اخبار آزمون کارشناسی ارشد سراسری وزارت علوم

شناسه دانشگاه آزاد اسلامی چیست؟ داوطلبانی که قصد انتخاب رشته و یا دریافت نتایج آزمون دانشگاه آزاد در هر مقطعی را دارند، با داشتن شناسه دانشگاه آزاد و کد ملی بعد از مراجعه به سایت azmoon.org  می توانند اقدام به دریافت نتایج  و یا انتخاب رشته نمایند. حال سوالی که برای اغلب داوطلبان به وجود می آید این است که این شناسه دانشگاه آزاد را از کجا باید بگیرند در ادامه راهنمای دریافت شناسه دانشگاه آزاد اسلامی را در اختیار شما قرا خواهیم داد.

 شناسه انتخاب رشته عدد 7 رقمی ای است که در انتهای کارنامه اولیه کنکور شما درج شده است با مراجعه به کارنامه اولیه خود می توانید اقدام به دریافت شناسه دانشگاه آزاد اسلامی نمایید.
 

نحوه دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

نحوه دریافت شناسه دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر می باشد.

1- با ورود به سایت و دریافت نتایج اولیه در انتهای کارنامه دریافتی برای هر مقطع، شناسه دانشگاه آزاد اسلامی خود را دریافت نمایید.

 

senase


2- مرحله بعدی با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس Azmoon.org ، کد شناسه خود را وارد نمایید و وارد میزکار مربوط به خود شوید.


 

 shenase daneshgah azad

 

 

 در صورتی که بنا به هر دلیلی در رشته های علوم پزشکی انتخابی خود در دانشگاه آزاد برای مقطع ارشد قبول نشدید. فرصت را از دست ندهید، از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ سوالات خود را دریافت و با شرکت در کلاس های آموزشی و آزمون های آزمایشی و تهیه بسته های آموزشی برای رشته های علوم پزشکی شانس قبولی خود را در آزمون ارشد علوم پزشکی 98 افزایش دهید.

 

لینک مرتبط با آزمون ارشد علوم پزشکی 98 :

اعلام نتایج کارشناسی ارشد با آزمون دانشگاه آزاد 97-98

ثبت نام بدون آزمون استعداد درخشان پزشکی ارشد دانشگاه آزاد 97

ابلاغ سرفصل‌های بازنگری شده 13 رشته دانشگاه آزاد

 

 

 

نتایج آزمون ارشد97، دوشنبه 12 شهریو ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده خواهدشد. داوطلبانی که موفق به شرکت و انتخاب رشته در آزمون ارشد 97-98 شده اند توجه داشته باشند، اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم سال 97 دوشنبه 12 شهریور ماه بر روی سایت  sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

از تعداد 736 هزار و 387 داوطلب ثبت‌نام کننده در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال 97، تعداد 575 هزار و 6 نفر در جلسه آزمون حاضر بودند که از این تعداد 573 هزار و 949 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 97  می توانند نتایج آزمون ارشد97 را با مراجعه به سایت وزارت علوم دریافت نمایند.

ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد امسال 154 هزار و 383 داوطلب می باشد، این آمار بدون در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده است.

فهرست اسامی پذیرفته شدگان 14 کدرشته دیگر از 141 کدرشته و برخی کدرشته محل های دارای شرایط خاص در اطلاعیه ای که همزمان با فهرست اسامی پذیرفته شدگان منتشر می شود، متعاقبا اعلام خواهد شد. نتایج مربوط به پذیرش دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام خواهد شد.

پذیرفته شدگانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی قرار گرفته اند و هم در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد تنها مجاز به ثبت نام در یکی از این دو پذیرش هستند. پذیرفته شدگان توجه داشته باشند که امکان ثبت نام در دو کدرشته محل را ندارند.

پذیرفته شدگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابتدا برای اطلاع از زمان ثبت نام در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باید به سایت موسسه مربوطه مراجعه کنند اما در صورت اعلام نشدن زمان ثبت نام، پذیرفته شدگان می توانند در روزهای چهارشنبه 14 شهریور، شنبه 17 شهریور و یکشنبه 18 شهریور با همراه داشتن مدارک لازم که در اطلاعیه های مربوطه اعلام می شود، برای ثبت نام به محل قبولی مراجعه کنند.

 

راهنمای دریافت نتایج آزمون کارشناسی ارشد 97

 

داوطلبانی که در آزمون ارشد 97 شرکت کرده اند به چند روش می توانند نتایج آزمون خود را مشاهده نمایند.

1 –در یافت نتایج آزمون کارشناسی ارشد 97 با استفاده از شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام

2- دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97 با استفاده از شماره پرونده و مشخصات فردی

 

 

 

arshad vezarat olom

 

 

 


نتایج دکترای تخصصی بدون کنکور ۹۷ دانشگاه آزاد اعلام شد
آغاز انتخاب مناطق مصاحبه داوطلبان دکتری تخصصی ۹۷

نتایج دوره دکترای بدون آزمون تخصصی سال ۹۷ دانشگاه آزاد امروز اعلام شد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه و انتخاب گزینه «اعلام نتیجه – دعوت به مصاحبه» وارد سامانه شوند و با وارد کردن شناسه کاربری و کلمه عبور که در زمان ثبت نام دریافت کرده اند، از نتیجه خود مطلع شوند.

داوطلبانی که در این مرحله دعوت به مصاحبه شده اند، باید به سامانه مربوطه که جهت انتخاب مناطق مصاحبه متعاقباً در دسترس آنان قرار می‌گیرد، مراجعه و نسبت به انتخاب مناطقی که تمایل به شرکت در مصاحبه در آن را دارند، اقدام کنند تا مقدمات انجام مصاحبه ایشان فراهم شود.

بر اساس اعلام دانشگاه آزاد، پذیرفته شدگان آزمون دکتری برای انتخاب محل مصاحبه باید با مراجعه به سامانه اعلام شده منطقه محل مصاحبه خود را انتخاب کنند و این فرآیند از امروز آغاز و تا ساعت ۲۴ ادامه می‌یابد.

به عنوان مثال اگر داوطلبی از ۴۰ رشته محل انتخابی خود در ۱۵ رشته محل برای دعوت به مصاحبه پذیرفته شده و این ۱۵ رشته محل مثلا در ۵ منطقه آمایشی دانشگاه آزاد واقع شده اند، داوطلب مذکور باید با مراجعه به سایت در صورت تمایل با پرداخت هزینه مصاحبه در هر منطقه نسبت به انتخاب مناطق مذکور به صورت هر ۵ منطقه یا تعدادی از آن‌ها اقدام کنند.

برای مصاحبه در هر کد رشته به ازای هر منطقه داوطلبان باید یک حق ثبت نام پرداخت کنند.

داوطلبان شرکت کننده دوره بدون آزمون دکتری تخصصی که در هنگام ثبت نام عکس، تصویر صفحه اول شناسنامه وتصویرکارت ملی را در سایت آپلود کرده اند، فقط تصویر مدرک فارغ التحصیلی (موقت یا دائم) و کارنامه فارغ التحصیلی خود را در زمان انتخاب مناطق مصاحبه آپلود کنند همچنین داوطلبانی که در دوره با آزمون شرکت کرده اند باید عکس، تصویرصفحه اول شناسنامه و کارت ملی را در هنگام انتخاب مناطق مصاحبه در سایت بارگزاری کنند.

لازم به ذکر است که زمان پایان انتخاب مناطق مصاحبه به هیچ وجه قابل تمدید نیست و لازم است داوطلبان در بازه مذکور نسبت به انتخاب مناطق مصاحبه خود اقدام کنند.


نتایج اولیه رشته‌های خاص و بورسیه آزمون ارشد اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه رشته‌های خاص و بورسیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ خبر داد.

دکتر حسین توکلی افزود: فهرست اسامی تعداد ۲۳ هزار و ۸۲۶ نفر به عنوان پذیرفته‌شدگان چند برابر ظرفیت در کد رشته‌های امتحانی دارای شرایط خاص، بورسیه به همراه برنامه زمانی انجام مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش رشته های ذیربط و تاریخ، محل و زمان مصاحبه یا آزمون عملی و یا پروژه در رشته های امتحانی ۱۱۳۱، ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۶، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸، ۱۳۶۰، ۱۳۶۲، ۱۳۶۴ آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ از بعدازظهر امروز سوم تیر ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است.

کلیه معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت رشته‌ محل‌های دارای شرایط خاص و یا بورسیه در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ ضرورت دارد با توجه به نکات مندرج در اطلاعیه ای که همزمان با اسامی بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و بر اساس برنامه زمانی مشخص شده برای مصاحبه، آزمون اختصاصی، آزمون تشریحی و یا سایر مراحل گزینش به نشانی مشخص شده در اطلاعیه مراجعه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان یادآور شد: معرفی‌شدگان لازم است پیش از مراجعه به مرکز آموزش عالی مربوطه به پایگاه اطلاع رسانی مرکز مورد نظر مراجعه کنند و از تغییرات احتمالی برنامه زمانی مربوطه به آزمون عملی و مصاحبه اطلاع کسب کنند.

سطح زبان دانشجویان علوم‌پزشکی خوب نیست/فقط 20درصد متقاضیان دکتری حدنصاب نمره زبان را کسب میکنند

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری آزمون MHLE (آزمون زبان وزارت بهداشت) برای سنجش سطح زبان دانشجویان رشته‌های پزشکی اظهار کرد: برای قبولی در این آزمون افراد شرکت کننده باید 50 درصد حد نصاب نمره را کسب کنند تا بتوانند در دانشگاه‌های علوم پزشکی پذیرفته شده و در مقطع ph.d ادامه تحصیل دهند، اما تنها  20 درصد شرکت کنندگان در این آزمون حد نصاب نمره را کسب می‌کنند و این نشان می‌دهد که در مجموع سطح زبان دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی خوب نیست.  

دکتر محمد حسین پورکاظمی با بیان این مطلب اظهار کرد: برای اینکه امروزه کسی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی پذیرفته شود باید در آزمون سراسری، سطح علمی و درسی بالایی داشته باشد اما در خصوص درس زبان معمولا نتیجه آزمون ضعیف است

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار کرد: برخی دانش آموزان قبل از دوران دانشگاه با ثبت نام در کلاس‌های موسسات خصوصی، سطح زبان انگلیسی خود را تقویت می‌کنند اما افرادی که از این کلاس ها استفاده نکرده باشند عموما در این درس ضعیف هستند.

پورکاظمی با اشاره به برگزاری آزمون MHLE  در وزارت بهداشت اظهار کرد: برای قبولی در این آزمون افراد شرکت کننده باید 50 درصد حد نصاب نمره را کسب کنند تا بتوانند در مقطع ph.dدانشگاه‌های علوم پزشکی ادامه تحصیل دهند اما تنها  20 درصد شرکت کنندگان در این آزمون حد نصاب نمره را کسب می کنند و این نشان دهنده این است که در مجموع سطح زبان دانشجویان در دانشگاه های علوم پزشکی خوب و موفق نیست.  

وی با اشاره به اینکه هر میزان سطح زبان دانشجویان بالاتر باشد می‌توانند از کتاب‌های مرجع مختلفی در رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی استفاده کنند و این یک ضرورت برای دانشجویان است، گفت: برخی از دانشجویان ممکن است در استفاده از کتاب ها موفق باشند اما در زمینه محاوره و شرکت در کنفرانس های علمی بسیار ضعیف هستند و حتی گوش آن ها به محاوره زبان انگلیسی نیز آشنا نیست و نمی‌توانند از مطالب بهره کافی را ببرند.

پورکاظمی اظهار کرد: ضعفی که درسطح زبان دانشجویان وجود دارد به آموزش زبان در دبیرستان و مدرسه آنها بر می‌گردد و این موضوع که ما در دوران پیش از دانشگاه آموزش موفقی را در زمینه درس زبان نداریم. این مشکل در خصوص زبان عربی نیز صدق می‌کند، این در حالی است که بسیاری از موسسات خصوصی فعال در زمینه آموزش زبان بسیار موفق هستند.  

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه برای آموزش زبان باید از سنین پایین برنامه ریزی و اقدام کرد، گفت: البته این مشکل در دانشگاه‌ها نیز جبران نمی‌شود و آموزش زبان در دانشگاه‌ها نیز موفق نیست به طوریکه به چند واحد درس عمومی و اختصاصی بسنده می‌شود که این امر کمکی به دانشجویان در خصوص یادگیری محاوره‌ای زبان انگلیسی نمی‌کند.  

وی در پایان با تاکید بر اینکه آموزش زبان در دانشگاه‌ها موفق نیست، تصریح کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه‌های نیز ما زبان را به خوبی نمی‌دانند و این مساله مهمی است که باید به آن توجه شود.

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت علوم

مشاور عالی سازمان سنجش از انتخاب رشته بیش از ۵۹ درصد داوطلبان مجاز در آزمون ارشد خبر داد و گفت: نتایج نهایی این آزمون دهه اول شهریور ماه اعلام می‌شود.
دکتر حسین توکلی ادامه داد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون فوق می‌توانستند در این مهلت در نظر گرفته شده و با توجه به اطلاعیه‌های مربوط به اصلاحات دفترچه انتخاب رشته این آزمون نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته‌محل از کد رشته‌محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.
وی اظهار کرد: مهلت انتخاب رشته‌محل‌های تحصیلی آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که مجدد و برای بار دوم تمدید شده بود، ساعت ۲۴ روز پنج شنبه(۲۴ خرداد ماه) پایان پذیرفت.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: از تعداد ۵۷۳ هزار و ۹۴۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته تعداد ۳۴۳ هزار و ۵ داوطلب انتخاب رشته کرده‌اند. به عبارت دیگر بیش از ۵۹ درصد داوطلبان مجاز نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده‌اند و نتایج نهایی این آزمون دهه اول شهریور اعلام می‌شود.

اطلاعات تماس

sana qr

sana contact