اپیدمیولوژی جز رشته‌هایی از ارشد علوم پزشکی است که شاید خیلی بین متقاضیان کنکور ارشد شناخته‌شده نباشد و داوطلبان نمی‌دانند با چه مدرکی مجاز به شرکت در رشته اپیدمیولوژی هستند و اینکه حیطه‌ی کاری این رشته به چه صورت است، سرفصل ها و مباحث مهم کدامند و چه کتاب هایی برای مطالعه بهتر است؟ سعی می‌کنیم در این مقاله به سؤالات شما درزمینهٔ های زیر پاسخ دهیم. در صورت داشتن سؤال از هرکجای کشور که هستید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا می‌توانید پاسخ سؤالات خود را دریافت نمایید.

معرفی رشته اپیدمیولوژی

منابع آزمون ارشد اپیدمیولوژی

مباحث و سرفصل مهم ارشد اپیدمیولوژی

رشته های مجاز ارشد اپیدمیولوژی

آینده شغلی و بازار کار ارشد اپیدمیولوژی

منابع ارشد اپیدمیولوژی - معرفی رشته اپیدمیولوژی

رشته اپیدمیولوژی شاخه‌ای از علوم پزشکی است که هم ازلحاظ بیولوژیکی و هم ازلحاظ اجتماعی به مطالعه رویدادهای مربوط به پزشکی و سلامت انسان‌ها می‌پردازد. این مطالعات شامل نظارت، مشاهده، آزمون فرضیه و پژوهش درزمینهٔ چگونگی توزیع و انتشار کلیه عواملی که ایجاد بیماری می‌کنند و سلامت افراد را به خطر می‌اندازد هست.
امروزه این رشته از بهترین و ضروری‌ترین ابزارهای پژوهشی در مطالعات و تحقیقات پزشکی به شمار می‌رود به‌طوری‌که بدون استفاده از این علم تقریباً هیچ‌یک از تحقیقاتی که بیماری‌ها و ارتباط  آن‌ها با سلامت انسان‌ها را بررسی می‌کنند، قابل‌اعتماد و معتبر نیست.  ازآنجایی‌که این رشته بعد  جدیدی را در مطالعات پزشکی به وجود آورده است و ارتباط بسیار نزدیکی با جامعه پزشکی دارد توانسته است در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور جایگاه خود را به دست آورد و این دانشگاه‌ها در دو مقطع ارشد و دکتری به تربیت متخصصان این رشته می‌پردازند.

منابع ارشد اپیدمیولوژی

بسیاری از داوطلبان با انتخاب این رشته برای ادامه تحصیل اولین سؤالی که برایشان ایجاد می‌شود این است که بهترین منابع ارشد اپیدمیولوژی کدام است؟ و از چه کتابی به‌عنوان خلاصه می‌توان برای مطالعه استفاده کرد؟ در این جدول رفرنس اعلام‌شده وزارت بهداشت برای رشته اپیدمیولوژی به‌طور کامل اعلام‌شده است و داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در این رشته رادارند به‌ دنبال کتاب‌های طبقه‌بندی‌شده کنکوری هستند، می‌توانند از طریق ارتباط با شماره 02166574345 پاسخ سؤالات خود را دریافت کنند. برای اطلاع از کلیه منابع اعلام شده وزارت بهداشت به مقاله دانلود منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99-1400  مراجعه کنید.

 

bannerfinalmoshavere

epidmiologi 99

منابع ارشد اپیدمیولوژی - مباحث و سرفصل های مهم

یکی از مهم‌ترین مواردی که اکثر داوطلبان به دنبال آن هستند، اطلاع از سرفصل‌ها برای مطالعه مباحث و نکات مهم کنکور هست. به‌طورکلی با توجه به حجم زیاد کتاب‌ها در این قسمت سعی می‌کنیم مباحث مهم برای هر درس را به‌طورکلی در اختیار شما قرار دهیم. البته داشتن یک مشاور همراه به شما کمک خواهد کرد، تا با اشراف به تمام نکات مهم  و آنالیزکنکور سال های به‌طور سازمان‌دهی شده و بااطلاع از نکات مهم در کمترین زمان مسیر شمار ا برای رسیدن به موفقیت کوتاهتر کند.

سرفصل ها و مباحث مهم ارشد اپیدمیولوژی:

برای درس مبانی سرفصل ها مهم شامل شاخص مرکز، میزان حمله،تورش ها و ... است. و از قسمت آمار شاخص مرکزی، احتمالات و توزیع پواشن و...است. در بیماری ها  سرفصل های مهم شامل دوره کمون، دوره واگیری، مخزن و حساسیت ایمنی است. برای درس اصطلاحات حرف aتاz حتما باید مطالعه شود. و البته بسیاریاز نمات مهم که تنها از طریق  ارتباط با یک رتبه برتر در رشته خودتان امکان بپذیر است که موسسه علوم پزشکی سنا با سابقه ی 12 ساله و البته داشتن رتبه برتر در بسیاری از رشته های علوم پزشکی این امکان را برای داوطلبان فراهم میکند تا با رتبه برتر رشته خود، مشاوره و پشتیبانی از زمان ثبت نام تا روز کنکور را داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02166574345 تماس بگیرید.

منابع ارشد اپیدمیولوژی - رشته های مجاز ارشد اپیدمیولوژی

در رابطه با مدارک مجاز ارشد اپیدمیولوژی باید بگوییم، داوطلبان با داشتن مدرک علوم پزشکی و مواردی که در جدول زیر اعلام میکنیم می توانند دررشته ارشد اپیدمیولوژی ادامه تحصیل دهند.  

رشته امتحانی   مدارک تحصیلی مورد پذیرش دروس امتحانی و ضرایب مربوطه
 اپیدمیولوژی  كلیه كارشناسی ھای علوم پزشكی؛ كارشناسی
انگل شناسی؛ آمار(کلیه گرایش ھا)؛ مھندسی
تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر؛ دكترای عمومی پزشکی،
دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشكی

مبانی اپیدمیولوژی 2/5 - مقدمات آمارزیستی2 -

اصطلاحات پزشکی 1/5 - اپیدمیولوژی بیماری ها2 - بهداشت عمومی 2

منابع ارشد اپیدمیولوژی - آینده شغلی و بازار کار ارشد اپیدمیولوژی

به دلیل کم متقاضی بودن این رشته اغلب داوطلبان می خواهند بدانند در صورت ادامه تحصیل در رشته اپیدمیولوژی آینده شغلی و بازار کار آن به چه صورت خواهد بود؟ به‌طورکلی باید بگوییم فارغ‌التحصیلان این رشته در مقطع ارشد و دکتری می‌تواننددر برنامه ریزی در موسسات و مراکز بهداشتی،درمانی و تحقیقاتی و  در برنامه‌ریزی رسمی برای نظام سلامت در مدیریت بیماری‌ها و مشکلات جامعه، هدایت طرح‌های تحقیقاتی ملی و دانشگاهی در نظام سلامت و عضویت هیئت‌علمی دانشگاه‌ها پس از مقطع دکتری و آموزش به کلیه کارشناسان بخش سلامت و تحلیل مسائل اپید بیولوژیک در مؤسسات دولتی و خصوصی به‌منظور برنامه ریزی های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی مشغول به کار شوند. 

 سخن مشاور:

هیچ‌وقت برای شروع دیر نیست به‌شرط آن‌که قدم  درست را بردارید، در این راه می‌توانید از راهنمایی‌های مشاوران سنا در انتخاب منابع و سوالاتی که در رابطه با رشته ارشد اپیدمیولوژی که دارید استفاده کنید.

لینک مرتبط:

دانلود تقویم آزمون های علوم پزشکی سال 1399

تغییرات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

 

 

 

دیدگاه‌ها  
+1 # مجییییی 1397-09-10 01:19
سلام
پاسخ دادن
-2 # مروجی 1398-06-28 18:00
با سلام و تشکر
پاسخ دادن
+3 # احمد ملازهی 1398-10-25 06:23
با سلام.من پرستارم و میخوام ارشد و دکتری بخونم کدوم رشته بهترین امتخاب برای ادامه ی تحصیل هستش در ضمن نمیخوام در زمینه ی بالین و درمان کار کنم،مدرسی رو بیشتر دوست دارم،هم از نظر بازار کار و هم از نظر موقعیت اجتماعی و هم از نظر موقعیت مالی خوب باشه
پاسخ دادن
+1 # حدیث ۷۸ 1398-11-06 14:45
با سلام
من یکسال مونده تا درسم تموم بشه آیا میتونم امسال به طور آزمایشی کنکور ارشد بدم؟؟
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 99-1400

کلاس های آمادگی کنکور ارشد پزشکی ترم پاییز 1400

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون دکتری وزارت بهداشت 99-1400

دانلود رایگان سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 98-99

دانلود دفترچه سوالات کنکور ارشد وزارت بهداشت 99-1400

نرم افزار تخمین رتبه رایگان ارشد وزارت بهداشت

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 99

دانلود کلید نهایی آزمون دکتری بیوشیمی بالینی 98-99

دانلود کلید نهایی آزمون دکتری علوم تغذیه 98-99

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)