در روزهای اخیر هنگامی که خبر اجباری شدن مدرک MHLE برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت منتشر شد برخی از داوطلبان آزمون ارشد بخاطر ترس از آزمون MHLE از شرکت در کنکور ارشد علوم پزشکی منصرف شدند. اگر شما هم در فکر همین موضوع هستید بدانید در زندگی تان در حال تبدیل شدن به یکی از افراد ضعیف جامعه هستید و در حالتی انفعالی در برابر یک شرایط نه چندان سخت قرار گرفته اید! فراموش نکنید چیزی که مشخص است این است که یک تغییر مرتبط با درس زبان صورت گرفته است. فرض کنید اگر قرار بود به شما بگویند به درس زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت امسال قرار است بخش گرامر و لیسنینگ اضافه شود و نمره منفی از این درس حذف خواهد شد، چه عکس العملی نشان می دادید؟ قطعا خبر قابل تحمل تری بود... باور کنید امسال دقیقا همین اتفاق افتاده است. بگذارید مزیت های تغییر صورت گرفته را برای شما بصورت دقیق تر ذکر کنیم.

 bannerfinal

مزیت های شرکت در آزمون MHLE به جای زبان کنکور ارشد وزارت بهداشت

1- نمره منفی در پاسخگویی به سوالات MHLE وجود ندارد. در حالیکه زبان کنکور نمره منفی داشت.

2- تعداد سوالات در آزمون MHLE صد سوال است ولی در زبان کنکور ارشد 40 سوال بود. با افزایش تعداد سوالات، جبران خطاها به طرز بهتری امکانپذیر است.

3-  با توجه به تعدد دفعات برگزاری آزمون MHLE در طول سال می توان چندبار شرکت کرد تا نمره قبولی کسب کنید ولی سرنوشت کنکور ارشد فقط یکبار برای اولین و آخرین بار در همان 40 سوال زبان در یک روز بود.

4- متون بخش درک مطلب MHLE نسبت به متون زبان کنکور ارشد ساده تر هستند.

5- بسیاری از رقبای کنکور ارشد در رشته شما بخاطر ترس از نام MHLE کنار رفته اند پس با قدرت ادامه دهید.

bannerfinalmoshavere

 توصیه ای که به شما داریم این است که شما به همان مسیر مطالعه برای زبان ارشد ادامه دهید یعنی بخش واژگان و درک مطلب خود را تقویت کنید. لیسنینگ را کنار بگذارید. چون بخش لیسنینگ را خود داوطلبان دکتری نیز از آن می گذرند و همه سوالات را با یک گزینه خاص پاسخ می دهند. مثلا همه سوالات لیسنینگ را در پاسخنامه خود B می زنند. توجه کنید که آزمون MHLE نمره منفی ندارد و با زدن یک گزینه تکراری برای هر سوال احتمال درست بودن حداقل یک پنجم تا یک سوم از سوالات لیسنینگ وجود دارد.

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

سوالات متداول آزمون ارشد ژنتیک اپزشکی وزارت بهداشت

برنامه آموزشی کارشناسی ارشد آموزش هوشبری

نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت sanjesh.org

سوالات متداول کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد سم شناسی پزشکی وزارت بهداشت 98

تغییرات مهم آزمون لیسانس به پزشکی 99

ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 99

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی

بسته آمادگی آزمون ارشد آموزش هوشبری

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)