طبق آخرین اطلاعیه صادر شده از سوی مرکز سنجش پزشکی، حد نصاب درس زبان ارشد وزارت بهداشت  برداشته شده و ضریب 3 برای درس زبان به جز برخی از رشته های در نظر گرفته شده است.

یکی از نگرانی ها و سوالات  اکثر داوطلبانی که می خواهند امسال در آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت کنند و سطح زبان عالی ندارند اینه که که از چه کتابی برای مطالعه این درس استفاده کنم؟ آیا وزارت بهداشت منبعی را برای زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت معرفی کرده یا خیر؟ بهترین کتاب یا منبع زبان آزمون ارشد وزارت بهداشت چیست؟

 حد نصاب نمره زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت

از سال 98 در آزمون ارشد وزارت بهداشت در کلیه رشته ها، حد نصابی برای نمره زبان درنظر گرفته شد بود که برای کنکور امسال این حد نصاب نمره در حال حاضر برداشته شده و ضریب زبان به 3 افزایش داشته است.

بنابراین هنوز درصدی که شما برای درس زبان تو  کنکور ارشد وزارت بهداشت کسب میکنید خیلی مهم هست پس این فکر که زبان رو میذارم کنار برای دروس دیگه وقت بیشتری میذارم رو بذارید کنار . نگان نباشید ما اینجاییم و بهتون میگیم چیکار کنید که نتیجه بگیرید. این که چی بخونید و چه کلاسی شرکت کنید مهمه اینو تجربه چندین ساله به ما ثابت کرده.....

چندتا راه حل بهتون معرفی میکنم  :

1- اولین راه حل اینه که ببینید به عنوان متقاضی کنکور ارشد وزارت بهداشت منابعی که برای درس زبان  از سوی افراد مختلف معرفی بهتون معرفی میشه آیا مطابق شرایط شما(سطح شما و فرصت مطالعه شما برای زبان) هست یا خیر. شاید شما نمی تونید  بیشتر از 1 ساعت برای درس زبان وقت بذارید. یا ممکن هست زمان زیادی داشته باشید و روزانه 2 تا 3 ساعت بخواید فقط زبان ارشد وزارت بهداشت رو بخونید. پس این دو دسته از افراد نمی توانند یک منبع یکسان برای درس زبان خود استفاده کنند.

2-  دلایل دیگر هم می تونه تو انتخاب بهترین منابع زبان ارشد وزارت بهداشت تاثیربذاره،  شاید تو یه کانال تلگرامی رتبه برتر کتابی رو به عنوان منبع مورد مطالعه خودش معرفی کنه ولی وقتی شما اون  کتاب رو خریداری می کنید متوجه میشید با توجه به سطح علمی متفاوتی که نسبت به اون فرد تو درس زبان دارید از پس خوندن اون کتاب برنمی یاید و این ممکن تو روحیه شما تاثیر بذاره. چرا که تو بسیاری موارد وقتی یه کتابی با حجم بالا تهیه میکنید غرق در خوندن کتاب میشید و از مطالعه مطالب پرتکرار جا می مونید.  پس سعی کنید کتابی که چهارچوب کنکور داره (مثلا داوطلبای وزارت بهداشت کتاب زبانی که باید بخونند با زبان وزارت علوم فرق داره ) و برای رشته شما تالیف شده رو انتخاب کنید.

بعد از انتخاب منبع،  داشتن برنامه ریزی و مطالعه مستمر با تمرکر از مهم ترین عوامل کسب تراز و درصد بالا در آزمون ارشد وزارت بهداشت هست. 

آیا کتاب 504 واژه و کتاب لغات ضروری برای تافل به عنوان منابع زبان کنکور ارشد وزارت بهداشت مفید است؟

علیرغم اینکه ادعا می شود در کنکور ارشد وزار ت بهداشت سوالات زبان بصورت عمومی طرح سوال می شود ولی چون دیدگاه طراحان سوال ارشد وزارت بهداشت بیشتر پزشکی است، معانی لغات بیشتر از جنبه پزشکی مدنظر است. حتی متونی که برای بخش درک مطلب انتخاب می کنند بیشتر در حوزه پزشکی است. پس کتاب زبان مورد مطالعه شما باید اختصاصا برای زبان ارشد علوم پزشکی نوشته شده باشد. نگران نباشید اخیرا کتاب هایی در زمینه زبان ارشد وزارت بهداشت نگارش شده اند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

معرفی کتاب زبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

به دلیل اهمیت درس زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت و سوالات بسیار شما در رابطه با معرفی کتاب زبان برای این آزمون، موضوع بعدی که به آن می پردازیم معرفی کتاب زبان ویژه آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد. خود مرکز سنجش پزشکی برای این درس منابعی را معرفی کرده است ولی در طی این 10 تا 15 سال تقریبا به همه ثابت شده است که هیچ سوالی از این کتاب ها طرح نمی شود و هدف وزارت بهداشت از معرفی این منابع برای زبان ارشد وزارت بهداشت صرفا آشنایی با سطح سوالات زبان کارشناسی ارشد پزشکی است. قطعا برای این درس منابع زیادی موجود است و افراد و سایتهای مختلف کتاب هایی را به عنوان بهترین منابع زبان ارشد وزارت بهداشت معرفی کرده اند. کتاب هایی مثل درسنامه زبان ارشد علوم پزشکی لزگی از قدیم برای این آزمون وجود داشت ولی اکثر داوطلبان بخاطر حجم زیاد این کتاب از مطالع زبان ناامید می شدند. اگر که وقت زیادی برای مطالعه این کتاب ها ندارید توصیه میکنیم با مطالعه کتاب های زبان با مطالب و حجم زیاد دچار سردرگمی نشوید و از کتاب های مک حجم تر استفاده کنید.

برای این امر پیشنهاد ما به شما تهیه کتاب صفر تا صد زبان می باشد که محتوای این کتاب شامل 10 فصل همراه با نکات گرامری اساسی، مهارت درک مطلب و تست های لغت کتاب، لغات مشابه، مترادف های مهم ، تمرین لغات بوده که حجم کتاب حدود 420 صفحه می باشد.

شاید با توجه به زمان باقی مانده و یا به دلیل شاغل یا دانشجو بودن، این سوال برای شما ایجاد شود که وقت مطالعه این حجم از کتاب را ندارم آیا کتاب خلاصه تری برای مطالعه دارید؟ 

همانطور که در ابتدا توضیح دادیم درس زبان و زدن درصد بالا در این درس از اهمیت زیادی برخوردار است  وکتاب صفر تا صد زبان تنها کتاب موجود در بازار بوده که طبقه بندی شده و با کمترین حجم ممکن برای درک بیشتر شما در درس زبان عمومی ارشد به چاپ رسیده است پس کتاب کم حجم تر و روان تر از این کتاب برای درس زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت پیدا نمیکنید..

کتاب بعدی پیشنهادی ما به شما کتاب 90+ یا نود پلاس  و جعبه سیاه زبان ارشد علوم پزشکی می باشد، این کتاب جیبی و کم حجم که برای پاسخ دهی سوالات بخش لغات زبان کاربرد دارد و برای مخاطبین آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی و آزمون زبان mhle بیشترین استفاده را دارد و شامل لغات پرتکرار آزمون وزارت بهداشت در سال های گذشته بوده که این لغات هر سال تکرار شده و از آزمون ارشد جدانشدنی هستند.

با توجه به اینکه در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 40 سوال شامل 20 سوال درک مطلب و 4 متن و 20 سوال واژگان طراحی می شود و  این کتاب با  داشتن دایره لغات بالا و تسلط بر لغات زبان عمومی در کنار مرور لغات کنکور ارشد ده سال اخیر می تواند به شما در کسب درصد بالا(بالای نود درصد) در آزمون زبان ارشد وزارت بهداشت کمک بسیاری کند.

بنابراین برای مشاهده و تهیه کتاب زبان و دیگر کتاب های مربوط به رشته های ارشد وزارت بهداشت می توانید به سایت سنا بوک مراجعه کرده و یا با شماره 02166574345 تماس بگیرید.

 

 لینک مرتبط با آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت :

معرفی کتاب های زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت

آزمون های زبان

 

 

دیدگاه‌ها  
-1 # سایا 1399-04-14 10:13
سلام ممنون از اطلاعات خوبتون که در اختیار قرار دادید.
ببخشید جدیدا سنا کتابی با عنوان جعبه سیاه زبان ارشد به چاپ رسونده . میخواستم ببینم برای کسب نمره خوب زبان در ارشد همون صفرتا صد و همچنان معرفی میکنید یا جعبه سیاه زبانم کتاب خوبیه؟؟ در واقع کدوم بهتره؟ ممنون از پاسخگوییتان
پاسخ دادن
0 # ریحانه حداد 1399-09-10 11:19
سلام ممنونم
ببخشید یه سوال برای آزمون muleکدوم کتاب بهتر میتونه باشه
پاسخ دادن
+4 # معصومه محمدی اصلانی 1400-11-01 22:05
سلام وقت بخیر میشه منابع به صورت خاص برای ارشد روانشناسی بالینی معرفی کنید ؟
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

آزمون دکتری پرستاری: سرفصلهای مهم درس مبانی مراقبت‌ها

آزمون MHLE چیست؟زمان برگزاری و تعداد سوالات

نمونه سوال رایگان آزمون های کشوری سنا

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 3 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 2 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 1 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد مدیریت خدمات موسسه سنا (50% اول مباحث)

دانلود آزمون کشوری ارشد مامایی موسسه سنا (50% اول مباحث)

دانلود آزمون کشوری ارشد روانشناسی موسسه سنا (50% اول مباحث)

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13