فیلم توضیحات ارشد و دکتری رشته ژنتیک پزشکی و معرفی کتاب تست ژنتیک انسانی ویژه متقاضیان رشته علوم آزمایشگاهی یک، در این ویدئو تمام توضیحات لازم در رابطه با معرفی رشته ژنتیک انسانی، درصد های لازم برای قبولی با رتبه تک رقمی از زبان دکتر ذکری عضو هیات علمی دانشگاه ایران، مدرس و مولف موسسه علوم پزشکی سنا در رابطه ارشد رشته ژنتیک انسانی بیان شده است، بعد از مشاهده ویدئو و مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال از طریق ارتباط با دپارتمان مشاوره سنا هر آنچه را که برای قبولی در رشته ژنتیک انسانی نیاز دارید می توانید دریافت کنید. آنچه که در این ویدئو مشاهده خواهید کرد شامل:

معرفی کتاب تاس ژنتیک انسانی و ویژگی های این کتاب برای کسانی که موفق به خواندن رفرنس نشده اند و یا رفرنس خوانده اند.

نحوه طراحی سوالات برای درس ژنتیک انسانی در کنکور وزارت بهداشت و میزان سختی آن

آینده رشته ژنتیک

درصد های لازم برای قبولی در رشته ژنتیک انسانی

 با خواندن کتاب ایمری و زدن تست های این کتاب تا چند درصد می توانید تست های مربوط به درس ژنتیک انسانی رادر کنکور بزنید..

کتاب تاس ژنتیک انسانی آیا برای داوطلبان کنکور دکتری هم کفایت میکند..

 sana telegram4

 

معرف کتاب تاس ژنتیک انسانی

کتاب تاس ژنتیک انسانی بر اساس کتاب ایمری 2017 و تامسون تالیف شده که جدیدترین کتاب موجود در بازار برای رشته ژنتیک انسانی بوده و شامل تست های تالیفی با پاسخ تشریحی بر اساس آخرین ورژن کتاب ایمری می باشد.

با توجه به اینکه رفرنس اعلام شده برای درس ژنتیک انسانی توسط وزارت بهداشت بر اساس کتاب  ایمری 2017  تعیین شده و از آنجایی که بعد از اعلام منابع جدید به عنوان رفرنس، جدید بودن منبع مورد توجه طراحان سوال قرار میگیرد و اقدام به طراحی سوالات بر اساس آخرین آپدیت منابع می کنند و به دلیل مبهم بودن مطالب کتاب ژنتیک انسانی معمولا داوطلبان دچار مشکل می شوند و همواره به دنبال منبعی هستند که بتوانند مباحث درس ژنتیک را به درستی مطالعه کنند،  بنا به همین موضوع مولفان موسسه علوم پزشکی سنا اقدام به گردآوری مباحث درس ژنتیک انسانی در چهار چوب روان تر و ساده تر کرده اند. یکی از مهم تریم ویژگی های کتاب تاس ژنتیک انسانی که آن را جز کتاب های محبوب در بین داوطلبان کرده است،  طراحی شده بر اساس کتاب ایمری 2017   بصورت نکته به نکته از مطالب و جدوال و نکات مبهم با بیان ساده برای داوطلبانی می باشد که با مطالعه رفرنس اصلی مباحث دچار ابهام شده اند. کتاب تاس ژنتیک انسانی شامل 22 فصل، دقیقا منطبق با 22 فصل کتاب ایمری بوده و یک فصل در انتها به این کتاب اضافه شده که شامل تست های پیچیده برای داوطلبانی که می خواهند درصدهای بالاتری در درس ژنتیک بزنند و تسلط بیشتری بر تست ها و مباحث داشته باشند در نظر گرفته شده است. در این کتاب تمام نکات مهم به صورت فصل به فصل کار شده و قسمت های مهم و سوال خیز مورد توجه قرار گرفته و در ابتدای هر فصل نکات کلیدی به همراه تعاریف گذاشته شده است که به عنوان کامل ترین کتاب تست برای داوطلبان رشته ژنتیک انسانی در مقطع ارشد و دکتری می باشد.

ویژگی کتاب تاس ژنتیک انسانی

از ویژگی های مهم کتاب تاس ژنتیک انسانی، همانطور که در ابتدا توضیح دادیم گرد آوری بر اساس کتاب ایمری 2018 می باشد و تمام نکات و مباحث با بیانی روان در این کتاب جمع آوری شده است. از دیگر ویژگی های این کتاب فصل به فصل بودن آن است که بر اساس کتاب اصلی به طور دقیق فصل به فصل طراحی شده و درابتدای هر فصل نکات کلیدی را بیان کرده و سپس اقدام به طراحی سوالات بر اساس مباحث سوال خیر و پرتکرار شده است که داوطلب با خواندن این کتاب در صورت داشتن ضغف در هر مبحث می تواند به کتاب اصلی مراجعه کرده و با مطالعه آن مبحث برای یادگیری بهتر در چهارچوب طبقه بندی شده اقدام کند.

به طور مثال داوطلبان بعد از مطالعه کتاب تاس ژنتیک انسانی به سه  دسته تقسیم می شوند :

1- کسانی که تسلط کافی به مباحث داشته و به راحتی تست های هر فصل را میزنند.

2- کسانی که به تست ها مراجعه میکنند و موفق به زدن تست آن مبحث نشده  که با مراجعه به پاسخ تشریحی و توضیحات کلیدی می توانند آن مطلب را یاد بگیرند.

3- دسته سوم کسانی هستند که ممکن است در زدن تست یک سرفصل دچار مشکل شده و حتی با مراجعه به پاسخ تشریحی متوجه موضوع آن مبحث نشوند، که این داوطلبان به دلیل فصل به فصل بودن کتاب و مشخص بودن هر سرفصل در صورت داشتن ضعف می توانند با مراجعه به کتاب اصلی در سرفصلی که در آن دچار مشکل بوده اند به مطالعه آن مبحث بپردازند. پس می توان گفت این کتاب نه تنها به زبانی روان مطالب و مباحث را در اختیار یک متقاضی رشته ژنتیک انسانی قرار می دهد بلکه مانند به یک کتاب راهنما برای شناسایی نقاط ضعف و قوت داوطلب عمل می کند. بنابراین شما با خواندن این کتاب می توانید باشناسایی نقاط قوت و ضعف خود بهترین بازدهی را برای درس ژنتیک انسانی داشته باشید.

 

با خواندن کتاب ایمری و زدن تست های این کتاب تا چند درصد می توانیم تست های مربوط به درس ژنتیک انسانی را بزنیم؟

در پاسخ به این دوستان باید بگوییم، اگر بصورت کامل کتاب ایمری را خوانده اید و برای مرور یادگیری می خواهید تست بزنید، با مراجعه به کتاب تاس ژنتیک انسانی و زدن تست های تالیفی این کتاب تا حدود 70 تا 80  درصد می توانید برای درس ژنتیک انسانی خود را آماده کنید. اما اگر جز کسانی هستید که وقت مطالعه رفرنس اصلی را به هر دلیلی نداشته اید، تنها با خواندن مباحث کلیدی و زدن تست های کتاب تاس ژنتیک، بعه دلیل کامل بودن این کتاب می توانید درصد خود را به بالای 60درصد برسانید.

کتاب تاس ژنتیک انسانی آیا برای داوطلبان کنکور دکتری هم کفایت میکند؟

با توجه به اینکه در طراحی سوالات این کتاب از تست های ضعیف استفاده نشده و تست ها بصورت تحلیلی، مفهومی و بصورت آنالیزی از قسمت های از کتاب اصلی ایمری طراحی شده است می توان گفت که این کتاب برای مقطع دکتری هم مورد استفاده داوطلبان قرارگرفته و داوطلبان می توانند با زدن تست هایی این کتاب، تست های کنکور دکتری هم با درصد بالایی بزنند.

آینده رشته ژنتیک انسانی

در رابطه با رشته های علوم زیستی و رشته هایی که با وزارت بهداشت سرکار دارند، رشته ژنتیک جز رشته بسیار قوی بوده و علم ژنتیک در چند دهه اخیر علم چندان شناخته شده ای برای داوطلبان نبوده است . با توجه به اینکه ده سال گذشته رشته ژنتیک به سمتی رفته که بسیاری از علوم از علم ژنتیک استفاده می کنند می توان گفت رشته ژنتیک شاه راه اصلی علوم زیست شناسی شده است پس آینده روشنی برای متقاضیان و فارغ التحصیلان رشته ژنتیک وجود دارد.برای تهیه کتاب ژنتیک انسانی و دیگر کتاب های مربوط به رشته علوم آزمایشگاهی یک می توانید به سایت sanabook.com مراجعه نمایید و یا با شماره 02166574345 تماس حاصل نمایید.

 

 

لینک مرتبط با ارشد ژنتیک انسانی:

سوالات رایج ژنتیک انسانی

انتخاب رشته محل آزمون ارشد ژنتیک انسانی

منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی 97-98

معرفی بسته ژنتیک انسانی موسسه سنا

آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی یک

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

مدارک لازم ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری وزارت بهداشت 98

مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

ماجرای تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون ارشد و دکتری وزارت بهداشت 98

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد سم شناسی 98

ملاک تعیین ظرفیت پزشکی دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی

آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی شهریور 98

پذیرش رشته های بدون کنکور علوم پزشکی دانشگاه آزاد

آغاز ثبت نام شفاهی دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی وزارت بهداشت98

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)