phd vezarat behdasht

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته محل آزمون دکتری وزارت بهداشت 99: دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته/محل آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه ی پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندان پزشکی سال تحصیلی 1400-1399 (جدید) . متقاضیانی که قصد انتخاب رشته محل آزمون دکتری وزارت بهداشت سال 99-1400 را دارند برای دانلود دفترچه به لینک زیر مراجعه نمایند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته محل دکتری وزارت بهداشت 99-1400

 

انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99-1400

نتیجه مرحله اول آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندان پزشکی سال تحصیلی 1400-1399اعلام شد و داوطلبان می توانند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir نتیجه آزمون خود را دریافت کنند. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل باید از امروز سه شنبه 18 شهریور تا روز شنبه 22 شهریور ماه نسبت به انتخاب رشته محل و ارسال مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی خود از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام کنند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل باید سوابق آموزشی، پژوهشی و اطلاعات مورد نیاز را در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی  sanjeshp.ir بارگذاری کنند تا این سوابق تا از طریق دانشگاه های پذیرنده مورد ارزیابی قرار گیرد.

همچنین داوطلبان، اصل مدارک و مستندات آموزشی، پژوهشی خود را جهت ارائه به مراکز تحقیقاتی مصاحبه کننده همراه داشته باشند. داوطلبان دوره پژوهشی نیازی به تهیه و ارسال کلیپ برای بخش مصاحبه ندارند.

به گزارش ایسنا، تعداد 18 هزار و 241 داوطلب امسال در آزمون دکتری وزارت بهداشت شرکت کردند و تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف هستند مصاحبه پذیرفته شدگان اولیه دکتری را به صورت مجازی و براساس سوابق تحصیلی داوطلب انجام بدهند.

 

از زمانی که کارنامه علمی اولیه در سایت مرکز سنجش ظاهر می‌شود به‌یک‌باره دغدغه‌های شرکت کنندگان تغییر می‌کند و همه در جستجوی پیدا کردن بهترین دانشگاه‌ها در رشته خود هستند. در ادامه، توصیه‌هایی کاربری که حاصل تجربه چندین ساله اساتید و مشاوران موسسه علوم پزشکی سنا در امر انتخاب رشته و دانشگاه است در اختیار شما قرار داده خواهد شد تا دیدگاه افراد در انتخاب دانشگاه‌های علوم پزشکی بازتر از گذشته شود. لذا به نکاتی که در زیر در رابطه با انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99-1400کاربرد دارد توجه کنید.
1- مسافت شهر محل زندگی با دانشگاه یا سطح علمی دانشگاه؟
قبل از انتخاب دانشگاه، ابتدا تکلیف خود را در این رابطه مشخص کنید. اگر شاغل هستید و می‌خواهید همزمان با کار درس هم بخوانید و یا در صورت همراه نبودن همسرتان با شما (در صورت تأهل) در محل تحصیل، توصیه می‌کنیم مسافت کمتر دانشگاه با محل کار را در اولویت بالاتری نسبت به سطح علمی دانشگاه قرار دهید. در این بین توجه به این نکته ضروری است که اگر استخدام وزارت بهداشت باشید، اجازه ندارید همزمان با تحصیل، کار کنید.
2- ملاک سطح علمی محل تحصیل: گروه دانشکده یا کل دانشگاه؟
مهم‌ترین معیار انتخاب دانشگاه، میزان سطح علمی گروه مربوطه در آن دانشگاه است. چه بسا گروه آموزشی دانشگاه در رشته‌ای از نظر علمی بالاترین اولویت را دارا باشد ولی در رشته‌ای دیگر از همان دانشگاه، گروه مربوطه حتی اولویت دهم را هم نداشته باشد. بنابراین تیپ 1 یا 2 یا 3 بودن دانشگاه‌ها را ملاک برتری دانشگاه‌ها در رشته خود ندانید.
3- چندمین سال پذیرش دانشجوی دکتری توسط دانشگاه
دانشگاه‌هایی که اولین یا دومین سال است مقطع دکتری یک‌رشته را برگزار می‌کنند و یا اینکه دوره‌های خود را به‌صورت مشترک با دانشگاه‌های دیگر برگزار می‌کنند، ازنظر علمی در آن رشته، پایین‌تر از سایر دانشگاه‌ها می‌باشند. شاید از نظر رفاهی برخی از این دانشگاه‌های وسوسه کننده باشند ولی فراموش نکنید نام دانشگاه و اساتید آن تا آخر عمر بر روی پایان نامه مقطع دکتری شما باقی خواهد ماند.
4- امکانات رفاهی (خوابگاه و...)
اگر هزینه‌های اسکان در شهر موردنظر را ندارید حتماً از وجود خوابگاه برای دانشجویان ورودی مقطع دکتری در سال جاری مطمئن شوید. سریع‌ترین روش ممکن، تماس با معاونت دانشجویی آن دانشگاه است. اگر با جواب منفی روبرو شدید ناامید نشده و با تماس با تلفن مرکزی دانشگاه سعی کنید با داخلی یک یا چند خوابگاه از آن دانشگاه تماس بگیرید و از وجود فضا برای دانشجویان جدید کارشناسی ارشد مطمئن شوید.
علت اینکه اصرار داریم حتماً از وجود خوابگاه مطمئن شوید این است که حیف است که یک دانشگاه قوی در رشته خود را به خاطر اطلاعات ناقص در مورد خوابگاه، هنگام انتخاب دانشگاه کنار بگذارید!
5- انتخاب یک دانشگاه عالی با سهمیه مازاد یا انتخاب یک دانشگاه ضعیف‌تر با سهمیه دولتی؟
پیشنهاد ما به شما انتخاب دانشگاه با سهمیه دولتی است. توجه کنید در صورت قبولی در دانشگاه روزانه دولتی، وزارتخانه به شما حقوق ماهیانه پرداخت میکند، در صورتی که در پذیرش ظرفیت مازاد شما باید هزینه های هنگفتی را برای ادامه تحصیل متحمل شوید.

موسسه علوم پزشکی سنا به‌واسطه وجود برترین مشاوران این آزمون، این قابلیت را دارد که به‌ صورت اختصاصی برای هر فرد امکان انتخاب رشته تلفنی و حضوری را انجام دهد. بسیار رخ داده است که به‌واسطه انتخاب رشته مشاوران و اساتید ما، فرد جایی قبول شده که تصور آن را نمی‌کرده است.تلفن تماس 02166574345

لینک مرتبط با آزمون دکتری وزارت بهداشت :

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

آخرین تغییرات کنکور دکتری وزارت بهداشت 98

مدارک تحصیلی و رشته های مجاز دکتری وزارت بهداشت 98-99

دانلود منابع آزمون دکتری وزارت بهداشت 98-99

 

دیدگاه‌ها  
0 # مائده چ 1398-06-14 09:59
سلام ببخشید روانشناسی سلامت چرا نیست تو دفترچه راهنما؟
پاسخ دادن
0 # ناصر ن 1399-06-18 17:56
سلام . ببخشید در دفترچه از کلیپ صحبت شده که ما هیچ اطلاعی ازش نداریم . لطفا توضیحات بیشتر درباره کلیپ رو ارائه بدین
پاسخ دادن
0 # جواد صالحی 1399-06-21 22:25
سلام
دانشگاه آزاد برای سوابق علمی چه شرایطی دارد؟فقط نمره علمی آزمون مهمه یا سوابق پژوهشی و مصاحبه هم مهمه؟؟
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

صفرتاصد سهمیه بومی مناطق محروم آزمون ارشد وزارت بهداشت

سهمیه مناطق محروم آزمون های وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد اپیدمیولوژی 99-1400

نمونه کارنامه ارشد علوم آزمایشگاهی سه 99-1400

نمونه کارنامه ارشد علوم تشریح آناتومی 99-1400

معرفی رشته سلامت و ترافیک در وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد علوم آزمایشگاهی دو 99-1400

تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد فیزیک پزشکی وزارت بهداشت 99-1400

رشته مورد نظر شما

niazmandi

در اپلیکیشن و سایت نیازمندی علوم پزشکی همه چیز هست: آگهی فروش اقلام و خدمات پزشکی، آگهی استخدامی و...

leithner sana award 95

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)