konkor

به دلیل تعویق در زمان برگزاری آزمون های مهم وزارت بهداشت و وزارت علوم ، نگرانی اغلب داوطلبها در رابطه با روند زمان اعلام نتایج، انتخاب رشته محل، روند ثبت نام و ورد به دانشگاه می باشد. زمان اعلام نتایج با توجه به ابهام در شروع سال تحصیلی 1399 از اهمیت زیادی برخوردار است. اینکه داوطلبانی که در آزمون‌ها شرکت می‌کنند پس از پذیرفته شدن چه زمانی به دانشگاه‌ها راه پیدا می‌کنند یکی از دغدغه‌های داوطلبان است. به همین دلیل وزارت بهداشت و وزارت علوم اقدام به اعلام نتایج آزمون های مهم کشوری در مقطع کنکور، ارشد و دکتری در وزارت بهداشت و وزارت علوم کرده اند. در ادامه به توضیح زمان برگزاری 6 آزمون مهم کشوری و زمان اعلام نتایج آن طبق آخرین اخبار اعلام شده می پردازیم .

در صورت داشتن سوال در رابطه با منابع آزمون ارشد و دکتری وزارت بهداشت، شرکت در آزمون های آزمایشی و اطلاع از آخرین اخبار اعلام شده عضو کانال تلگرام و اینستاگرام بوده و یا با شماره 02166574345 الی 6 تماس حاصل نمایید.

 telegram3

زمان اعلام نتایج آزمون وزارت بهداشت

 آزمون‌های کشوری در حوزه علوم پزشکی در تابستان برگزار می‌شود و سعی می‌شود که اعلام نتایج در مهرماه انجام شود. : طبق اخبار اعلام شده وزارت بهداشت سعی دارد تا نیمه اول مهرماه نتایج آزمون‌های ارشد گروه پزشکی و دکتری تخصصی گروه پزشکی را اعلام کند. نتایج آزمون‌های وزارت بهداشت تا نیمه اول مهر اعلام می‌شود.

اما شروع سال تحصیلی به دانشگاه‌ها بر می‌گردد و ممکن است هر دانشگاهی با توجه به وضعیت خود در بیماری کرونا، مهرماه دانشجوی جدید نگیرد و در بهمن ماه دانشجویان جدید را بپذیرد. در هر صورت مرکز سنجش آموزش پزشکی تمام تلاش خود را برای اعلام نتایج آزمون‌های ارشد و دکتری در نیمه اول مهرماه انجام می‌دهد. آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی مصاحبه ندارد اما فرآیند آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی به دلیل مصاحبه‌ها ممکن است کمی بیشتر به طول بیانجامد.

اعلام نتایج دستیاری تا آخر شهریورماه

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره آزمون دستیاری پزشکی گفت: با توجه به اینکه دستیاران پزشکی از مهرماه باید دوره خود را آغاز کنند سعی می‌شود نتایج آزمون دستیاری پزشکی تا آخر شهریور ماه اعلام شود. همچنین آزمون دستیاری پزشکی نیز به عنوان یکی از مهمترین آزمون‌های کشوری در 16مرداد اجرا می‌شود.

bannerfinalmoshavere

زمان اعلام نتایج آزمون وزارت علوم

آزمون‌های کشوری از جمله کنکور سراسری 99، آزمون کارشناسی ارشد و آزمون دکتری تخصصی به زمان‌های جدید در تیر و مرداد موکول شده و همین موجب می‌شود که برای اعلام نتایج مجبور به فشرده سازی فرآیندهای آزمون‌ها باشیم.

 رشته‌های هنری و پذیرش دانشگاه فرهنگیان و رشته تربیت بدنی به آزمون‌های عملی نیاز دارد و ضمن اینکه فرآیند مصاحبه در آزمون دکتری تخصصی هم فرایندی زمان‌بر است. رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مصاحبه‌های دکتری بر اساس برنامه‌های زمان‌بندی که دانشگاه‌ها اعلام می‌کنند انجام می‌شود و سعی می‌کنیم تمامی برنامه‌های زمان بر از جمله مصاحبه‌ها، انتخاب رشته، آزمون‌های عملی و سایر فرآیندها را فشرده سازی کنیم و با تغییراتی در برنامه‌های زمانی، بتوانیم نتایج را سریع‌تر از حالت معمول اعلام کنیم.  دانشگاه‌ها بر اساس وضعیت خود و شرایط کشور می‌توانند ترم خودشان را از مهرماه یا از بهمن ماه آغاز کنند. سازمان سنجش در زمینه آغاز سال تحصیلی موضوعی را اعلام نمی‌کند. نتایج آزمون‌های سازمان سنجش تا پایان مهر اعلام می‌شود.

 با توجه به تمامی این اقدامات سازمان سنجش نتایج آزمون‌های کشوری اعم از کنکور سراسری، آزمون کارشناسی ارشد و آزمون دکتری تخصصی سال 99را تا پایان مهرماه 99اعلام می‌کند.

جدول زمانبندی برگزاری آزمون های مهم کشوری

در این جدول زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون ارشد و دکتری وزارت بهداشت و وزارت علوم و کنکور سراسری به طور کامل ذکر شده است.

 آزمون  زمان برگزاری آزمون  زمان اعلام نتایج آزمون
 آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی (Ph.D)  26 تیرماه 99          تا پایان مهرماه 99
 آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) علوم پزشکی  27 تا 30 تیرماه 99          نیمه اول مهرماه 99
 آزمون کارشناسی ارشد 2و 3 مردادماه 99     تا پایان مهرماه 99
 آزمون دستیاری تخصصی پزشکی   16 مردادماه 99     تا پایان شهریور 99
 آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی  23 و 24 مردادماه 99    نیمه اول مهرماه 99
 کنکور سراسری سال 99  30 و 31 مردادماه 99        تا پایان مهرماه 99

زمان برگزاری آزمون وزارت بهداشت

 6 آزمون مهم کشوری در تابستان امسال زیر سایه شرایط کروناویروس در کشور برگزار می‌شود.آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی در 23 و 24 مرداد 99 برگزار خواهد شد. بلافاصله پس از آن، آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) علوم پایه پزشکی، بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی در روزهای 27 تا 30 تیرماه 99 برگزار می‌شود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر ثبت نام وزارت بهداشت به مقاله زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99-1400    و زمان ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 99-1400  مراجعه نمایید.

زمان برگزاری آزمون وزارت علوم

 کنکور سراسری سال 99 با بیش از یک میلیون و 300هزار داوطلب در روزهای 30و 31مردادماه 99 برگزار خواهد شد. آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم در دوم و سوم مرداد ونخستین آزمون کشوری، آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی (Ph.D) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم است که در 26 تیرماه برگزار می‌شود. برای اطلاع از جزئیات دقیق به مقاله زمان ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم 99-1400  و تغییر زمان برگزاری کنکور ارشد و دکتری وزارت علوم 99-1400  مراجعه نمایید.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 99

مشاورین موسسه علوم پزشکی سنا

دانلود کلید نهایی آزمون دکتری بیوشیمی بالینی 98-99

دانلود کلید نهایی آزمون دکتری علوم تغذیه 98-99

استعداد درخشان ارشد وزارت بهداشت 99-1400

کمپین استارت کنکور وزارت بهداشت 1400

ایجاد 27 رشته محل جدید در دانشگاه‌های علوم پزشکی

رشته های مجاز ارشد انفورماتیک پزشکی 99-1400

رشته های مجاز ارشد فناوری تصویر برداری پزشکی 99-1400

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)