طبق آخرین اطلاعیه صادر شده برای کنکور 99 ، حد نصاب زبان ارشد برداشته شده و ضریب 3 برای درس زبان به جز برخی از رشته های در نظر گرفته شده است. همچنین دریافت مدرک mhle برای کنکوری های امسال اجرا نخواهد شد و به احتمال زیاد دریافت مدرک زبان برای کنکور 1400-1401 خواهد بود. برای اطلاع از آخرین اخبار اعلام شده در رابطه با زبان ارشد وزارت بهداشت برای کنکوری های 99 به اطلاعیه  نمره حدنصاب دروس تخصصی و زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت 99 مراجعه کنید.

یکی از نگرانی ها و سوالات  اکثر داوطلبانی که می خواهند امسال در آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت کنند و سطح زبان عالی ندارند  از چه کتابی برای مطالعه این درس استفاده کنم؟ آیا وزارت بهداشت منبعی را برای زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت معرفی کرده یا خیر؟ بهترین کتاب یا منبع زبان آزمون ارشد وزارت بهداشت چیست؟

 حد نصاب نمره زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت

از سال 98 در آزمون ارشد وزارت بهداشت در کلیه رشته ها، حد نصابی برای نمره زبان درنظر گرفته شد بود که برای کنکور امسال این حد نصاب نمره در حال حاضر برداشته شده و ضریب زبان به 3 افزایش داشته است. بنابراین هنوز زدن زبان در کنکور ارشد وزارت بهداشت با افزایش ضریب اهمیت ویژه ای دارد. پس همچنان شما نمی توانید از پاسخگویی به سوالات این درس صرف نظر کنید. البته برای سال های آتی احتمال داشتن مدرک mhle هم وجود دارد. پس در هر صورت شما بایدبرای زبان خود وقت گذاشته و سعی در پیشرفت بیشتر برای درس زبان داشته باشید. پیشنهاد میکنمی برای اطلاع از آخرین تغییرات کنکور ارشد وزارت بهداشت سال 99-1400 به اطلاعیه تغییرات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99  مراجعه کنید.

راه حلی که به شما متقاضیان ارشد وزارت بهداشت برای کسب درصد بالا در درس زبان و دروس دیگر پیشنهاد می شود، این است که ببینید منابعی که از سوی افراد مختلف معرفی می شود آیا مطابق شرایط شما(سطح شما و فرصت مطالعه شما برای زبان) هست یا خیر. شاید شما نمی خواهید بیشتر از 1 ساعت برای درس زبان وقت بگذارید. شاید بخاطر فرصت داشتن در هر روز، تصمیم گرفته اید روزانه 2 تا 3 ساعت فقط زبان بخوانید. پس این دو دسته از افراد نمی توانند یک منبع یکسان برای درس زبان خود استفاده کنند.

علاوه بر فرصت مطالعه روزانه شما، دلایل دیگر هم می تواند در انتخاب بهترین منابع زبان ارشد وزارت بهداشت تاثیرگزار باشد. شاید در یک کانال تلگرامی یک رتبه برتر کتابی را بعنوان منبع مورد مطالعه خود معرفی کرده باشد ولی وقتی شما آن کتاب را خریداری می کنید متوجه می شوید با توجه به سطح علمی پایین خود در زبان و از نظر روحی و سلیقه ای به هیچ وجه نمی توانید از آن کتاب استفاده کنید. چرا که در بسیاری موارد با تهیه رفرنس با حجم بالا تنها در مطالعه کتاب غرق شده و از مطالعه مباحث اصلی  و پرتکرار کنکور جا می مانید، پس تاکید ما همواره انتخاب کتاب های متناسب با کنکور ارشد وزارت بهداشت می باشد. بعد از انتخاب منبع،  داشتن برنامه ریزی و مطالعه مستمر با تمرکز و داشتن برنامه ریزی  برای مطالعه دروس از مهم ترین عوامل کسب تراز و درصد بالا در آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد. پس یک منبع متناسب به همراه یک برنامه ریزی مناسب آن منبع می تواند درصد بالای را در آن درس نصیب شما کند.

آیا کتاب 504 واژه و کتاب لغات ضروری برای تافل به عنوان منابع زبان کنکور ارشد وزارت بهداشت مفید است؟

علیرغم اینکه ادعا می شود در کنکور ارشد وزار ت بهداشت سوالات زبان بصورت عمومی طرح سوال می شود ولی چون دیدگاه طراحان سوال ارشد وزارت بهداشت بیشتر پزشکی است، معانی لغات بیشتر از جنبه پزشکی مدنظر است. حتی متونی که برای بخش درک مطلب انتخاب می کنند بیشتر در حوزه پزشکی است. پس کتاب زبان مورد مطالعه شما باید اختصاصا برای زبان ارشد علوم پزشکی نوشته شده باشد. نگران نباشید اخیرا کتاب هایی در زمینه زبان ارشد وزارت بهداشت نگارش شده اند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

معرفی کتاب زبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

به دلیل اهمیت درس زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت و سوالات بسیار شما در رابطه با معرفی کتاب زبان برای این آزمون، موضوع بعدی که به آن می پردازیم معرفی کتاب زبان ویژه آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد. خود مرکز سنجش پزشکی برای این درس منابعی را معرفی کرده است ولی در طی این 10 تا 15 سال تقریبا به همه ثابت شده است که هیچ سوالی از این کتاب ها طرح نمی شود و هدف وزارت بهداشت از معرفی این منابع برای زبان ارشد وزارت بهداشت صرفا آشنایی با سطح سوالات زبان کارشناسی ارشد پزشکی است. قطعا برای این درس منابع زیادی موجود است و افراد و سایتهای مختلف کتاب هایی را به عنوان بهترین منابع زبان ارشد وزارت بهداشت معرفی کرده اند. کتاب هایی مثل درسنامه زبان ارشد علوم پزشکی لزگی از قدیم برای این آزمون وجود داشت ولی اکثر داوطلبان بخاطر حجم زیاد این کتاب از مطالع زبان ناامید می شدند. اگر که وقت زیادی برای مطالعه این کتاب ها ندارید توصیه میکنیم با مطالعه کتاب های زبان با مطالب و حجم زیاد دچار سردرگمی نشوید و از کتاب های مک حجم تر استفاده کنید.

برای این امر پیشنهاد ما به شما تهیه کتاب صفر تا صد زبان می باشد که محتوای این کتاب شامل 10 فصل همراه با نکات گرامری اساسی، مهارت درک مطلب و تست های لغت کتاب، لغات مشابه، مترادف های مهم ، تمرین لغات بوده که حجم کتاب حدود 420 صفحه می باشد.

شاید با توجه به زمان باقی مانده و یا به دلیل شاغل یا دانشجو بودن، این سوال برای شما ایجاد شود که وقت مطالعه این حجم از کتاب را ندارم آیا کتاب خلاصه تری برای مطالعه دارید؟ 

همانطور که در ابتدا توضیح دادیم درس زبان و زدن درصد بالا در این درس از اهمیت زیادی برخوردار است  وکتاب صفر تا صد زبان تنها کتاب موجود در بازار بوده که طبقه بندی شده و با کمترین حجم ممکن برای درک بیشتر شما در درس زبان عمومی ارشد به چاپ رسیده است پس کتاب کم حجم تر و روان تر از این کتاب برای درس زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت پیدا نمیکنید..

کتاب بعدی پیشنهادی ما به شما کتاب 90+ یا نود پلاس هادی یوزی می باشد، این کتاب جیبی و کم حجم که برای پاسخ دهی سوالات بخش لغات زبان کاربرد دارد و برای مخاطبین آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی و آزمون زبان mhle بیشترین استفاده را دارد و شامل لغات پرتکرار آزمون وزارت بهداشت در سال های گذشته بوده که این لغات هر سال تکرار شده و از آزمون ارشد جدانشدنی هستند.

با توجه به اینکه در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 40 سوال شامل 20 سوال درک مطلب و 4 متن و 20 سوال واژگان طراحی می شود و  این کتاب با  داشتن دایره لغات بالا و تسلط بر لغات زبان عمومی در کنار مرور لغات کنکور ارشد ده سال اخیر می تواند به شما در کسب درصد بالا(بالای نود درصد) در آزمون زبان ارشد وزارت بهداشت کمک بسیاری کند.

بنابراین برای مشاهده و تهیه کتاب زبان و دیگر کتاب های مربوط به رشته های ارشد وزارت بهداشت می توانید به سایت سنا بوک مراجعه کرده و یا با شماره 02166574345 داخلی 3 تماس بگیرید.

طبیعتا حتی کسانیکه قصد استفاده از سهمیه استعداد درخشان و یا رزمندگان را دارند می بایست حدنصاب دروس تخصصی و درس زبان عمومی را کسب نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید، مقاله نمره حدنصاب دروس تخصصی و زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 مطالعه و در صورت داشتن سوال می توانید از طریق تماس با شماره 66574345 پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

 لینک مرتبط با آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت :

معرفی کتاب های زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت

آزمون های زبان

 

 

دیدگاه‌ها  
-1 # سایا 1399-04-14 10:13
سلام ممنون از اطلاعات خوبتون که در اختیار قرار دادید.
ببخشید جدیدا سنا کتابی با عنوان جعبه سیاه زبان ارشد به چاپ رسونده . میخواستم ببینم برای کسب نمره خوب زبان در ارشد همون صفرتا صد و همچنان معرفی میکنید یا جعبه سیاه زبانم کتاب خوبیه؟؟ در واقع کدوم بهتره؟ ممنون از پاسخگوییتان
پاسخ دادن
0 # ریحانه حداد 1399-09-10 11:19
سلام ممنونم
ببخشید یه سوال برای آزمون muleکدوم کتاب بهتر میتونه باشه
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

نمونه کارنامه ارشد علوم آزمایشگاهی دو 99-1400

تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد فیزیک پزشکی وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد اتاق عمل وزارت بهداشت 99-1400

جزئیات درس زبان آزمون دکتری وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد پرستاری وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد مامایی وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی 99-1400

نمونه کارنامه ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 99-1400

رشته مورد نظر شما

niazmandi

در اپلیکیشن و سایت نیازمندی علوم پزشکی همه چیز هست: آگهی فروش اقلام و خدمات پزشکی، آگهی استخدامی و...

leithner sana award 95

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)