زمان و شرایط ثبت نام پردیس خودگردان رشته های پزشکی 98: پردیس خودگردان چیست ؟ شرایط ثبت نام و رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه پردیس خودگردان چیست؟ همانطور که می دانید رویای قبول شدن در رشته های پزشکی و یا رشته های مربوط به گروه علوم تجربی در اکثر دانش آموزان وجود دارد. بر اساس آمار تقاضا برای شرکت در این رشته ها از گذشته تا کنون همواره افزایش داشته است. هرچند که درصد قبولی نسبت به تعداد شرکت کنندگان در کنکور کم به نظر می رسد؛ اما هنوز راهی برای حضور در دانشگاه وجود دارد. اگر توان مالی شما این اجازه را می دهد که برای ورود در دانشگاه هزینه بالایی را قبول کنید به شما پیشنهاد میکنم این مطلب را تا پایان بخوانید.

 پردیس‌های دانشگاهی خودگردان چیست ؟

دانشگاه پردیس خودگردان چیست؟ شعبه‌هایی از دانشگاه‌های دولتی در ایران هستند که با هدف پذیرش دانشجو در قبال دریافت هزینه ایجاد می‌شوند. پذیرش دانشجویان از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش یا آزمون اختصاصی، بر اساس مقررات و آیین‌نامه‌های دانشگاه و با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد. پردیس خودگردان به عنوان معادل و جایگزین اصطلاح پردیس بین‌الملل به کار می‌رود .

انصراف از دانشگاه پردیس خودگردان
نکته مهم در زمینه شهریه‌های پردیس‌های خودگردان قوانین مربوط به انصراف از تحصیل است؛ مقررات دانشگاه‌ها در مورد انصراف از تحصیل متنوع است و دانشجویان قبل از ثبت نام حتماً بایستی مقررات دانشگاه هدف را از سایت مربوطه بررسی کنند.

نحوه پذیرش پردیس خودگردان

یکی از  سوالات رایج داوطلبان در رابطه با زمان و شرایط ثبت نام پردیس خودگردان رشته های پزشکی 98 می باشد به طور کلی باید بگوییم، دانشگاه های پردیس خودگردان بر اساس قوانین و ضوابط آیین نامه های مربوط به دانشگاه ها و تحت نظارت سازمان سنجش کشور از طریق شرکت در کنکور سراسری صورت می گیرد.  البته توجه داشته باشید که برای تحصیل در برخی از رشته های موجود در برخی از پردیس های دانشگاهی خودگردان به صورت بدون آزمون امکان پذیر است و نیازی به شرکت در کنکور سراسری نخواهد بود.

ازدیگر شرایط ثبت نام پردیس خودگردان  انجام مصاحبه می باشد که در حال حاضر داوطلبان درصورت قبولی در ظرفیت مازاد مصاحبه ای انجام نخواهند داد. به استثنای دانشگاه امیر کبیر و دانشگاه صنعتی شریف که همچنان به شرط مصاحبه دانشجو می پذیرند. ضمن اینکه تاریخ در نظرگرفته شده برای ثبت نام علاقمندان به تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان در 2 نوبت مهر و بهمن ماه خواهد بود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر زمان و شرایط ثبت نام پردیس خودگردان رشته های پزشکی 98 می توانید با مشاوران دپارتمان کنکور سراسری سنا در ارتباط بوده و پاسخ تمام سوالات خود را از مشاوران ما بپرسید.

اعتبار مدرک پردیس
مدرک دانشگاه های پردیس خودگردان با امضای ریاست و معاونت آموزشی دانشگاه مربوطه صادر می‌شود و فرمت آن کاملاً مشابه مدارک دوره‌های روزانه است ؛ بر اساس شیوه نامه تأسیس پردیس‌های خودگردان در متن مدرک عنوان  «پردیس دانشگاهی» به عنوان دانشکده محل تحصیل ذکر می‌شود.  پس میتوان گفت مدرک این دانشگاه از جایگاه بالایی برخوردار است .

ظرفیت پذیرش پردیس‌ها

شرایط پذیرش پردیس خودگردان دانشگاه ها برای گروه‌های علوم انسانی، زبان‌های خارجی و هنر پذیرش از طریق کنکور ندارند و فقط بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می‌پذیرند؛ اما در گروه‌های ریاضی و تجربی از هر دو روش پذیرش دارند.
بر اساس اطلاعات موجود در دفترچه راهنمای انتخاب رشته در سال 97، ظرفیت پذیرش پردیس‌های خودگردان برای رشته‌های گروه انسانی 99 نفر، برای گروه زبان 40 نفر و هنر 30 نفر است که همه این افراد صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش خواهند شد. در گروه ریاضی و فنی 359 نفر از طریق کنکور و 377 نفر بر اساس معدل (سوابق تحصیلی) و در گروه علوم تجربی 1914 نفر با کنکور و85 نفر بر اساس معدل پذیرش می‌شوند.
همان‌طور که مشاهده می‌کنید بیشترین میزان پذیرش دانشگاه‌های پردیس خودگردان برای گروه تجربی بوده و از طریق کنکور انجام می‌شود و اتفاقاً رشته‌های گروه علوم پزشکی که پرطرفدار هستند نیز در این دانشگاه‌ها پذیرش دارند.

شرایط انصراف از تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان

در خصوص نحوه و شرایط انصراف از تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان لازم است بدانید که بر اساس مصوبه هیأت امنای دانشگاه های پردیس خودگردان ، در صورتی که دانشجویان پس از ثبت نام در دانشگاه های پردیس خودگردان و یا حین تحصیل دراین نوع دانشگاه بنا به هر دلایلی از تحصیل در پردیس های دانشگاهی خود گردان و یا ظرفیت مازاد منصرف شوند ، موظف خواهند بود مبلغی را به عنوان هزینه انصراف از تحصیل و یا جریمه ، به دانشگاه مربوطه پرداخت نمایند که این مبلغ برابر شهریه ثابت ترم های باقی مانده می باشد. بنابراین با توجه به میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان بسیار زیاد می باشد ، توصیه می شود قبل از انتخاب رشته حتما دقت کافی داشته باشید و رشته های مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

 لینک مرتبط با پردیس خودگردان:

لیست رشته های دانشگاه پردیس خودگردان پزشکی و غیر پزشکی

 

 

دیدگاه‌ها  
0 # Erfan2545 1399-11-09 02:27
سلام
میخواستم بدونم با چه معدلی میشه توی دانشگاه های خود گردان پزشکی بدون کنکور ثبت نام کرد
پاسخ دادن
0 # Erfan2545 1399-11-09 02:30
سلام
چطوری میتونم بدون کنکور پزشکی ثبت نام کنم
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

آزمون MHLE چیست؟زمان برگزاری و تعداد سوالات

نمونه سوال رایگان آزمون های کشوری سنا

آدرس سایت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

نکات مهم قبل از انتخاب رشته های علوم پزشکی در کنکور تجربی

بودجه بندی سوالات آزمون لیسانس به پزشکی

شهریه دانشگاه علوم پزشکی ۱۴۰۲-۱۴۰۳

لیست رشته های طرح اجباری علوم پزشکی ۱۴۰۲

دانلود آیین نامه لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲-۱۴۰۳

تخفیف های شگفت انگیز سنا

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13