قبل از انتخاب رشته های علوم پزشکی در کنکور سراسری تجربی حتما نکات زیر را مدنظر قرار دهید، چون با آینده شما سروکار خواهد داشت:

طرح اجباری بعد از فارغ التحصیلی برخی رشته های علوم پزشکی

شما بعد از فارغ التحصیلی در یکی از رشته های گروه پزشکی زیر تا 3 ماه فرصت دارید تا در سامانه طرح نیروی انسانی معاونت منابع انسانی وزارت بهداشت خود را معرفی نمایید، تا پس از رسیدن نوبت در یکی از مراکز دولتی با حقوق مشغول به کار شوید(با حقوق وزارت کار)

رشته های طرح اجباری علوم پزشکی وزارت بهداشت

 سختی انتقال، مهمان شدن و جابجایی

بدلیل تفاوت شیوه نوین آموزش پزشکی در برخی دانشگاه های علوم پزشکی و هم چنین میزان جنسیت دانشجویان در هر رشته مخصوصا در رشته هایی مثل پزشکی جابجایی و مهمان شدن دانشجو کمی سخت است.

 تفاوت فضای کاری هر کدام از رشته های علوم پزشکی

شاید برای شما جالب باشد، بسیاری از فارغ التحصیلان رشته هایی همچون پرستاری، اتاق عمل، هوشبری و حتی پزشکی، هنگام مراجعه به مشاوران موسسه سنا برای ادامه تحصیل، اصرار به تغییر به رشته ای بجز رشته خودشان را دارند. چون در رشته های بالینی که مرتبط با بیمار و همراه بیمار و حتی با پزشک و سرپرستار و... است، با روحیه هر کسی سازگار نیست! مثلا بعنوان پرستار یا تکنولوژیست جراحی شاید برخی رفتارهای خارج از عرف و نگاه از بالا به پایین یک پزشک(البته نه همه پزشکان) را تحمل کنید. شاید بعنوان یک پرستار ممکن است روزی از یک همراه بیمار یا همراه ایشان بجای تشکر و قدردانی فحش و ناسزا بشنوید و یا حتی کتک بخورید!!

 در برخی از رشته های علوم پزشکی بر خلاف دارا بودن اسامی همچون پزشکی، فضای درسی و یا حتی شغلی آن شبیه رشته های مهندسی است. مثلا رشته ای مثل بهداشت حرفه ای یا بهداشت محیط مباحث مهندسی دارند و حتی محیط شغلی آنها بیشتر شبیه مهندسی است. یا مثلا در رشته مهندسی پزشکی و...

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

آدرس سایت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

بودجه بندی سوالات آزمون لیسانس به پزشکی

شهریه دانشگاه علوم پزشکی ۱۴۰۲-۱۴۰۳

لیست رشته های طرح اجباری علوم پزشکی ۱۴۰۲

دانلود آیین نامه لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲-۱۴۰۳

تخفیف های شگفت انگیز سنا

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا در آزمون وزارت بهداشت 1402

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا

نمونه تدریس درس زیست شناسی ارشد علوم آزمایشگاهی

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13