genetik pezeshki 99

سوالات متداول آزمون ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت : با توجه به سؤالات بسیار داوطلبان در رابطه با رشته ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت در این صفحه به تمام سؤالات شما در رابطه با ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت پاسخ داده خواهد شد. در صورت داشتن سؤال می‌توانید از طریق ارتباط با مشاوران تخصصی و یا پر کردم فرم مشاوره پاسخ سؤالات خود را دریافت کنید.

سوالات متداول ثبت نام ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت

زمان ثبت‌نام کنکور ارشد ژنتیک انسانی از کی شروع میشود؟ به‌طورکلی باید بگوییم زمان ثبت ‌نام ارشد وزارت بهداشت معمولاً ازنیمِه دوم بهمن‌ماه شروع خواهد شد که روز آن ممکن است هرسال تغییر کند. زمان دقیق ثبت ‌نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99-1400 از 30 بهمن آغاز و تا 10 اسفندماه ادامه خواهد داشت. و زمان برگزاری کنکور امسال در تاریخ 26 و 27 تیرماه خواهد بود.

telegram3

چه رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت هستند؟

یکی از بیشترین سوا لاتی که علاقه‌مندان به ادامه تحصیل در رشته ارشد ژنتیک انسانی از مشاوران سنا می‌پرسند رشته‌های مجاز ارشد ژنتیک انسانی است. به‌طورکلی داوطلبان با داشتن مدرک زیست‌شناسی (كلیه گرایش‌ها) - بیوتكنولوژی گرایش صنعتی - ویروس‌شناسی - انگل‌شناسی پزشكی - ژنتیك - بیوشیمی - ایمنی‌شناسی - میکروب‌شناسی - تغذیه - علوم آزمایشگاهی - مامائی - دكتری عمومی گروه پزشكی و دكتری حرفه‌ای علوم آزمایشگاهی - دكتری حرفه‌ای دامپزشکی می‌توانند در کنکور ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت شرکت کنند.

آیا علاوه بر شرکت در مجموعه علوم آزمایشگاهی یک می توان در کنکور ارشد در رشته ای دیگر هم شرکت کرد؟

در درجه اول پیشنهاد میکنیم برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت در دانشگاه و رشته ای که می خواهید اولویت خود را برای قبولی در یک رشته قرار دهید و وقت صرف مطالعه چندین دورس نکنید. به طور مثال اگر هدف فقط رشته ارشد ژنتیک است بیششتر وقت خود را صرف دروس اصلی ژنتیک انسانی کنید، اما به طور کلی در صورتی که در یک روز مجموعه امتحانی شما برگزار نشود شما می توانید در دو گروه مجموعه رشته شرکت کنید.

ظرفیت پذیرش ارشد ژنتیک انسانی چقدر است؟

 ظرفیت پذیرش ارشد ژنتیک انسانی وزارت بهداشت در سال 98-99 به طور کلی در دانشگاه های دولتی 73 نفر و برای پذیرش شهریه پرداز 23 نفر بوده است. در ادامه نمونه کارنامه ارشد ژنتیک انسانی را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا با اطلاع از درصد لازم برای قبولی از میزان امادگی خود در کنکور ارشد وزارت بهداشت مطلع شوید.

سوالات متداول ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت - منابع ارشد

منابع ارشد ژنتیک انسانی برای کنکور وزارت بهداشت کدام است؟
یکی از مهم‌ترین موارد برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت انتخاب درست منابع و داشتن برنامه‌ریزی برای مطالعه است. انتخاب منابع تا حدودی مهم است که داوطلب می‌توانند در صورت انتخاب درست بسیار موفق عمل کند. به‌طورکلی داوطلبان به دودسته تقسیم می‌شوند.
1- داوطلبانی که قصد مطالعه رفرنس رادارند؟
2- داوطلبانی که به دنبال کتاب‌های طبقه‌بندی‌شده هستند؟
در پاسخ به دسته اول باید بگوییم. انتخاب رفرنس به‌عنوان مطالعه برای کنکور ارشد در صورتی توصیه می‌شود که داوطلب زمان کافی به‌طور مثال 8 تا 9 ساعت در روز برای مطالعه داشته باشد و بتواند مباحث مهم و پرتکرار کنکور را شناسایی و خلاصه‌برداری کند. فراموش نکنید اگر رفرنس می‌خوانید حتماً در آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ی شرکت کنید تا با شناسایی مباحث مهم رفرنس تمرکز بیشتری برای مطالعه داشته باشید. بنابراین لازمه‌ی رفرنس خوانی شرکت در آزمو ن های آزمایشی و زدن تست می‌باشد.
اما اگر جز داوطلبانی هستید که زمان کافی برای مطالعه ندارید ویا به دنبال کتابی هستید که تمام مباحث مهم کنکوری را به طور طبقه بندی شده در اختیار شما قرار دهد پیشنهاد ما به شما مطالعه کتاب های طبقه بندی شده کنکور براساس جغرافیای کنکور می باشد و البته در این مورد هم زدن تست بسیار ضروری است.  تست زدن به داوطلب کمک می کند تا با مدیریت زمان، نحوه درست تست زنی و با آشنایی با انواع سوالات، شانس خود را برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت افزایش دهند.

بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت چیست؟

همانطور که توضیح دادیم، وزارت بهداشت برای هر کدام از دروس آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک کتاب های مرجع اعلام کرده است که در مقاله کارنامه ارشد ژنتیک انسانی وزارت بهداشت به طور کامل این رفرنس ها اعلام شده است، اما سوالی که با توجه به توضیحات بالا برای داوطلب ایجاد می شود این است که با توجه به حجم بالای رفرنس و نامفهوم بودن مطالب در صورت انتخاب کتاب کنکوری چه کتابی برای مطالعه بخوانیم.

با توجه به توضیحات بالا سوالی که برای داوطلب ایجاد می‌شود این است که با توجه به حجم بالای رفرنس و نامفهوم بودن مطالب در صورت انتخاب کتاب کنکوری چه کتابی برای مطالعه بخوانیم.
به‌طورکلی برای درس ژنتیک در کنار کتاب رفرنس می‌توانید از درس‌نامه  ژنتیک پزشکی (دکتر علی ذکر) و برای جمع‌بندی و مرور کتاب نمودار نامه ژنتیک پزشکی که شامل نکات مهم رفرنس بوده و کتاب تاس ژنتیک انسانی استفاده کنید. این سه کتاب مجموعه کاملی است برای کسانی که نمی خواهند رفرنس بخوانند. و برای درس بیوشیمی کتاب صفرتا صد بیوشیمی (دکتر هیمن مرادی و اساتید) و برای زیست شناسی مولکولی کتاب درسنامه و نمودارنامه زیست سلولی (دکتر منصور عرب و ملیحه میرگلویو.. ) بهترین پیشنهاد می باشد.

bannerfinalmoshavereسوالات متداول جهت آمادگی برای آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک پزشکی

از دی یا بهمن برای کنکور شروع کردن دیر نیست؟

بسیار گفته‌ایم که از کی شروع کردن مهم نیست! اینکه از چه ابزاری برای مطالعه شروع می‌کنید مهم است.داشتن زمانبندی منظم و متناوب در طول روز بسیار اهمیت دارد. چیزی که ما در سنا به داوطلبان یادآور می‌شویم این است که هیچ کاری غیرممکن نیست (اما نه اینکه یک ماه قبل کنکور بخوای شروع کنی معلومه اینجوری نمیتونی) به‌شرط انتخاب درست! موسسه سنا حتی برای قبولی افرادی که قصد شروع از عید را دارند برنامه ریزی دار.  بسیار داوطلبانی بوده‌اند که از فروردین شروع به مطالعه کرده و موفق به کسب رتبه ی تک رقمی در کنکور شدند ( البته داشتن زمینه قوی مهم است). بنابراین اگر برای شروع سردرگم هستید و نمی دانید از چه کتابی باید شروع کنید با مشاوران سنا تماس بگیرید تا به‌طور رایگان شمارا راهنمایی کنند. 02166574345

روزانه چند ساعت مطالعه برای قبولی کنکور ارشد ژنتیک لازم است؟

با توجه به شرایط ذهنی، روانی، شغلی و... نمی توان یک عدد ثابت بیان کرد ولی کسی با کمتر از 2 ساعت مطالعه در روز راه به جایی نبرده است. اگر از مهر شروع کنید با روزی 3 ساعت می توان قبول شد. اگر از دی و بهمن شروع کنید با روی 5 تا 6 ساعت می توان به قبولی امیدوار بود. اگر از عید شروع کنید روزانه 7 تا 10 ساعت نیاز دارید. و برای همه افراد توصیه می کنیم در ماه جاری کنکور اگر شاغل هستید مرخصی بگیرید و روزانه 10 ساعت تا هر چقدر که می توانید مرور کنید و تست بزنید.

آیا صفر گذاشتن درسی به منظور بالا زدن درصد در درسی با ضریب بالاتر کاره درستی است؟

صفر گذاشتن درسی در کنکور ارشد وزارت بهداشت توصیه نمی شود. برای قبولی در رشته و دانشگاهی که می خواهید بخصوص در رشته ژنتیک باید همه ی دروس را مطالعه و سعی کنید میانگین خود را به 60 تا 70 در درس ژنتیک و 60 تا 50 در دروس دیگر برسانید. با مشاهده کارنامه ارشد ژنتیک انسانی وزارت بهداشت داوطلبان سال 98 متوجه اهمیت این موضوع خواهید شد.

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانلود دفترچه سوالات ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳-۱۴۰۴

تحلیل و بررسی سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت - چند سال اخیر

تحلیل سوالات ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ۱۴۰۳

دانلود کلید نهایی سوالات ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳

بازار کار ارشد ژنتیک پزشکی:راهنمای جامع برای موفقیت

بازار کار ارشد هماتولوژی : راهنمای جامع

بازار ارشد کار انفورماتیک پزشکی :راهنمای جامع برای موفقیت

آزمون دکتری پرستاری: سرفصلهای مهم درس مبانی مراقبت‌ها

آزمون MHLE چیست؟زمان برگزاری و تعداد سوالات

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13