متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون کارشناسی به پزشکی را دارند توجه داشته باشند، ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 98  از 1 دی ماه آغاز و طبق اطلاعیه دانشگاه تهران تا 10 بهمن ماه تمدید شد ( به اطلاع مي‌رساند ثبت نام اينترنتي آزمون مذكور تا روز چهارشنبه مورخ دهم بهمن ماه 1397 تمديد گرديد. ضمنا" متقاضياني كه پيام نقص مدارك دريافت نموده اند تا تاريخ مذكور فرصت دارند نسبت به رفع نقص خود اقدام نمايند.

ثبت نام بصورت اینترنتی و با مراجعه به سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام می شود. داوطلبان برای ثبت نام باید اسکن مدارک ثبت نام لیسانس به پزشکی   را به همراه خود داشته باشند. هرگونه مغایرت با مدارک ارسالی منجربه عدم قبولی از طرف دانشگاه تهران خواهد شد. همچنین مدارک به صورت دستی و مراجعه حضوری بعد از اتمام مهلت ثبت نام اینترنتی پذیرفته نمی شود و متقاضی باید برگ ثبت نام را از داخل سایت پرینت کند و به صورت دستی آن را تکمیل، امضا و عکس دار کند و سپس مجددا اسکن کرده و به صورت اینترنتی ارسال کند.

دانش آموختگان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی و تخصصی (Ph.D) از دانشگاه های سراسری و آزاد و غیره حق شرکت در آزمون را ندارند.  با توجه به  پذیرش کم دانشگاه تهران و اهمیت شرکت و قبولی در این آزمون و به دلیل عدم وجود خدمات کافی برای متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی  را دارند، موسسه علوم پزشکی سنا اقدام به تهیه منابع لیسانس به پزشکی و رفرنس های معرفی شده توسط دانشگاه تهران کرده است.

 

دریافت فرم ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

 

بنابراین داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند و برای تهیه منابع خود دچار مشکل شده اند می توانند از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا هر آنچه را که برای قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی نیاز دارند را تهیه نمایند.

همچنین با شرکت در آزمون های آزمایشی قبل از برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی که توسط موسسه علوم پزشکی سنا برگزار می شود، داوطلبان می توانند از میزان آمادگی خود برای شرکت در آزمون اصلی باخبر شوند. پس کافیست برای دریافت منابع و رفرنس کامل و شرکت در آزمون های آزمایشی و کلاس های حضوری با ما از طریق شماره 66574345 در ارتباط باشید.

 sana telegram4

شرایط ورود به دوره لیسانس به پزشکی 98

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران هر سال تعیین می شود، طبق آخرین اطلاعیه صادر شده شرایط ثبت نام لیسانس به پزشکی به شرح زیر می باشد: مراجعه به سایت دانشگاه تهران به آدرس education . tums . ac .ir و پرداخت الكترونیکی مبلغ پانصد هزار ریال از طریق سامانه ثبت نام

1-واجد شرایط عمومی تحصیل رایگان در جمهوری اسلامی ایران

2-معدل کل دیپلم 18 و بالاتر باشد. در موارد اعلام نمره به شکل الفبایی نمره الف قابل قبول است و معدل مقطع کارشناسی 16 و بالاتر باشد.

3-فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته رشته های گروه های آزمایشی علوم تجربی و علوم ریاضی و فنی می توانند در ازمون کارشناسی به پزشکی شرکت کنند.

4- حداکثر سن شرکت کنندگان در زمان ثبت نام آزمون لیساسن به پزشکی 25 سال تمام باید باشد باشد که شامل متولدین اول دی ماه 1372 و بعد از آن می باشد. مدت زمان سربازی و طرح نیروی انسانی به حداکثر سن اضافه می‌شود.

5-دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از نظر نظام وظیفه و کسانی که خدمت نظام وظیفه آنان حداکثر تا قبل از شروع نیمسال اول سال تحصیلی 98-99 (زمان ثبت نام پس از قبولی) به اتمام می‌رسد می‌توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت کنند.

نکته : در صورتی که پذیرفته شدگان در آزمون تا زمان ثبت نام کارت پایان خدمت دریافت نکرده باشند، قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد. دانشگاه هیچ مسئولیتی در مورد مکاتبه با سازمان نظام وظیفه و اخذ مجوز یا مهلت ندارد. دانشگاه هیچ مسئولیتی در مورد خسارات احتمالی که از این ناحیه به داوطلب وارد می‌شود ندارد.

 

 داوطلبان برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی نیازمند داشتن یک مدرک معتبر زبان می باشند

مدرک زبان انگلیسی باید بر اساس جدول زیر باشد:داوطلبانی كه مدرک زبان ندارند می توانند به صورت مشروط در آزمون شركت كنند بديهی است در صورت قبولی در آزمون كتبی ارائه مدرک زبان در هنگام مصاحبه در دانشگاه ضروری است در غير اينصورت قبولی آن ها كان لم يكن تلقی خواهد شد.

 lisans be pezeshki

 

شرایط شرکت دانشجویان استعدادهای درخشان برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی

1- برگزیدگان آزمون سراسری گروه علوم تجربی تا رتبه 500 کشوری در آزمون سراسری کنکور (با معرفی سازمان سنجش آموزش کشور).

2-دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رشته های غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم تحقیقات و فناوری.

3-دارندگان مدال طلا، نقره و برنز کشوری از المپیادهای علمی دانش آموزی (با معرفی وزارت آموزش و پرورش)

4- مالکان ابداع یا اختراع ثبت شده با تائید معاونت تحقیقات و فناوری وزارتخانه های مربوطه.

5- برگزیدگان حائز رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره رازی، جشنواره های خوارزمی (در زمینه علوم پزشکی) با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و گروه غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

6- دانشجویان پژوهشگر برجسته به تایید شورای پژوهشی دانشگاه و براساس دستورالعملی که از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت تدوین و به دانشگاه ها اعلام شده است.

7-برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی با تایید مرکز رشد استعداهای درخشان و معاونت های آموزشی دانشگاهها.

 

رعایت نکات نهایی برای ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی

الف)دارندگان مدال طلای المپیادهای دانش آموزی از آزمون کتبی معاف هستند و بدون شرکت در آزمون کتبی صرفا با شرکت در آزمون مصاحبه و ارزیابی فراشناختی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

همچنین دارندگان مدال های نقره و برنز این رشته ها باید در آزمون کتبی شرکت کنند و حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون کتبی را احراز کنند. (کسب حداقل نمره حد نصاب آزمون کتبی الزامی است).

ب)متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی به پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران باید توجه داشته باشند که کد رهگیری به معنی تکمیل مدارک نیست. جهت آگاهی از تکمیل بودن و تایید مدارک باید بعد از حداکثر سه روز کاری به سایت مراجعه تا پیام تکمیل مدارک را مشاهده کنند در غیر اینصورت اعتراض بعد از مهلت پذیرفته نیست.

ج)متقاضی در صورت مشاهده پیام مدارک ناقص است باید سریعا نسبت به رفع نقص اقدام کند. در غیر این صورت مجاز به شرکت در آزمون نخواهد بود.

د)شرکت کنندگان در آزمون لیسانس به پزشکی باید حتما فارغ التحصیل شده باشد. کارت دانشجویی، ریز نمرات ترم آخر و غیره پذیرفته نیست. بعد از مطالعه کامل اطلاعیه در صورت داشتن سوال در رابطه با آزمون لیسانس به پزشکی با ما در ارتباط باشید.

 

لیسانس به پزشکی:

کلاس های آمادگی لیسانس به پزشکی

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

هر آنچه که باید در مورد آزمون لیسانس به پزشکی بدانید

آزمون ارشد وزارت بهداشت یا لیسانس به پزشکی

 

دیدگاه‌ها  
+1 # Avan 1397-10-01 18:58
باسلام
ببخشید می خواستم بدونم منابع این آزمون کدوم کتابها هستند؟؟؟
و اینکه چطوری باید تهیه شون کنیم ؟؟؟
ممنونم میشم راهنماییم کنید// باسپاس
پاسخ دادن
+3 # مدیر سایت 1397-10-02 11:17
سلام. منابعی که دانشگاه تهران برای آزمون لیسانس به پزشکی معرفی کردن در لینک انتهای مقاله می توانید در یافت کنید و در صورت تهیه این منابع می تونید با شماره 66574345 داخلی 3 تماس بگیرید.
پاسخ دادن
0 # zahra gh 1397-11-15 03:42
سلام من برای سال بعد تصمیم دارم شرکت کنم اما کارشناسیم رو از دانشگاه آزاد گرفتم. و این شرط " – واجد شرايط عمومي تحصيل رايگان در جمهوري اسلامي ايران" که در اطلاعیه هست به این معناست که فقط باید مدرک کارشناسی از دانشگاه سراسری باشه؟
پاسخ دادن
+1 # مدیر سایت 1397-11-17 17:08
سلام. سلام خیر مشکلی نداره
پاسخ دادن
0 # vahid 1397-12-27 12:33
سلام میخواستم بدونم من که کارشناسی حسابداری دارم میتونم برای ازمون ثبت نام کنم؟
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-01-30 16:13
سلام. کلیه افراد با دیپلم ریاضی و تجربی و داشتن مدرک فارغ التحصیلی در هر رشته ای می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت نمایند. برای اطلاع از شرایط ثبت نام به بخش لیسانس به پزشکی مراجعه کرده و مقاله مربوط به شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی را مطالعه نمایید.
پاسخ دادن
0 # فاطمه تهران 1398-01-07 14:17
سلام اگر معدل دیپلم پایین باشه هم قابل قبول نیست مثلا 16
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-01-30 16:50
سلام . خیر
پاسخ دادن
0 # erfan 1398-01-24 10:51
سلام خسته نباشید. اونطوری کی میدونم معدل کل دیپلم باید بالای ۱۷ باشه ولی اینجا نوشته شده بالای ۱۸. ایا سال به سال تغیر میکنه؟
پاسخ دادن
0 # اااا 1398-02-28 14:04
سلام ...من لیسانس اقتصاد پیام نور و متولد ابان۷۲ هستم میتونم شرکت کنم این آزمون رو؟؟
پاسخ دادن
0 # اميرحسين 1398-04-06 17:21
سلام دانشجويان ساير رشته هاي علوم پزشكي امتياز ندارن؟
پاسخ دادن
0 # رضوانه 1398-05-29 12:49
سلام امکان داره در سال های آتی محدودیت سنی برداشته شه چون من همه ی شرایط رو دارم
پاسخ دادن
0 # nasr 1398-06-16 10:06
سلام من با معدل کتبی نهایی ۱۸.۰۵ و معدل کل ۱۷.۰۵ و با توجه به اینکه دانش اموز مرکز استعدادهای درخشان (سمپاد ) بودم میتونم تو این ازمون شرکت کنم ؟
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

آزمون استخدامی علوم پزشکی کشور برای استخدام 10 هزار نیرو

مدارک لازم ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری وزارت بهداشت 98

مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون ارشد و دکتری وزارت بهداشت 98

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد سم شناسی 98

شرایط ثبت نام اتباع خارجی در کنکور سراسری

ملاک تعیین ظرفیت پزشکی دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی

آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی شهریور 98

پذیرش رشته های بدون کنکور علوم پزشکی دانشگاه آزاد

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)