arshad sam shenasi

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد سم شناسی کدامند؟ با کارشناسی چه رشته ای می توان در مقطع ارشد سم شناسی شرکت کرد؟ اگر قصد ادامه تحصیل در رشته ارشد سم شناسی را داشته باشیم چه دروسی را باید بخوانیم؟ و سوالات بسیاری که اغلب متقاضیان کنکور ارشد وزارت بهداشت از ما می پرسند. در ادامه به تمام سوالات شما در این باره پاسخ داده خواهد شد. در صورت داشتن سوال می توانید از هر کجای کشور که هستید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ سوالات خود را از مشاوران ما بپرسید.

رشته سم شناسی جز رشته هایی است که هنوز خیلی بین داوطلبان شناخته نشده و اغلب متقاضیان از آینده شغلی رشته سم شناسی و یا اینکه با کارشناسی چه رشته ای می توانند در مقطع ارشد رشته سم شناسی تحصیل کنند خبر ندارند، با توجه به اینکه مقطع کارشناسی این رشته وجود ندارد می توان گفت تقریبا جز رشته های است که فارغ التحصیلان می توانند به آینده شغلی آن امید بیشتری داشته باشند، در ادامه لیست رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد سم شناسی را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا انتها با ما همراه باشید.

 bannerfinal

رشته های مجاز ارشد سم شناسی98

فارغ التحصیلان چه رشته ای می توانند درمقطع ارشد سم شناسی شرکت کنند؟

کلیه داوطلبان با کارشناسی رشته حشره‌شناسی و مبارزه با ناقلین - سم‌شناسی- فارماکولوژی- میکروب‌شناسی- شیمی- علوم آزمایشگاهی- بیولوژی- بیوشیمی- شیمی مواد غذایی- بهداشت عمومی- بهداشت حرفه‌ای- بهداشت محیط- تغذیه- گیاه‌پزشکی- علوم دارویی- ویروس‌شناسی- انگل‌شناسی- ایمنی‌شناسی- گیاهان دارویی- بهداشت و بازرسی گوشت- دکتری پزشکی- داروسازی و دامپزشکی- علوم صنایع غذایی- فیزیولوژی- پرستاری- دارو شناسی- بیهوشی- میکروبیولوژی- زیست‌شناسی می توانند در مقطع ارشد رشته سم شناسی ادامه تحصیل دهند.

بنابراین اگر جز آن دسته متقاضیانی هستید که قصد شرکت دراین رشته را دارید برای اطلاع از منابع کنکور ارشد سم شناسی می توانید به سایت sanabook.com  مراجعه کرده و یا با شماره 02166574345 تماس گرفته و از مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین منابع کتاب کنکوری و طبقه بندی شده برای شرکت در رشت سم شناسی استفاده کنید، به این نکته توجه داشته باشید به دلیل کم متقاضی بودن این رشته شانس قبولی شما با انتخاب درست منابع و داشتن برنامه ریزی درست برای مطالعه و زدن تست و شرکت در ازمون های آزمایشی به راحتی در بهترین دانشگاه های وزارت بهداشت میسر خواهد شد.

reshtehaie mojaze sam shenasi

بازار کار و فرصت شغلی رشته سم شناسی

 یکی از بیشترین سوالاتی که شما متقاضیان رشته ارشد سم شناسی از مشاوران ما می پرسید بازار کار و آینده شغلی سم شناسی می باشد!

همانطور که توضیح دادیم یکی از بیشترین سوالاتی که ذهنه اغلب داوطلبان را به خود اختصاص می دهد، بازار کار و آینده شغلی رشته است که قصد انتخاب آن را دارید. به طور کلی همانطور که در ابتدا توضیح دادیم به دلیل عدم وجود رشته سم شناسی در مقطع کارشناسی می توان گفت تقریبا بازار کار خوبی برای فارغ التحصیلان این رشته در مقطع ارشد وجود دارد.

به طور کلی می توان گفت فارغ التحصیلان ارشد رشته سم شناسی می توانند بعد از مقطع ارشد مشغول به فعالیت در کارخانه های صنایع داروئی، غذایی و شیمیایی و فعالیت در مراکز پزشکی قانونی، و بعد از ادامه تحصیل در مقطع دکتری به عنوان هیات علمی دانشگاه مشغول به کار شوند. از دیگر شرایط شغلی ارشد سم شناسی انجام تحقیقات بنیادی و کاربردی سم شناسی در موسسات و مراکز تحقیقاتی می باشد، فارغ التحصیلان این رشته می توانند برای تشخیص و شناسی سموم در مراکز کنترول و نظارت بر سموم و آزمایشگاهی سم شناسی مشغول به کار شوند. همچنین داوطلبان می توانند با کارشناس ارشد سم شناسی مشغول به فعالیت در سازمان های مرتبط با سموم از قبیل حفظ نباتات و محیط زیست شوند.

بنابراین می توان گفت داوطلبان با انتخاب رشته سم شناسی در مقطع ارشد تقریبا بازار کار و آینده شغلی خوبی می توانند داشته باشند و این زمانی میسر می شود که در دانشگاه های معتبر تحصیل کنند و تحصیل در دانشگاه های معتبر نیازمند زدن درصد بین 50تا 70 درصد می باشد.  همانطور که بارها توضیح دادیم انتخاب منابع درست مطالعه برای رشته سم شناسی ، استفاده از کتاب های طبقع بندی شده و کنکوری کمک بسیاری به قبولی شما در این رشته خواهد کرد.

 

 ترتیبی که مشاور سنا برای ارشد رشته سم شناسی به شما پیشنهاد میدهد به شرح زیر است:

منابع آزمون کارشناسی ارشد سم شناسی

دانلود کلید نهایی سوالات ارشد سم شناسی 98

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

منابع مفید برای آزمون وزارت بهداشت کدامند ؟

 

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

سوالات متداول درباره آزمون MHLE

زمان قطعی شدن مدرک زبان کنکور ارشد وزارت بهداشت 99

مکالمه تلفنی با وزارت بهداشت درمورد MHLE کنکور ارشد پزشکی

تمدید مهلت ثبت نام آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران 98

سوالات رایج درباره آزمون زبان MHLE و کنکور ارشد وزارت بهداشت

تفاوت زبان ارشد وزارت بهداشت با آزمون MHLE

آزمون آزمایشی MHLE

مدرک MHLE برای آزمون ارشد وزارت بهداشت اجباری شد

راههای پیشگیری از تخلف در انتقال دانشجوی پزشکی به داخل

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)