دراین ویدیو شرایط و قوانین استفاده از سهمیه  استعداد درخشان ارشد با آزمون و بدون آزمون وزارت بهداشت 98 به طور کامل با پاسخ گویی به سوالات رایج به طور کامل توضیح داده شده است. برای دریافت پاسخ سوالات خود در رابطه با اینکه چه کسانی با چه شرایطی شامل استفاده از سهمیه استعداد درخشان می شوند، با ما تا انتها همراه باشید و پاسخ تمام سوالات خود در رابطه با سهمیه استعداد درخشان دریافت نمایید.

 

چه کسانی شامل استفاده از سهمیه استعداد درخشان ارشد می شوند؟

کسانی می توانند از سهمیه استعداد درخشان در آزمون ارشد وزارت بهداشت استفاده نمایند که جز 10درصد برتر فارغ التحصیلان کل رشته خود در دانشگاه هستید می توانید جز استفاده کنندگان از سهمیه استعداد درخشان ارشد وزارت بهداشت 98 باشید.

 

 bannerfinal

 

آیا دانشجویانی که  در دانشگاه آزاد تحصیل میکنند می توانند از سهمیه استعداد درخشان استفاده نمایند ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی مانند مامایی و پرستاری در صورتی که جز رشته های وزارت بهداشت زیر نظر دانشگاه آزاد باشند، می توانند از سهمیه استعداد درخشان در دانشگاه خود در مقطع ارشد استفاده نمایند.

 

آیا دانشجویان فارغ التحصیل رشته های هم نام در وزارت علوم که قصد ادامه تحصیل در وزارت بهداشت را دارند و جز معدل های الف در رشته و دانشگاه خود هستند، می توانند از سهمیه استعداد درخشان برای قبولی در رشته روانشناسی بالینی وزارت بهداشت استفاده نمایند؟

خیر داوطلبان رشته های هم نام در دو وزارت مختلف حتی در دانشگاه های برتر تحصیل کرده باشند نمی توانند از این سهمیه استفاده نمایند. به طور مثال فارغ التحصیل رشته روانشناسی وزارت علوم نمی توانید از سهمیه رتبه برتر بودن خود در آزمون ارشد وزارت بهداشت استفاده کند.

 

 

زمان ثبت نام استعداد درخشان برای داوطلبانی که قصد استفاده از این سهمیه را دارند از چه زمانی است ؟

توجه داشته باشید در صورتی که متقاضی استفاده از سهمیه استعداد درخشان هستید، باید همزامان با آغاز ثبت نام برای آزمون ارشد وزارت بهداشت ثبت نام اولیه خود را انجام دهید و در زمان بعد ی مشخص شده که از 1 مرداد ماه تا 5 مرداد ماه می باشد اقدام به مراجعه به دانشگاه محل تحصیل نمایید و اقدامات لازم برای ثبت نام خود را انجام دهید.

 

نحوه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد با استفاده از سهمیه استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون به چه صورت است ؟

در صورت یکه متقاضی استفاده از سهمیه استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون هستید باید در شهریور و یا دی ماه همزمان با انتخاب رشته دیگر داوطلبان، اقدام به انتخاب رشته محل نمایید.

 

یکی دیگر از سوالات شما متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت این است که یک داوطلب می تواند هم از سهمیه استعداد درخشان و هم سهمیه رزمندگان و ایثارگران در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 استفاده کند؟

بله شما می توانید در آزمون ارشد وزارت بهداشت علاوه بر سهمیه رزمندگان و ایثارگران در صورت واجد شرایط بودن از سهمیه استعداد درخشان هم استفاده کنید.

 

یکی دیگر از سوالات پر تکرار شما داوطلبان نحوه پذیرش با استفاده از سهمیه استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون می باشد؟

متقاضیان استفاده از سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون برای مقطع ارشد تنها می توانند، رشته های همنام برای ادامه تحصیل را استفاده نمایند که  10 درصد از ظرفیت مازاد به این داوطلبان تعلق میگیرد. یعنی یک داوطلب پرستاری با استفاده از سهمیه بدون آزمون استعداد درخشان می تواند در مقطع ارشد رشته پرستاری را انتخاب نماید و یک فارغ التحصیل رشته هوشبری نمی تواند در مقطع ارشد با استفاده از سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون در رشته بیوتکنولوژی شرکت کند وشرایط پذیرش داوطلبان بدون آزمون بر اساس معدل و دانشگاه محل تحصیل مقطع کارشناسی برای پذیرش در مقطع ارشد  الویت بندی می شود.

در شرایط پذیرش استعداد درخشان برای رشته های با آزمون، داوطلبان می توانند کلیه رشته های درج شده در جدول بر اساس مدارک مجاز را انتخاب کرده و 20 درصد از ظرفیت مازاد  به این داوطلبان تعلق میگیرد. شرایط پذیرش داوطلبان استفاده از سهمیه استعداد درخشان با آزمون، کسب 90 درصد نمره آخرین فرد قبولی با سهمیه آزاد در رشته انتخابی می باشد.

 

آیا با شرکت در کنکور وزارت بهداشت و عدم قبولی در دانشگاه دلخواه آیا می توانم در سال آینده از این سهمیه استفاده کنم ؟

 در صورت حضور در جلسه کنکور حتی در صورت عدم انتخاب رشته شما دیگر نمی توانید از سهمیه استعداد درخشان استفاده نمایید.

 

نکته مهم :

دانشجویان رتبه اول در صورت عدم قبولی با استفاده از سهمیه استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون می توانند سال آینده هم در آزمون شرکت کرده و از سهمیه خود استفاده نمایند. اما اینار 10 درصد از سهمیه استعداد درخشان خود می توانند استفاده نمایند.

 

در صورت داشتن سوال می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا با شماره 02166574345 تماس حاصل نمایید. 

 

لینک مرتبط با آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 :

شرایط استفاده از سهمیه در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

آموزش تصویری ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

دانلود دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

 

 

 

دیدگاه‌ها  
+1 # علی۶۷۸۷۸ 1397-12-13 13:22
نفهمیدم چی گفت بد توضیح داد
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1397-12-14 16:05
متن پایین رو بخونید کامل و روان توضیح داده شده
پاسخ دادن
0 # F.A 1397-12-19 01:48
برای استفاده از سهمیه با آزمون (رشته های هم نام و غیر هم نام)هر دو 20 درصد هستن؟
با توجه به تعداد هم ورودی ها در یک رشته رتبه های اول و دوم و.. به یک اندازه و 20 درصد سهمیه دارن (با ازمون)؟
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1397-12-22 16:22
شرایط متغییر است. فیلم رو کامل نگاه کنید و در صورت داشتن سوال با شماره 02166574345 تماس بگیرید.
پاسخ دادن
0 # ف.ه 1398-01-08 00:47
سلام
برای رشته ی فیزیک پزشکی هم میشه با مدرک کارشناسی رادیولوژی به صورت بدون کنکور وارد شد؟
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-01-30 17:17
سلام. خیر پذیرش در مقطع ارشد در رشته های علوم پزشکی امکان پذیر نسیت . تنها کسانی می توانند پذیرش شوند که جز استعداد درخشان باشند.
پاسخ دادن
0 # حمزه آزادبخت 1398-01-15 22:00
من دانشجوی کارشناسی فوریت های پزشکی هستم‌ آیا میتوانم با سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون دررشته پرستاری اورژانس پذیرفته شم؟؟؟
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-01-30 18:11
سلام. اگه سهمیه استعداد درخشان دارید زمی توانید از در کنکور ارشد استفاده نمایید.
پاسخ دادن
0 # فاطمه شهابی 1398-02-16 17:16
سلام،من 6 ترم در دانشگاه نزدیک محل زندگیم مهمان بودم،هم در دانشگاه مبدا و هم دانشگاه مقصد نفر اولم،ولی هیچ کدوم از این دو تا دانشگاه نمی پذیرند که من از این سهمیه استفاده کنم،ایا راه حلی وجود داره؟
پاسخ دادن
0 # Sh.A 1398-04-20 19:05
سلام.
من رتبه اول دانشگاه هستم. برای انتخاب رشته به من گفتن فقط یک گرایش میتونم انتخاب کنم. یعنی فقط داخلی جراحی یا فقط سلامت جامعه.
آیا این درسته؟
و اینکه ظرفیت مازاد دانشگاه ها برای استعداد درخشان بدون ازمون کی اعلام میشه؟
پاسخ دادن
0 # Sh.A 1398-04-20 19:08
سلام . من بدون ازمون میخوام شرکت کنم به من گفتن برای انتخاب رشته فقط یک گرایش رو میتونم انتخاب کنم. مثلا فقط داخلی جراحی
آیا درسته؟
سوال دومم اینه که ظرفیت مازاد دانشگاه ها برای کنکور بدون ازمون کی اعلام میشه؟
پاسخ دادن
0 # مونا رمضانی 1398-04-22 08:20
سلام.امروز 22 تیر هست اما خبری از ثبت نام نیست. :cry: و اینکه سایت سازمان سنجش فرمش رو میذاره.چرا سازمان سنجش هیچ اطلاعیه ای در این مورد نمیذاره آخه. :-? :-? :-? :-?
پاسخ دادن
0 # مونا 1398-04-22 13:23
سلام وقت بخیر.
تو چه سایتی باید رفت و فرم رو پر کرد.امروز22 تیر هست ولی چرا خبری از فرم نیست
لطفا جواب بدین :cry: :cry: :cry:
پاسخ دادن
0 # مونا 1398-04-22 13:56
فرمی که استاد امینی فرمودن 22 تیر تا 27 تیر باید خودمون پر کنیم تو چه سایتی باید رفت؟و امروز 22 تیر هست چرا خبری از فرم نیست
لطفا جواب بدید
پاسخ دادن
0 # مونا 1398-04-22 14:00
تو چه سایتی باید رفت برای پر کردن فرم؟؟؟؟؟چرا انقد اطلاع رسانی در مورد این ضعیفه اخههههه :-x :-x :-x
پاسخ دادن
0 # شهاب 1398-04-29 10:50
سلام من سال ۹۷فارغ التحصیل شدم . سال ۹۷کنکور ارشد پرستاری دادم و از سهمیه استعداد درخشان هم استفاده نکردم . و قبول نشدم .امسال میتونم از سهمیه استعداد درخشانم استفاده کنم ؟
پاسخ دادن
0 # Sh.f 1398-04-29 14:44
سلام یه سوال خیلی مهمی داشتم ممنون میشم جواب بدید کسی که ورودی بهمن ۹۴باشد والان تا اخر شهریور فارغ‌التحصیل شود اما در حال حاضر کل نمرات کارآموزی ثبت نشده باشه و نمره نهایی معدل مشخص نشده باشه ایا میتونه از سهمیه استعداد درخشان نفر اول ورودی، برا امسال استفاده کنه و اینکه ایا استفاده کنه برا سال بعد دیگه این امکان براش وجود نخواهد داشت؟
پاسخ دادن
0 # zahra48a 1398-06-28 16:30
با سلام و خسته نباشید.
من دکتری تخصصی شیمی دارویی امسال با رتبه کل= 8 و رتبه در سهمیه= 1 پذیرفته شدم. از اونجایی که بر اساس اطلاعیه وزارت بهداشت رتبه های 1-3 کنکور دکتری تخصصی میتونن عضو استعداد درخشان بشن، میتونم عضو استعداد درخشان بشم؟ ایا رتبه در سهمیه شامل ان میشود؟ ارشدم هم استعداد درخشان رشته شیمی آلی وزارت علوم بودم.
تشکر
پاسخ دادن
0 # حدیث عباسی 1398-07-01 19:55
سلام خسته نباشید . من کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی میخونم. از چه ترمی به بعد میتونم گرایش ژنتیک رو انتخاب کنم؟ و ایا اگر جزو استعداد های درخشان بشم میتونم بدون کنکور ارشد رشته ژنتیک انسانی (پزشکی) وزارت بهداشت رو قبول شم ؟ و اگر دکتری رو توی رشته ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت بگیرم آیا میتونم مطب مشاوره ژنتیک بزنم؟ لطفا جواب بدین ممنون
پاسخ دادن
0 # ezipari 1398-09-19 20:03
سلام..ببخشید برای با آزمون درسته که برای کنکور سال 99 شده حداکثر 5 درصد؟؟خواهش میکنم جواب بدید. ممنونم. خیلی نگرانم
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

نمونه کارنامه قبولی ارشد روانشاسی بالینی وزارت بهداشت 98

ممنوعیت تاسیس دانشگاه علوم پزشکی در وزارت بهداشت

سوالات متداول آزمون ارشد ژنتیک اپزشکی وزارت بهداشت

برنامه آموزشی کارشناسی ارشد آموزش هوشبری

نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت sanjesh.org

سوالات متداول کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد سم شناسی پزشکی وزارت بهداشت 98

ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 99

بسته آمادگی آزمون ارشد آموزش هوشبری

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)