بعد از تصویب قانون لزوم کسب حداقل 25 درصد برای درس زبان در کنکور ارشد وزارت بهداشت 98،  یکی از نگرانی ها و سوالات  اکثر داوطلبانی که می خواهند امسال در آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت کنند و سطح زبان عالی ندارند این است که با وجود قانون کسب حد نصاب نمره برای آزمون زبان وزارت بهداشت از چه کتابی برای مطالعه این درس استفاده کنم؟ اگر درصد زبانم در آزمون ارشد وزارت بهداشت از 25 پایین تر شود مردود می شوم؟ آیا وزارت بهداشت منبعی را برای زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت معرفی کرده یا خیر؟ بهترین کتاب یا منبع زبان آزمون ارشد وزارت بهداشت چیست؟

 حد نصاب نمره زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

از سال 98 در آزمون ارشد وزارت بهداشت در کلیه رشته ها، حد نصابی برای نمره زبان گرفته شد و از سوی مرکز سنجش پزشکی اعلام گردید داوطلبی که حد نصاب نمره(25 درصد) در درس زبان انگلیسی را در کنکور کسب نکرده باشد مجاز به انتخاب رشته محل نخواهد بود.

راه حلی که به شما متقاضیان ارشد وزارت بهداشت برای کسب درصد بالا در درس زبان و دروس دیگر پیشنهاد می شود، در ابتدا داشتن هدف و مهم تر از همه تهیه منابع و جزوات کنکوری بر اساس رفرنس وزارت بهداشت برای تک تک دروس می باشد، چرا که در بسیاری موارد با تهیه رفرنس با حجم بالا تنها در مطالعه کتاب غرق شده و از مطالعه مباحث اصلی  و پرتکرار کنکور جا می مانید، پس تاکید ما همواره انتخاب کتاب ها و جزوات  متناسب با کنکور ارشد وزارت بهداشت بر اساس رشته های که در آن شرکت می کنید، می باشد. بعد از انتخاب منبع،  داشتن برنامه ریزی و مطالعه مستمر با تمرکز و دقت بالا و داشتن برنامه ریزی  برای مطالعه دروس از مهم ترین عوامل کسب تراز و درصد بالا در آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد.

 

معرفی کتاب زبان ویژه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98-99

به دلیل اهمیت درس زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت و سوالات بسیار شما در رابطه با معرفی کتاب زبان برای این آزمون، موضوع بعدی که به آن می پردازیم معرفی کتاب زبان ویژه آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد. قطعا برای این درس منابع زیادی موجود است، کتاب هایی مثل درسنامه زبان ارشد علوم پزشکی لزگی از قدیم برای این آزمون وجود داشت ولی اکثر داوطلبان بخاطر حجم زیاد این کتاب از مطالع زبان ناامید می شدند. کسانی که وقت زیادی برای مطالعه این کتاب ها ندارند توصیه میکنیم با مطالعه کتاب های زبان با مطالب و حجم زیاد دچار سردرگمی نشوید.

برای این امر پیشنهاد ما به شما تهیه کتاب صفر تا صد زبان می باشد که محتوای این کتاب شامل 10 فصل همراه با نکات گرامری اساسی، مهارت درک مطلب و تست های لغت کتاب، لغات مشابه، مترادف های مهم ، تمرین لغات بوده که حجم کتاب حدود 420 صفحه می باشد.

شاید با توجه به زمان باقی مانده و یا به دلیل شاغل یا دانشجو بودن، این سوال برای شما ایجاد شود که وقت مطالعه این حجم از کتاب را ندارم آیا کتاب خلاصه تری برای مطالعه دارید؟ 

همانطور که در ابتدا توضیح دادیم درس زبان و زدن درصد بالا در این درس از اهمیت زیادی برخوردار است  وکتاب صفر تا صد زبان تنها کتاب موجود در بازار بوده که طبقه بندی شده و با کمترین حجم ممکن برای درک بیشتر شما در درس زبان عمومی ارشد به چاپ رسیده است پس کتاب کم حجم تر و روان تر از این کتاب برای درس زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت پیدا نمیکنید..

کتاب بعدی پیشنهادی ما به شما کتاب 90+ می باشد، این کتاب جیبی و کم حجم که برای پاسخ دهی سوالات بخش لغات زبان کاربرد دارد و برای مخاطبین آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی و آزمون زبان mhle بیشترین استفاده را دارد و شامل لغات پرتکرار آزمون وزارت بهداشت در سال های گذشته بوده که این لغات هر سال تکرار شده و از آزمون ارشد جدانشدنی هستند.

با توجه به اینکه در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 40 سوال شامل 20 سوال درک مطلب و 4 متن و 20 سوال واژگان طراحی می شود و  این کتاب با  داشتن دایره لغات بالا و تسلط بر لغات زبان عمومی در کنار مرور لغات کنکور ارشد ده سال اخیر می تواند به شما در کسب درصد بالا(بالای نود درصد) در آزمون زبان ارشد وزارت بهداشت کمک بسیاری کند.

بنابراین برای مشاهده و تهیه کتاب زبان و دیگر کتاب های مربوط به رشته های ارشد وزارت بهداشت می توانید به سایت سنا بوک مراجعه کرده و یا با شماره 02166574345 داخلی 3 تماس بگیرید.

طبیعتا حتی کسانیکه قصد استفاده از سهمیه استعداد درخشان و یا رزمندگان را دارند می بایست حدنصاب دروس تخصصی و درس زبان عمومی را کسب نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید، مقاله نمره حدنصاب دروس تخصصی و زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 مطالعه و در صورت داشتن سوال می توانید از طریق تماس با شماره 66574345 پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

 لینک مرتبط با آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت :

معرفی کتاب های زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت

آزمون های زبان

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

تمدید مجدد انتخاب رشته محل ارشد وزارت بهداشت 98 برای بار آخر

دانلود رایگان سوالات دکتری بهداشت باروری و مامایی 98

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا در آزمون ارشد بهداشت 98

سھمیه رزمندگان و ایثارگران در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 98

تمدید ثبت نام دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

دانلود رایگان سوالات دکتری بهداشت محیط 98

دانلود رایگان سوالات دکتری بهداشت حرفه ای 98

دانلود رایگان سوالات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)