sam shenasi pezeshki 99

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های اکثر کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رادارند، اطلاع از آینده شغلی و بازار کار آن رشته هست وسوالاتی بسیاری در رابطه با رشته‌ی انتخابی خود از مشاوران ما می‌پرسند. در این مقاله به‌طور کامل در رابطه با آینده شغلی و بازار کار رشته سم‌شناسی توضیحاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد، بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سؤال می‌توانید از هرکجای کشور که هستید پاسخ سؤالات خود را از مشاوران متخصص رشته‌ی خود بپرسید.

 telegrambanner

بازار کار و فرصت شغلی رشته سم شناسی پزشکی

امروزه سم در بسیاری از صنایع مانند کشاورزی، داروسازی و...نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند و سموم شیمیایی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم با  انسان‌ها و موجودات زنده در ارتباط هستند. بنابراین سم‌شناسی علمی است که خطرهای احتمالی از این اثرات مضر را در محیط‌زیست و جامعه ارزیابی می‌کند. و سم‌شناس کسی است که تلاش می‌کند تا طبیعت مکانیسم عمل سلولی، بیوشیمیایی و مولکولی این اثرات را همراه با احتمال وقوع آن‌ها برسی کند.

به‌طورکلی می‌توان گفت فارغ‌التحصیلان ارشد رشته سم‌شناسی می‌توانند بعد از مقطع ارشد مشغول به فعالیت در کارخانه‌های صنایع داروئی، غذایی و شیمیایی و فعالیت در مراکز پزشکی قانونی، و بعد از ادامه تحصیل در مقطع دکتری به‌عنوان حیات علمی دانشگاه مشغول به کار شوند. از دیگر شرایط شغلی ارشد سم‌شناسی انجام تحقیقات بنیادی و کاربردی سم‌شناسی در مؤسسات و مراکز تحقیقاتی هست، فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند برای تشخیص و شناسی سموم در مراکز وپایش و نظارت بر سموم و آزمایشگاهی سم‌شناسی مشغول به کار شوند. همچنین داوطلبان می‌توانند با کارشناسی ارشد سم‌شناسی مشغول به فعالیت در سازمان‌های مرتبط با سموم از قبیل حفظ نباتات و محیط ‌زیست شوند.

به دلیل اینکه این رشته در مقطع کارشناسی ارائه نمی‌شود، بنابراین می‌توان گفت بازار کار خوبی برای فارغ‌التحصیلان ارشد سم‌شناسی فراهم است. داوطلبان با انتخاب رشته سم‌شناسی در مقطع ارشد تقریباً بازار کار و آینده شغلی خوبی می‌توانند داشته باشند و این‌زمانی میسر می‌شود که در دانشگاه‌های معتبر تحصیل کنند و تحصیل در دانشگاه‌های معتبر نیازمند زدن درصد بین 50تا 70 درصد هست. همان‌طور که بارها توضیح دادیم انتخاب منابع درست مطالعه برای رشته سم‌شناسی، استفاده از کتاب‌های طبقه‌بندی‌شده و کنکوری کمک بسیاری به قبولی شما در این رشته خواهد کرد.

bannerfinalmoshavere

 منابع ارشد سم شناسی پزشکی 99

یکی از مهم ترین مواردی که یک داوطلب کنکور ارشد باید به آن توجه کند انتخاب بهترین منابع ارشد در رشته ای است که قصد شرکت در آن را دارند، است. برای اطلاع از آخرین رفرنس اعلام شده وزارت بهداشت و کتاب های کنکوری خلاصه شده به اطلاعیه  منابع آزمون کارشناسی ارشد سم شناسی وزارت بهداشت مراجعه کنید.

رشته های مجاز ارشد سم شناسی

با توجه به این که این رشته در مقطع کارشناسی ارائه نمی شود، داوطلبان با داشتن کارشناسی رشته حشره شناسی، میکروب شناسی و ... می توانند در این آزمون شرکت کنند. برای دریافت رشته های مجاز ارشد سم شناسی  به مقاله مراجعه کرده تا از لیست رشته های مجاز ارشد سم شناسی مطلع شوید.

یادگیـری یک مبحث، همزمـان با تست زنی درست یا غلـط؟!

سؤال: من مباحث را با تست یاد میگیرم؛ یعنی اینکه به هر مبحث که میرسم ابتدا تستهای آن بخش را جلوی خودم میگذارم و همزمان با پاسخ تشریحی، آن مبحث را مطالعه میکنم. آیا روش من درست است؟
پاسخ مشاور سنا: روش شما درست نیست! وقتی شما به کل مبحث مسلط نباشید و هر بار به صورت مجزا و همزمان با مواجهه با یک تست، بخواهید بخشی از آن مبحث را یاد بگیرید، قطعاً دیدگاه درستی از کل مبحث پیدا نخواهید کرد.
پس از مرور روزنامه وار هر مبحث (در پیش مطالعه)، شما میتوانید به تستهای چند سال اخیر فقط یک نگاه اجمالی بیاندازید و ببینید کدام عناوین و واژهها بیشتر تکرار شده اند. این کار باعث میشود شما در دور دوم (مطالعه اصلی)، اهمیت برخی مباحث را بیشتر درک کنید؛ بنابراین تست زدن بهصورت جدی باید بعد از یادگیری کامل آن مبحث باشد نه همزمان با یادگیری آن مبحث...

یک توصیه: بسیاری از افراد در مطالعه توانایی نگرش به مبحث از بالا یا کل به جزء را ندارند و نمیتوانند ارتباط بین مباحث را متوجه شوند به این افراد اکیداً توصیه میکنیم قبل از شروع به (کتاب نمودارنامه سنا) نگاهی بیاندازید و دسته بندی و چینش مطلب را به ذهن خود بسپارید.

 

 

دیدگاه‌ها  
0 # پ ش 1398-10-12 21:51
سلام میشه ارشد روانشناشی بالینی پیام نور خوند؟درصد قبولی داره؟من لیسانس بهداشتم.ایا طرح داره روانشناسی بالینی؟؟
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-10-22 12:50
سلام. کارشناسی چه رشته ای هستید؟ سوالتون رو کامل بپرسید. اگر منظورتون اینه که با کارشناسی غیرمرتبط می تونید ارشد روانشناسی بخونید که باید بگم در وزارت بهداشت نمی تونید اما وزارت علوم می تونید بخونید که خیلی نمیتونید به آینده شغلیش تکیه کنید.
پاسخ دادن
+1 # بهناز 1398-11-13 13:41
سلام من رشته ام مهندسی بهداشت حرفه ای هس میخواستم ب امید دکترا تخصصی داروسازی تو مقطع ارشد تغییر گرایش بدم به رشته سم شناسی امکانش هست؟بازار کار سم شناسی الان تو چه وضعیته؟
پاسخ دادن
0 # محبوبه جوادپور 1398-12-19 11:55
سلام، من در مقطع ارشد، حشره شناسی کشاورزی خوندم و کارشناسی ، گیاهپزشکی. می خواستم بدونم برای دکترا میتونم سم شناسی پزشکی بخونم یا خیر؟
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد علوم آزمایشگاهی 3

پذیرش پزشکی (MD) از دکتری تخصصی علوم پزشکی (PhD)

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد ایمنی شناسی 99-1400

دانشگاه و ظرفیت پذیرش ارشد ژنتیک پزشکی 99-1400

اعتراض دانشجویان علوم پایه به تبعیض در اعطای شماره نظام پزشکی

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد آموزش بهداشت 99-1400

اعلام فرآیندهای آموزشی علوم پزشکی در ترم جاری

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک 99-1400

لیست منابع ارشد وزارت بهداشت

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)