تا انتها با ما همراه باشد، در این مقاله هر آنچه را که شما برای شرکت در آزمون دکتری پرستاری در رابطه با منابع آزمون دکتری پرستاری، رشته‌های مجاز، ضرایب و تعداد سؤالات باید بدانید به شما ارائه خواهد شد. بعد از مطالعه در صورت داشتن سؤال و یا اطلاع از آخرین منابع دکتری پرستاری از هرکجای کشور که هستید از طریق ارتباط با مشاوران می‌توانید سؤالات خود را در این زمینه بپرسید.

منابع آزمون دکتری پرستاری

به‌طورکلی باید بگوییم برای دکتری پرستاری وزارت بهداشت منبعی با ذکر نویسنده اعلام‌نشده است و معمولاً داوطلبان بااطلاع از مواد امتحانی و ضرایب مربوطه، آخرین ترجمه چاپ‌شده را به عنوان منابع کنکور دکتری پرستاری تهیه می‌کنند، اما همان‌طور که توضیح دادیم برای راحتر شدن شرایط مطالعه برای شما متقاضیان، موسسه علوم پزشکی سنا اقدام به گردآوری منابع دکتری پرستاری بر اساس آخرین ویرایش منتشرشده کرده است که در جدول زیر به‌طور کامل مواد امتحانی و ضرایب مربوطه ذکر خواهد شد.

bannerfinalmoshavere

رشته تحصيلی   مواد امتحانی و ضرايب مربوطه
 پرستاری  آمار و روش تحقیق( 30 سؤال -ضریب 3)، مبانی مراقبت های پرستاری( 70 سؤال -ضریب 5)، استعداد
( تحصیلی( 30 سؤال -ضریب 1

 

 منابع دکتری پرستاری
 جعبه سیاه آمار و روش تحقیق در علوم پزشکی
كتاب جامع روش تحقيق در علوم پزشكي
درسنامه تستی تشریحی آمار زیستی
کتاب مبانی پرستاری کوزیر
کتاب مبانی پرستاری کوزیر (جلد 2)
کتاب مبانی پرستاری کوزیر (جلد 3)
استعداد تحصیلی
MHLE به زبان ساده

 نکته مهم : داشتن مدرک زبان MHLE در سال های گذشته برای ثبت نام دکتری وزارت بهداشت الزامی بود، اما به دلیل تغییراتی که در آزمون دکتری وزارت بهداشت سال 98- 99  حاصل شده است، الزام داشتن مدرک زبان، هنگام ثبت نام کنکور دکتری برداشته شده و داوطلب می تواند تا آزمون جامع هم این مدرک را ارائه دهد. توجه داشته باشید برای کنکور 1400-1401 جزئیات جدیدی برای زبان آزمون دکتری وزارت بهداشت در نظر گرفته خواهد شد که اطلاعات در کانال تلگرام و اینستاگرام سنا منتشر خواهد شد. برای اطلاع از آخرین تغییرات اعلام شده مقاله آخرین تغییرات کنکور دکتری وزارت بهداشت 99  را مطالعه کنید.

 مدارک مجاز دکتری پرستاری

دو سوال مهمی که برای فارغ التحصیلان رشته پرستاری ایجاد می شود این است که:

1- مدارک تحصیلی مورد پذیرش برای شرکت در کنکور دکتری پرستاری کدام است؟

 رشته تحصیلی  مدارک تحصیلی مورد پذیرش
 دکتری پرستاری  كارشناسی ارشد در یكی از رشته های آموزش یا مدیریت خدمات پرستاری و یا رشته ها و گرایش های مربوط به
پرستاری پرستاری؛ كارشناسی ارشد هوشبری با لیسانس پرستاری

 2- با کارشناسی ارشد پرستاری در چه رشته های در مقطع دکتری می توان شرکت کرد؟

 رشته تحصیلی   مدارک تحصیلی مورد پذیرش
پرستاری (کلیه گرایشها)   بیولوژی تولید مثل، سالمند شناسی، فیزیولوژی، مشاوره توانبخشی، آموزش بهداشت و ارتقا سلامت، آموزش پزشکی، پرستاری، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی

 بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال در رابطه با منابع دکتری پرستاری وزارت بهداشت می توانید با شماره 02166574345 الی 6 تماس بگیرید.

لینک مرتبط با دکتری وزارت بهداشت:

ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 99

مدارک تحصیلی و رشته های مجاز دکتری وزارت بهداشت 99

دیدگاه‌ها  
0 # هانیه 1399-04-16 11:49
باسلام وخسته نباشید
میخواستم بدونم باداشتن مدرک ارشد سلامت سالمندی وکارشناسی پرستاری، دکترا چه رشته هایی رو میتونم ادامه بدهم باتشکر
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 99-1400

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون دکتری وزارت بهداشت 99-1400

دانلود رایگان سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 98-99

دانلود دفترچه سوالات کنکور ارشد وزارت بهداشت 99-1400

نرم افزار تخمین رتبه رایگان ارشد وزارت بهداشت

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 99

دانلود کلید نهایی آزمون دکتری بیوشیمی بالینی 98-99

دانلود کلید نهایی آزمون دکتری علوم تغذیه 98-99

استعداد درخشان ارشد وزارت بهداشت 99-1400

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)