مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اقدام به اعلام ظرفیت اولیه رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال 1398 برای پذیرش دانشجو در آزمون دکتری تخصصی سال 98 کرده است. داوطلبان با مطالعه این دفترچه اطلاعات کلی در رابطه با رشته ها و ظرفیت پذیرش در مقطع دکتری دریافت خواهند کرد، این ظرفیت ها در زمان اعلام نتایج نهایی و انتخاب دانشگاه بر حسب شرایط تغییر خواهد کرد و ممکن است برخی از دانشگاه ها به دلایل گوناگون علمی و اجرایی حذف و برخی از دانشگاه ها مجوز پذیرش دریافت کنند. پس این مرحله صرفا برای آگاهی داوطلب بوده و حقی برای داوطلب ایجاد نمیکند.

 

داوطلبان در خصوص کسب اطلاعات درباره رشته های جدید از جمله آینده پژوهی سلامت، علوم بیومدیکال مقایسه ای و علوم و فناوری های تصویربرداری پزشکی- گرایش تصویربرداری عصبی می توانند به بخش به برنامه های آموزشی مصوب فارسی– دکتری در سایت دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی مراجعه کنند.

همچنی شما متقاضیان شرکت در کنکور دکتری وزارت بهداشت برای دریافت منابع و جزوات مربوط به رشته ای که قصد شرکت در ان را دارید و برای شرکت در آزمون های آزمایشی برای سنجش میزان آمادگی خود و هر آنچه که برای قبولی در کنکور دکتری وزارت بهداشت در رشته خود نیاز دارید می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا دریافت کنید.

 

دانلود دفترچه ظرفیت اولیه رشته های دکتری وزارت بهداشت 98

 sana telegram

 

پذیرش دکتری در چه دانشگاه های صورت میگیرد؟

ارتش، انستیتو پاستور ایران، بقیه الله، دانشگاه آزاد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شاهد، سازمان انتقال خون ایران، مرکز قلب شهیدرجایی، مؤسسه سرم سازی رازی از طریق وزارت بهداشت انجام شده ولی سایر شرایط از جمله خدمات و امکانات رفاهی تابع ضوابط و قوانین آن مؤسسه بوده و داوطلبان می توانند جهت اطلاع بیشتر به آن دانشگاه یا مرکز (و یا سایت مربوطه) مراجعه کنند. گرایش های مختلف در هر رشته توسط گروه های آموزشی دانشگاه پذیرنده تعیین می شود.

همچنین دانشگاه های علوم پزشکی کشور تعهدی در قبال اسکان و تأمین خوابگاه ندارند و بر اساس امکانات موجود، خوابگاه در اختیار دانشجو قرار می دهند. داوطلبان جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی دانشگاه یا مرکز مورد نظر مراجعه کنند. مرکز سنجش آموزش پزشکی در مورد ارائه یا عدم ارائه خوابگاه هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

طبق اعلام دانشگاههای علوم پزشکی اراک، اصفهان، تبریز، سمنان، شیراز، گلستان، گیلان، مازندران، یزد این دانشگاهها فاقد خوابگاه بوده و دانشگاه های علوم پزشکی زنجان و کاشان دارای خوابگاه خودگردان هستند.

 

قوانین مربوط به رشته های دکتری دانشگاه آزاد

رشته های مربوط به دانشگاه آزاد تابع قوانین و مقررات دانشگاه مربوطه بوده و داوطلبان جهت کسب اطلاعات باید به آن دانشگاه (و یا سایت مربوطه) مراجعه کنند.

تحصیل در دوره های شهریه پرداز مستلزم پرداخت شهریه است که مبلغ آن توسط دانشگاه اعلام خواهد شد. داوطلبان جهت کسب اطلاعات در خصوص مبلغ شهریه باید به دانشگاه مربوطه مراجعه کنند.

چنانچه در رشته/محلی به دلیل تعداد کم داوطلبان، حداقل دو نفر دانشجو قابل معرفی نباشد، داوطلب در پذیرش نهایی به سایر اولویت های انتخابی خود معرفی خواهد شد.

لینک مرتبط با آزمون دکتری وزارت بهداشت:

 شرایط و مدارک ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 98

دانلود دفترچه راهنمای دکتری وزارت بهداشت 98

دانلود منابع آزمون دکتری وزارت بهداشت 98-99

مدارک تحصیلی و رشته های مجاز دکتری وزارت بهداشت 98-99

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

 آخرین تغییرات کنکور دکتری وزارت بهداشت 98

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانلود رایگان سوالات استعداد تحصیلی وزارت بهداشت 98

آخرین جزئیات برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

جذب و استخدام نیروی جدید در وزارت بهداشت 98

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم 98

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه دکتری وزارت بهداشت 98

فیلم تحلیل سوالات کنکور ارشد ایمنی شناسی وزارت بهداشت

آخرین مهلت ویرایش معدل در آزمون ارشد وزارت علوم 98

زمان دریافت و رفع نقص کارت ورود به جلسه ارشد وزارت علوم 98

جزئیات برگزاری آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت 98

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)