zaban arshad vezarat behdasht

افزایش سقف نمره زبان آزمون ارشد پزشکی از سال آینده: بر اساس اخبار اعلام شده و اهمیت زبان در گروه داوطلبان ارشد و دکتری رشته های علوم پزشکی، دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت از افزایش سقف نمره زبان در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال آینده خبر داد. بر اساس این اطلاعیه سقف نمره زبان در سال 99 افزایش خواهد یافت اما باید نتایج وضعیت امسال به این شورا فرستاده شود تا بر اساس آن روند آن در سال‌های آینده بررسی شود.

تا انتها اطلاعیه را مطالعه نمایید، و اگر جز آن دسته از داوطلبانی هستید که نگران آزمون سال آینده برای درس زبان و زدن درصد بالا در این درس هستید توجه داشته باشید در ادامه به معرفی بهترین کتاب به عنوان منبع برای درس زبان خواهیم پرداخت برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02166574345 تماس حاصل نمایید.

 

 telegrambanner

 

علت افزایش سقف نمره زبان در آزمون سال آینده

همانطور که می دانید در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی در سال های اخیرسقفی برای زبان تعیین نشده بود و به طور مثال در گذشته مهم نبود داوطلب چه درصدی از درس زبان را کسب کند، اما در حال حاضر علاوه بر اینکه کل آزمون کارشناسی ارشد سقف مشخص دارد برای برای اولین بار سقفی در درس زبان تعیین شده است و داوطلب باید 25 درصد کل نمره زبان را کسب کرده باشد. همچنین به دلیل اهمیت موضوع زبان در بین داوطلبان علوم پزشکی بعد از ارزیابی‌های مجدد ممکن است سقف آزمون زبان دانشجویان رشته علوم پزشکی در دوره کارشناسی ارشد در سال‌های آینده افزایش یابد. در همین صفحه اطلاعات به طور کامل اطلاع رسانی خواهد شد.

 تغییری در روال آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی وزارت بهداشت ایجاد نشده است، گفت: با توجه به اینکه مخاطبان این آزمون‌ها افرادی هستند که از قبل برای شرکت در آن به لحاظ شکل آزمون، ضرایب، سوالات، منابع و مصاحبه برنامه ریزی می‌کنند. بنابراین اگر تغییری در روند انجام این آزمون‌ها انجام شود، از مدت‌ها قبل به اطلاع داوطلبان خواهیم رساند.

با این اوضاع چه منبعی می تواند در درس زبان برای متقاضیانی که قصد شرکت در کنکور ارشد و دکتری وزارت بهداشت را دارند مناسب باشد؟

با توجه به توضیحات و اخباری که اعلام شده در سال 99 ممکن است، سقف کسب درصد برای درس زبان افزایش بیشتر از 25 درصد را داشته باشد، با افزایش این درصد اولین موردی که ذهن داوطلبان را درگیر میکند، تهیه منبع درست و کامل برای زدن درصد بالا در درس زبان می باشد. با توجه به منابع مختلف اعلام شده برای درس زبان که مشترک بین تمام گروه های علوم پزشکی است، سعی میکنیم کتابی را به شما معرفی کنیم که در عین کامل و کاربردی بودن کاملا روان و قابل فهم برای آن دسته از داوطلبانی باشد که سطح زبان چندان خوبی ندارند. 

آنچه که شما باید برای درس زبان به آن توجه داشته باشید، یادگیری گرامر و داشتن دامنه لغات گسترده برای پاسخگویی به سوالات زبان می باشد و یکی از مهم ترین نکاتی که یک داوطلب باید به آن توجه کند،  زدن تست زیاد و استفاده از لغات در تست ها برای شناسایی نقاط ضعف و قوت، مدیریت زمان برای پاسخگویی به تست های زبان می باشد، زمانی یادگیری شما کامل خواهد شد که بتوانید در تست ها خوب عمل کنید.

یکی از کتاب های خوبی که می توانیم به داوطلبان مقطع ارشد برای یادگیری زبان و زدن درصد بالا در این درس معرفی کنیم، کتاب صفر تا صد زبان انگلیسی،  شامل تمام مواردی که برای نکات گرامی، لغات، مترادف ها و تمرین لغت و.. نیاز دارید می باشد.  با توجه به کامل بودن توضیح مباحث و گرامر، این کتاب بسیار مناسب برای افرادی است که می خواهند از صفر برای یادگیری زبان شروع کنند. برخلاف کتاب های زبان دیگر موجود در بازار مانند کتاب لزگی و.. که دارای سطح بالا و مباحث پرحجم و خسته کننده برای مطالعه هستند، این کتاب آموزش های لازم را به طور کامل با زبانی کاملا روان تا سطحی که برای زدن درصد بالا در درس زبان ارشد وزارت بهداشت نیاز دارد، به داوطلب ارائه می دهد. برای اطلاع از  بهترین کتاب یا منبع زبان آزمون ارشد وزارت بهداشت این مقاله را مطالعه نمایید.

 

یکی دیگر از کتاب های بسیار عالی در کنار کتاب صفر تا صد زبان انگلیسی کتاب 90+ می باشد. همانطور که توضیح دادیم داشتن دامنه لغات گسترده و یادگیری لغات می تواند به کسب درصد بالا در درس زبان کمک بسیاری نماید، از کتاب های بسیار عالی که شامل مجموعه لغات پرتکرار آزمون ارشد وزارت بهداشت  بوده و با آزمون و خطا باعث یادگیری بهتر لغات و به خاطر سپردن کلمات می شود، کتاب 90+ است، که داوطلبان با خواندن و یادگیری لغات این کتاب به تنهایی می توانند 40 تا 50 درصد از سوالات آزمون زبان خود را پاسخ دهند و با یادگیری گرامر می توانند درصد خود را به بالا ی 70تا 80 درصد برسانند.

از جمله کتاب های بسیار خوب دیگر کتاب جعبه سیاه زبان می باشد برای آن دسته از دوستانی که با مطالعه کتاب صفر تا صد و 90+ به دنبال تست زنی و اطلاع از میزان آمادگی خود برای پاسخگویی به تست های زبان ارشد می باشند. کتاب جعبه سیاه زبان شامل مجموعه سوالات آزمون وزارت بهداشت چند دهه اخیر با پاسخ تشریحی بوده که با مطالعه این کتاب و تست های موجود در آن می توانید از مباحث پرتکرار در آزمون ارشد وزارت بهداشت برای درس زبان باخبر شوید.

همچنین برای دوستانی که در مقطع دکتری قصد شرکت در آزمون وزارت بهداشت را دارند و بدنبال شرکت در آزمون زبان mhle هستند، کتاب mhle به زبان ساده را معرفی میکنیم که شامل ردینگ، لغات، مجوعه سوالات آزمون چند سال اخیر وزارت بهداشت، درک مطلب و دی وی دی برای قسمت لیسنینگ می باشد و تمام موارد لازم برای شرکت در آزمون زبان ارشد وزارت بهداشت را در اختیار شما قرار می دهد.

برای تهیه کتاب می توانید به سایت sanabook. com مراجعه کرده و یا با شماره 02166574345 تماس حاصل نمایید.

 

تغییر ظرفیت پذیرش در رشته های مختلف علوم پزشکی

بر اساس آخرین اخبار اعلام شده ممکن است بر اساس نیاز به نیروی انسانی ظرفیت‌های پذیرش در رشته‌های مختلف پزشکی تغییر کند.همچنین در خصوص افزایش ظرفیت دانشجو در آزمون‌های کارشناسی ارشد و PH.D علوم پزشکی در یکی از مهمترین بحث‌هایی که در وزارت بهداشت پیگیری می‌شود بررسی نیاز به نیروی انسانی در رشته‌های مختلف است. این مطالعه از حدود سه سال پیش شروع شده و اگر نتایج این مطالعه مشخص شود ممکن است ظرفیت‌های پذیرش در رشته‌های مختلف پزشکی تغییر می کند.

همچنین ظرفیت پذیرش در رشته‌های پزشکی برای امسال نسبت به سال گذشته تغییر خاصی نکرده است. البته با توجه به تنگناهای دانشگاه‌ها در تأمین بودجه تحصیلات تکمیلی به خصوص در حوزه پایان‌نامه‌ها، این مراکز تمایلی برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو ندارند.

 

لینک مرتبط با آزمون ارشد وزارت بهداشت:

تمدید دوباره مهلت ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد انفورماتیک پزشکی 99-1400

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد علوم آزمایشگاهی 3

پذیرش پزشکی (MD) از دکتری تخصصی علوم پزشکی (PhD)

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد ایمنی شناسی 99-1400

دانشگاه و ظرفیت پذیرش ارشد ژنتیک پزشکی 99-1400

اعتراض دانشجویان علوم پایه به تبعیض در اعطای شماره نظام پزشکی

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد آموزش بهداشت 99-1400

اعلام فرآیندهای آموزشی علوم پزشکی در ترم جاری

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک 99-1400

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)