منابع ارشد بهداشت حرفه ای کدام است؟ آیا برای شرکت در آزمون ارشد بهداشت حرفه ای باید رفرنس بخوانیم؟ بهترین منابع ارشد بهداشت حرفه ای که رتبه های برتر آن را مطالعه کرده اند کدام است؟ و بسیاری از سوالاتی که شما متقاضیان کنکور ارشد بهداشت حرفه ای از مشاوران ما می پرسید، منابع ارشد وزارت بهداشت، کتاب ها و جزوات خلاصه و کنکوری برای رشته های که قصد شرکت در آن را دارند می باشد.

درادامه منابع اعلام شده وزارت بهداشت برای رشته بهداشت حرفه ای را در اختیار شما قرار می دهیم، بعد از مشاهده منابع سوالی که برای داوطلبان ایجاد می شود که آیا رفرنس بخوانم یا جزوه ؟ در پاسخ به شما باید بگوییم مطالعه رفرنس به دلیل تعدد کتاب ها و حجم زیاد آن توصیه نمی شود و شما به عنوان یک متقاضی کنکوری زمان زیادی برای مطالعه رفرنس و خلاصه برداری و شناسایی مباحث و سرفصل های کنکوری ندارید، بنابراین پیشنهاد ما به شما برای انتخاب و مطالعه،  کتاب های کنکوری طبقه بندی شده بر اساس رفرنس وزارت بهداشت می باشد. در صورت داشتن سوال برای اطلاع از بهترین منابع کنکور ارشد بهداشت حرفه ای با شماره 02166574345 تماس حاصل نمایید.

منابع ارشد بهداشت حرفه ای وزارت بهداشت

در این جدول منابع اعلام شده وزارت بهداشت برای رشته مهندسی بهداشت حرفه ای سال 99 ذکر شده است، کتاب های کنکوری موجود برای رشته بهداشت حرفه ای بصورت طبقه بندی شده شامل ارگونومی، فیزیک عمومی، درسنامه تشریحی شیمی عمومی، درسنامه جامع بهداشت حرفه ای، گنجینه سوالات بهداشت حرفه ای برای زدن تست سال های اخیر رشته بهداشت حرفه ای می باشد.

منابع ارشد بهداشت حرفه ای : برای درس فیزیک هم در کنار مطالعه رفرنس اصلی هالیدی پیشنهاد ما به شما مطالعه کتاب فیزیک عمومی سمیرا کارگر شهرآبادی و برای درس ریاضی علاوه بر رفرنس می توانید کتاب ریاضی عمومی سید امجد هاشمی و زهرا ملکی استفاده کنید. و برای درس ارگونومی و شیمی عمومی، کتاب های خلاصه شده ارگونومی برای مرور و جمع بندی مناسب هستند. در صورت داشتن سوال برای اطلاع از بهترین کتاب های موجود برای قبولی در کنکور ارشد بهداشت حرفه ای می توانید از طریق ارتباط با دپارتمان سنا پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.همچنین جهت اطلاع از زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت حتما مقاله زمان ثبت نام و برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت را مطالعه نمایید.

 

bannerfinalmoshavere

   کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت حرفهای سال 99
 دروس امتحانی و ضرایب و منابع اعلامشده از سوی وزارت بهداشت      بهداشت حرفه ای
 
1 - Industrial noise control, chapters 1, 6, 9,10; by Lewis Bell & Douglas Bell
2. Industrial ventilation manual; by ACGIH
3. Fundamentals of air sampling, chapters1-9; by Gregory D. Wight
4. Safety and Health for Engineers; by Brauer, Rogerl
5. Introduction to health physics; by Herman Cember.
6. IESNA Lighting Handbook; chapters: 1,2,3,6,7,8,9,11,12
7. Safety Analysis (principles and practice in occupational safety) By: Lars Harms-Ringdahl.
8.Principles of Toxicology, Environmental and Industrial Application By: S.M. Roberts, R.C. James and P.L. Williams, chapters2,3, and 23
9.Occupational Toxicology: Winder and Stacey not the whole book, only chapters:1,2,3,12,13,14,15
10 - انسان و تنشهای حرارتي محيط كار - فريده گلبابايي و همكاران
11 - نمونهبرداری و تجزيه آلایندهها در هوا، جلد 1 و 2 عبدالرحمان بهرامي
12 - مهندس روشنایی - دکتر رستم گل محمدی آخرین چاپ
منبع توصیه شده گنجینه سوالات بهداشت حرفه ای با پاسخ تشریحی – انتشارات علمی سنا
 
 فيزيك  فيزيك جلد اول، دوم، سوم - هاليدي
 شيمي  شيمي عمومي - چارلز مورتيمر
 ارگونومی  Handbook of ergonomics - Karwowski& marras - last eition
 رياضي  کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی - تألیف جرج توماس وراس فینی ترجمه مهدی بهزاد، سیامک کاظمی و علی کافی،
 زبان عمومی  منابع اعلام شده توسط وزارت بهداشت - کتاب زبان انگلیسی 90 پلاس - منبع توصیه شده صفر تا صد زبان انگلیسی - جعبهی سیاه زبان ارشد علوم پزشکی

ضرایب دروس ارشد بهداشت حرفه ای

اطلاع از ضرایب دروس به داوطلبان کمک می‌کند تا با آگاهی از میزان اهمیت دروس به مطالعه آن بپردازند. در ادامه ضریب دروس ارشد بهداشت حرفه ای را در اختیار شما قرار خواهیم داد. توجه داشته باشید تمام دروس را باید باهم پیش ببرید و البته از اهمیت درس زبان غافل نشوید.

 بهداشت حرفه ای  5
  فيزيك  2
 شيمي  2
  ارگونومی  1
رياضي 2
زبان عمومی 3

نحوه درست تست زنی

سؤال: از چه زمانی و چگونه شروع به تست‌زنی کنم؟ نزدیک کنکور یا بعد از خواندن هر فصل؟
پاسخ مشاور سنا: تست‌زنی باید در طول مطالعه نیز انجام گیرد نه فقط نزدیک کنکور. به‌هیچ‌ وجه بلافاصله پس از خواندن هر فصل، تست نزنید چون در این مواقع درصد شما به‌صورت کاذب بالا خواهد رفت. همیشه صبر کنید 2 یا 3 فصل تمام شود، بعد به سراغ تست‌های فصل‌های خوانده‌شده بروید. این کار باعث خواهد شد توانایی انتقال تمرکز شما از یک‌فصل به فصل دیگر بالاتر رود. حتی اگر درصد شما پایین بیاید اصلاً نگران نشوید، توجه کنید پاسخ تشریحی یا مطلب مربوط به تستی که اشتباه زده‌اید را باید مجدداً و با دقت مطالعه کنید، چون مطالعه کامل تست‌های اشتباه زده‌شده، ماندگاری آن را در ذهن شما چند برابر خواهد کرد. اصل تست‌زنی مربوط به تصحیح اشتباهات بعد از درصدگیری است نه قبل از آن!! اشتباهی که خیلی از افراد آن را تکرار می‌کنند و به‌محض اینکه درصد خود را حساب می‌کنند، فکر می‌کنند کار تمام است و دیگر به‌صورت جدی به سراغ تصحیح اشتباهات خود نمی‌روند.

سؤال: چه کتاب تست‌هایی را انتخاب کنم؟ از تست‌های چه سالی شروع کنم؟
پاسخ مشاور سنا: اکیداً توصیه می‌کنیم اگر برای آزمون وزارت بهداشت آماده می‌شوید، فقط و فقط تست‌های وزارت بهداشت را بزنید. تست‌های وزارت بهداشت بر اساس دیدگاه بالینی طراحی می‌شوند درحالی‌که تست‌های وزارت علوم، دانشگاه آزاد و... این خصوصیت را ندارند. حتی تست‌های قدیمی وزارت بهداشت کارایی بالایی برای شما ندارند لذا توصیه می‌کنیم تست‌های 5 تا 10 سال اخیر را بزنید چون طراحان سؤال وزارت بهداشت هرچند سال یک‌بار تغییر می‌کنند. حالا تصور کنید زدن تست‌های سال 62 مثلاً دانشگاه آزاد چه توجیهی می‌تواند برای کنکور ارشد یا دکتری وزارت بهداشت امسال داشته باشد؟!

لینک مرتبط با ارشد بهداشت حرفه ای:

منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت حرفه ای

رشته های مجاز برای آزمون ارشد مهندسی بهداشت حرفه ای 98-99

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 99-1400

کلاس های آمادگی کنکور ارشد پزشکی ترم پاییز 1400

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون دکتری وزارت بهداشت 99-1400

دانلود رایگان سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 98-99

دانلود دفترچه سوالات کنکور ارشد وزارت بهداشت 99-1400

نرم افزار تخمین رتبه رایگان ارشد وزارت بهداشت

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 99

دانلود کلید نهایی آزمون دکتری بیوشیمی بالینی 98-99

دانلود کلید نهایی آزمون دکتری علوم تغذیه 98-99

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)