اخبار آزمون لیسانس به پزشکی

متقاضیانی که در آزمون لیسانس به پزشکی 97 - 98 شرکت کرده اند توجه داشته باشند، اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون یازدهمین دوره پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی بر روی سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران ( نتایج آزمون لیسانس به پزشکی97 ) قرار گرفت. با توجه به پذیرش محدود در هر دوره ی آزمون لیسانس به پزشکی97، در صورتی قبولی پذیرفته شدگان قطعی خواهد شد که مدارک اعلام شده بعد از استعلام، مطاابق با آیین نامه ثبت نامی باشد در غیر این صورت قبولی فرد کان لم یکن تلقی می شود.


اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 97-98

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی به پزشکی شرکت کرده اند توجه داشته باشند، نتایج آزمون لیسانس به پزشکی97-98  نیمه دوم مهر ماه به صورت اینترنتی بر روس سایت قرار خواهد گرفت، زمان و نحوه ثبت نام نهایی پذیرفته شدگان نیز متعاقبا اعلام خواهد شد. لازم به توضیح است ثبت نام به صورت الکترونیکی خواهد بود لذا پذیرفته شدگان از مراجعه حضوری خودداری فرمایند. همچنین این دانشگاه تاکید کرده است که با توجه به اینکه سازمان وظیفه عمومی به پذیرفته شدگان کارشناسی به پزشکی معافیت تحصیلی اعطاء نمی‌کند لذا داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از سربازی برای متقاضیان پسر الزامی است.

فارغ التحصیلان رشته های مشمول طرح نیروی انسانی در صورتیکه طرح خود را نگذرانده یا در حین گذراندن طرح هستند نیز مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی هستند اما نامبردگان در صورت قبولی و هنگام مصاحبه  باید هنگام ثبت نام ترخیص از طرح را ارائه کنند.

 

همچنین متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی از مقطع کارشناسی برای سال 98-99 رادارند، توجه داشته باشند دانشگاه علوم پزشکی تهران تاریخ احتمالی برگزاری آزمون کارشناسی به پزشکی سال 98 - 99 در خرداد ماه سال 98 خواهد بود. در صورتی که قصد شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی 98 را دارید اما تا به الان به منابع درست برای مطالعه دسترسی نداشته اید به این نکته توجه داشته باشید که موسسه علوم پزشکی سنا اقدام به گردآوری منابع آزمون لیسانس به پزشکی برای آزمون سال 98 کرده است و این منابع را در قالب بسته ها کامل آموزشی در اختیار متقاضیان قرار می دهد، با توجه به بالا بودن متقاضی برای شرکت درآزمون لیسانس به پزشكي اغلب سایت ها و موسسه های نامعتبر که تخصصی در این زمینه نداشته اند اقدام به دادن مشاوره های نادرست که متحمل هزینه های زیادی برای متقاضیان است کرده اند، به همین دلیل  موسسه علوم پزشکی سنا اقدام به گرد آوری منابع درست طبق رفرنس های اعلام شده و برگزاری کلاس های آموزشی برای آمادگی متقاضیان آزمون لیسانس به پزشکی کرده است. بنابراین در صورتی که امسال قصد شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را دارید می توانید برای پاسخ به سوالات خود در رابطه با تهیه منابع آزمون لیسانس به پزشکی و شرکت در کلاس های آموزشی لیسانس به پزشکی 98-99 ازطریق تماس با شماره 021-66574345 اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 برای دریافت اطلاعات روی لینک کلیک نمایید.

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی زمان ، شرایط و مدارک ثبت نام

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 98-99

 آزمون ارشد وزارت بهداشت یا لیسانس به پزشکی ؟

 

 

نتایج آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

نتایج یازدهمین دوره آزمون پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی به دکتری پزشکی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه علوم پزشکی تهران به همراه اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول اعلام شد.

اسامی داوطلبان پذیرفته شده در مرحله اول یازدهمین دوره آزمون پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی به دکتری پزشکی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام شد.

کوثر ابوحمزه، لیلا اصل سجادی، فاطمه پورجولا، هدیه حبیبی، فاطمه خلج، حسنی خمان کرمی، بهناز دیزگوین زمانی، حسین رحیمی، غزاله رئوفی، عسل زروانی، ملیکا ساری دهقانی، حانیه عباسی، فاطمه عبدلی، شیرین علاسوند، مریم قرنی، شبنم قریبه زاده ابراهیم، مژگان قوام آذرنیا، فاطمه کردعلیوندی، مریم میرزائیان، نسترن نیا علیزاده از پذیرفته شدگان این مرحله هستند.

پذیرفته شدگان آزمون کتبی باید برای شرکت در آزمون مرحله دوم به نکات اعلام شده توجه کنند.

آزمون مرحله دوم پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی به دکتری پزشکی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه علوم پزشکی تهران روز سه شنبه ۲۶ تیرماه برگزار می شود.

پذیرفته شدگان مرحله اول باید در ۲۶ تیرماه راس ساعت ۷:۳۰ صبح تا ساعت ۱۲ در مرکز مهارت های بالینی skill lab ساختمان شماره ۸ دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران واقع در بلوار کشاورز، خیابان پورسینا حضور یابند. همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه برای شرکت در این آزمون الزامی است.

این افراد باید با توجه به چارچوب تهیه شده در فرم مربوطه که در سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران درج شده است دستاوردهای آموزشی، پژوهشی و سایر سوابق برجسته خود را فهرست کرده و به همراه فتوکپی مستندات در روز سه شنبه ۲۶ تیرماه تحویل برگزارکنندگان آزمون دهند. کپی‌ ها به هیچ وجه مسترد نخواهد شد و در صورت لزوم اصل مدارک در آینده درخواست خواهد شد.

آزمون کتبی یازدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه علوم پزشکی تهران ۳۱ خرداد ۹۷ برگزار شده است.

vazir behdasht hashemiمتن این ابلاغ به شرح زیر است: ورود استعدادهای درخشان به رشته های علوم پزشکی می تواند تاثیر بسزایی در ارتقای آینده نظام سلامت کشور داشته باشد. چرا که با آموزش مهارت های مدیریتی و پژوهشی به ایشان، این دانشجویان در آینده می توانند تاثیر چشمگیری در تحولات نظام سلامت و ارتقای علمی کشور داشته باشند.
خوشبختانه طی سال های گذشته شاهد اقبال استعدادهای درخشان کشور به تحصیل در رشته های علوم پزشکی بوده و این امر فرصتی است که می بایست برنامه ریزی لازم برای جذب هرچه بیشتر این افراد در رشته های مرتبط صورت گیرد. از جمله استعدادهای درخشان کشور دارندگان مدال های المپیادهای علمی هستند که ورود ایشان به رشته های علوم پزشکی می تواند بستر ارتقای نظام سلامت کشور را بیش از پیش فراهم نماید. براین اساس و طبق موافقت وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شده تا امکان شرکت تمامی دارندگان مدال های المپیادهای علمی در دوره لیسانس به پزشکی فراهم گردد. لذا مراتب جهت اجرا به آن دانشگاه ابلاغ می گردد.
برای شرکت در این دوره آزمونی به نام لیسانس به پزشکی برگزار می شود که از بین تمام کسانیکه مدرک لیسانس آنها اعم از علوم پزشکی، فنی مهندسی و رشته های علوم پایه است، سالانه 10 تا 15 نفر برای این دوره پذیرش می شوند. درحال حاضر این دوره تنها در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود و آزمون آن اسفندماه هر سال است.

اطلاعات بیشتر درباره این آزمون:

اخبار آزمون لیسانس به پزشکی

در این مقاله هر آنچه که باید در مورد آزمون لیسانس به پزشکی (آپدیت شده تا شهریور سال 96) بدانید آورده شده است. مواردی همچون رشته های مورد پذیرش، شرایط طرح نیروی انسانی، وضعیت نظام وظیفه، نحوه برگزاری آزمون کارشناسی به پزشکی یا همان پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی و...

soalate rayej license to medical 95

 

اسامی پذیرفته شدگان نهایی نهمین دوره آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی در دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام شد.

در این دوره ۱۰ نفر با نام های افسانه حق پناه کمیشانی، افشان داوری دولت آبادی، شیما رفیعی، علی اکبر شعبانی، محدثه فخرئی کاشانی، الهام کشاورزی، فاطمه محمدی، فاطمه محمدیان، حمیده میرزامحمدی و فاطمه میری پذیرفته شده اند.

قبولی قطعی این افراد منوط به رویت اصل مدارک و تایید مدارک اعلام شده پس از استعلام از مبادی ذیربط خواهد بود و در صورت مغایرت مدارک واصله با آیین نامه ثبت نامی؛ پذیرش نامبردگان کان لم یکن تلقی می شود.

کارنامه آزمون کلیه داوطلبان نیمه دوم مهرماه به صورت اینترنتی منتشرخواهد شد. چگونگی دسترسی به کارنامه از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

زمان و چگونگی ثبت نام نهایی پذیرفته شدگان نیز در فرصت بعدی اعلام خواهد شد و با توجه به اینکه ثبت نام به صورت الکترونیکی خواهد بود، نیازی به مراجعه حضوری افراد نیست.

داوطلبان آزمون لیسانس به پزشکی دوره نهم جهت ثبت نام مي توانند از تاريخ 20 دي ماه 1394  لغايت 20 بهمن ماه 1394 با مراجعه به سايت ثبت نام و اسكن مدارك مشروحه زير نسبت به ثبت نام خود اقدام نمايند. بديهي است هرگونه مغايرت مدارك ارائه شده با دستورالعمل موجب كان لم يكن تلقي شدن ثبت نام از طرف دانشگاه خواهد شد.(جهت ورود به سايت ثبت نام اينجا كليك نماييد.)

مدارك مورد نياز براي ثبت نام:

1- برگ ثبت نام تكميل شده (دربافت فرم ثبت نام - يك قطعه عكس 4*3 روي فرم ثبت نام الصاق گردد.)

2- مدرك معتبر كه نشان دهنده معدل كل مقطع ديپلم متوسطه باشد. (معدل پيش دانشگاهي مد نظر نميباشد)

3- مدرك معتبر كه نشان دهنده معدل مقطع كارشناسي رشته هاي مورد پذيرش باشد.

4- كارت پايان خدمت نظام وظيفه يا كارت معافيت دائم براي داوطلبان مرد.

5- با عنايت به مجوز شماره 500/1311 مورخ 1394/12/02 وزارت بهداشت, درمان و آموزش پزشكي مبني بر اين‌كه فارغ التحصيلاني كه طرح نيروي انساني خود را شروع نكرده‌اند يا در حين انجام طرح مي‌باشند مجاز به شركت در آزمون كارشناسي به پزشكي مي‌باشند.

6- مدرك زبان انگليسي TOEFL=500     IELTS=6         MSRT=50     MHLE=50

داوطلباني كه مدرك زبان ندارند مي توانند به صورت مشروط در آزمون شركت كنند بديهي است در صورت قبولي ارائه مدرك زبان در هنگام ثبت نام در دانشگاه ضروري است و در غير اينصورت قبولي آن ها كان لم يكن تلقي خواهد شد.

8- تمام صفحات شناسنامه و كارت ملي

9- عكس 4*3

10- پرداخت  مبلغ 500/000 ريال به صورت الكترونيكي

 

*** توجه ***

* * در صورتي كه داوطلب واجد شرايط شركت در آزمون نباشد مبلغ پرداختي جهت ثبت نام به هيچ وجه قابل استرداد نخواهد بود.

- در صورت قبولي در آزمون با توجه به آموزش رايگان، ضروري است پذيرفته شدگان همانند سهميه آزاد برگ تعهد خدمت مربوطه را تكميل نمايند

شرايط ورود به دوره :

1-    برخورداري از شرايط عمومي تحصيل رايگان

2- دانش آموخته مقطع كارشناسي پيوسته و  ناپيوسته كليه رشته هاي گروه علوم پزشكي و گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني و علوم تجربي

3- دارا بودن حداكثر 25 سال سن در زمان ثبت نام آزمون (متولدين 20 دي ماه 1369 به بعد) در مورد كساني كه داراي كارت پايان خدمت باشند مدت خدمت نظام وظيفه به حداكثر سن آنان اضافه مي گردد.

4- دارا بودن كارت پايان خدمت يا معافيت دائم از نظر نظام وظيفه (در مورد آقايان).

تبصره- كساني كه خدمت نظام وظيفه آنان حداكثر تا قبل از شروع نيمسال اول سال تحصيلي 96-1395 (زمان ثبت نام پس از قبولي) به اتمام مي رسد مي توانند به صورت مشروط در آزمون شركت كنند. بديهي است در صورتي كه پذيرفته شدگان در آزمون تا زمان ثبت نام كارت پايان خدمت دريافت نكرده باشند، قبولي آنان كان لم يكن تلقي خواهد شد. دانشگاه هيچ مسئوليتي در مورد مكاتبه با سازمان نظام وظيفه و اخذ مجوز يا مهلت ندارد. دانشگاه هيچ مسئوليتي در مورد خسارات احتمالي كه از اين ناحيه به داوطلب وارد مي شود ندارد.

 5- دانش آموختگان و دانشجويان مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري عمومي از دانشگاه هاي سراسري و آزاد و غيره حق شركت در آزمون را ندارند.

6- دارا بودن معدل كل ديپلم بالاتر از 18

7- دارا بودن معدل مقطع كارشناسي بالاتر از 16

8 – دارا بودن يكي از مدارك زبان انگليسي به شرح زير:

نام مدرك زبان حد نصاب قبولي

TOEFL 500
IELTS 6
MSRT 50
MHLE 50

داوطلباني كه مدرك زبان ندارند مي توانند به صورت مشروط در آزمون شركت كنند. بديهي است در صورتي كه پذيرفته شدگان در آزمون تا زمان ثبت نام مدرك زبان خود را ارائه ننمايند، قبولي آنان كان لم يكن تلقي خواهد شد. امكان ثبت نام مشروط، ارائه مرخصي تحصيلي و يا ذخيره قبولي و ساير موارد نيز به هيچ وجه وجود ندارد. دانشگاه هيچ مسئوليتي در مورد خسارات احتمالي كه از اين ناحيه به داوطلب وارد مي شود ندارد.

9-  قبولي در آزمون ورودي  به صورت چند مرحله اي  و شامل آزمون كتبي، مصاحبه و ارزيابي فرا شناختي مي باشد.


مواد امتحانی آزمون:

فيزيولوژي(ضريب 3)، ميكروب شناسي شامل باكتري شناسي،  ويروس شناسي و انگل شناسي پزشكي(ضريب 3)، آناتومي(ضريب 3)، بيوشيمي(ضريب 2)، بافت شناسي و جنين شناسي(ضريب 2)،  ايمونولوژي (ضريب 2)، زبان عمومي(ضريب2)، ژنتيك (ضريب 1)، روانشناسي (ضريب 1)، تغذيه (ضريب 1)،  فيزيك پزشكي (ضريب 1)، دروس اصول خدمات بهداشتي و بهداشت و تنظيم خانواده (ضريب 1)، دروس اصول اپيدميولوژي و مبارزه  با بيماري ها و آمار مقدماتي(ضريب 1)


منابع آزمون:

منابع اعلام شده آزمون امتحان جامع علوم پايه دانشجويان رشته پزشكي

 

زمان توزيع كارت ورود به جلسه:

روزهاي سه شنبه 11 اسفندماه لغايت چهارشنبه 12 اسفند ماه سال 1394به صورت الكترونيكي صادر خواهد شد.

 

زمان آزمون كتبي:
   شنبه 15 اسفند ماه 1394

محل و ساعت آزمون:  در زمان توزيع كارت اعلام خواهد شد.

اعلام نتايج قبول شدگان مرحله اول:  نيمه اول ارديبهشت ماه 1395

 

10- دانشجويان مشمول آيين نامه استعدادهاي درخشان در رشته هاي مورد پذيرش از بند شش وهفت آيين نامه
 (موضوع داشتن شرط معدل ديپلم 18 و بالاتر و معدل كارشناسي 16 و بالاتر) معاف مي باشند. شرط سني حداكثر 25 سال تمام كماكان بقوت خود باقي است.

    دانشجويان موضوع آيين نامه فوق عبارتند از :

الف)  برگزيدگان آزمون سراسري گروه علوم تجربي تا رتبه 500 كشوري در آزمون سراسري كنكور (با معرفي سازمان سنجش آموزش كشور).

ب ) دارندگان مدال طلا، نقره و برنز كشوري از المپيادهاي علمي دانش آموزي (با معرفي وزارت آموزش و پرورش)

ج ) برگزيدگان حائز رتبه هاي اول تا سوم نهايي جشنواره رازي، جشنواره هاي خوارزمي (در زمينه علوم پزشكي) با معرفي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي و گروه غير پزشكي با معرفي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري.

د ) مالكان ابداع يا اختراع ثبت شده با تائيد معاونت تحقيقات و فن آوري وزارتخانه هاي مربوطه .

ه ) دانشجويان نمونه كشوري گروه پزشكي با معرفي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي و رشته هاي غير پزشكي با معرفي وزارت علوم تحقيقات و فناوري.

ح) دانشجويان پژوهشگر برجسته به تاييد شوراي پژوهشي دانشگاه و براساس دستورالعملي كه از سوي معاونت تحقيقات و فناوري وزارت تدوين و به دانشگاه ها اعلام گرديده است.


توجه:

در صورت داشتن هرگونه سوال يا اشكال با شماره تلفن 81633719  و  81633722 (از 8 صبح لغايت 14.30) تماس حاصل نماييد.

اطلاعات تماس

sana qr

sana contact