در این مقاله به معرفی رشته کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی و رشته‌های مجاز ارشد اپید میولوژی و بازار کار این رشته خواهیم پرداخت. به‌طورکلی رشته اپیدمیولوژی ازنظر لغوی به معنای شناخت آنچه بر مردم می‌گذرد می‌باشد و رشته اپیدمیولوژی شاخه‌ای از علوم پشکی است که هم ازلحاظ بیولوژیکی و هم ازلحاظ اجتماعی به مطالعه رویدادهای مربوط به پزشکی و سلامت انسان‌ها می‌پردازد. در ادامه به تمام سؤالات شما متقاضیان شرکت در کنکور ارشد اپیدمیولوژی پاسخ داده خواهد شد در صورت داشتن سؤال از طریق تماس با شماره 02166574345 می‌توانید پاسخ سوالات خود را از مشاوران سنا دریافت کنید.

معرفی رشته کارشناسی ارشد اپید میولوژی

امروزه این رشته از بهترین و ضروری ترین ابزارهای پژوهشی در مطالعات و تحقیقات پزشکی به شمار می رود به طوری که بدون استفاده از این علم تقریبا هیچ یک از تحقیقاتی که بیماریها و ارتباط آنها با سلامت انسانها را بررسی می کنند قابل اعتمادو معتبر نمی باشد. از آنجایی که این رشته بعد جدیدی را در مطالعات پزشکی به وجود آورده است و ارتباط بسیار نزدیکی با جامعه پزشکی دارد توانسته است در دانشگاه ها ی علوم پزشکی کشور جایگاه خود را بدست آورد و این دانشگاه ها در دو مقطع ارشد و دکتری این رشته را ارئه می دهند.

bannerfinalmoshavere

کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی - رشته های مجاز ارشد اپیدمیولوژی

 در این مقاله مدارک مجاز ارشد اپیدمیولوژی ذکر شده است داوطلبان با داشتن مدارک زیر می توانند در کنکور ارشد رشته اپیدمیولوژی می توانند شرکت کنند.

اپیدمیولوژی   كليه کارشناسی های علوم پزشكي - انگل شناسی- دكتری حرفهای دامپزشکی - دکتری عمومی گروه پزشکی - دکتری دندانپزشکی - داروسازی
 سلامت و ترافیک كليه کارشناسیهای علوم پزشكي - علوم انتظامی - روانشناسی - مهندسی عمران - مهندسی مکانیک - فناوری اطلاعات و ارتباطات - مهندسی پزشکی - علوم و مهندسی محیط زیست - فیزیک - مهندسی ایمنی - آمار- جامعهشناسی

بازار کار ارشد اپیدمیولوژی

رشته اپیدمیولوژی جز رشته‌هایی است که شاید بین داوطلبان معرفی نشده و اغلب نمی‌دانند با داشتن مدرک ارشد و دکتری این رشته در چه زمینه‌هایی می‌توانند فعالیت کنند در ادامه به معرفی آینده شغلی و بازار کار رشته ارشد اپیدمیولوژی می‌پردازیم. داوطلبان با داشتن مدرک ارشد اپیدمیولوژی می‌توانند در برنامه‌ریزی در مؤسسات و مراکز، درمانی و تحقیقاتی و در برنامه‌ریزی رسمی برای نظام سلامت در مدیریت بیماری‌ها و مشکلات سلامت جامعه و هدایت طرح‌های تحقیقاتی علمی دانشگاه‌های پس از مقطع دکتری و آموزش به کلیه کارشناسان بخش سلامت می‌توانند فعالیت داشته باشند، همچنین تحلیل مسائل اپیدمیولوژی در مؤسسات دولتی و خصوصی به منظور برنامه ریزی های اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی و بهداشتی می توانند فعالیت داشته باشند. 
 
 

کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی - منابع ارشد اپیدمیولوژی

بعد از انتخاب این رشته توسط داوطلب برای ادامه تحصیل اولین سؤالی که در ذهن داوطلب ایجاد می‌شود این است که منابع ارشد اپیدمیولوژی کدام است و آیا برای مطالعه باید رفرنس بخوانند با کتاب‌های کنکوری طبقه‌بندی‌شده! به‌طورکلی مطالعه رفرنس در صورتی به داوطلب پیشنهاد می‌شود که زمان کافی برای مطالعه داشته و بتوانند مباحث مهم و سؤال خیز را شناسایی و خلاصه‌برداری کند اما اگر به‌عنوان متقاضی ارشد زمان کافی برای مطالعه ندارید و نمی‌توانید مباحث مهم را جمع‌آوری کنید بهتر است به کتاب‌های طبقه‌بندی‌شده برای ارشد اپید میولوژی مراجعه کنید . لیست کامل منابع ارشد اپید میولوژی به همراه کتاب های کنکوری در مقاله منابع آزمون کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی 99 ذکر شده است.
 
 
 
 
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد فیزیک پزشکی وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد اتاق عمل وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد پرستاری وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد مامایی وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی 99-1400

نمونه کارنامه ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت 99-1400

کلاس های آمادگی کنکور ارشد پزشکی ترم پاییز 1400

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)