در پاسخ به دوستانی که می پرسند منابع آزمون MHLE وزارت بهداشت چه کتاب هایی است و وزارت بهداشت برای آزمون زبان خود چه منابعی را به عنوان رفرنس معرفی کرده است باید عرض کنیم که مرکز سنجش پزشکی هیچ کتابی را به عنوان منبع آزمون MHLE معرفی نکرده و نمی کند و سوالات این آزمون بیشتر در حد تافل طرح می شوند.

منابع مفید برای آزمون MHLE

اینکه بگوییم چه منبع یا کتابی برای آزمون MHLE مفید است، باید گفت نمی توان فقط با خواندن یک کتاب، تمام سوالات را می توان پاسخ داد ولی می توان همزمان با خواندن چند منبع خلاصه به همراه زدن یک سری تست که ما در این مقاله به شما معرفی می کنیم می توانید به نمره قابل قبولی در این آزمون برسید. با تجربه ای که در برگزاری دوره های متعدد MHLE داریم به این نتیجه رسیده ایم که ضروری ترین بخش ها برای پاس کردن این آزمون با نمره خوب یا عالی، بخش های لغت، گرامر و ساختار(40 سوال) و درک مطلب (30 سوال) است. توصیه می کنیم وقتی در این دو بخش به آمادگی کامل رسیدید در نهایت به سراغ بخش شنیداری یا لیسنینگ بروید.

 

معرفی منبع برای واژگان MHLE

آن هایی که زمان زیادی تا آزمون MHLE ندارند، برای بخش واژگان اولین کتابی که توصیه می کنیم کتاب زبان نود پلاس هادی یوزی است. اگر زمان بیشتری داشتید بعد از خواندن این کتاب به سراغ کتاب 1100 واژه بروید.

 

معرفی منبع برای بخش درک مطلب MHLE

بخش درک مطلب بیشتر از متون سلامت و پزشکی است و در حال حاضر بهترین منبعی که برای بخش درک مطلب آزمون زبان MHLE می توان از آن استفاده کرد، متون آورده شده در آزمون ارشد علوم پزشکی است که در کتابی با عنوان کتاب جعبه سیاه زبان ارشد علوم پزشکی تمامی این متون به همراه ترجمه آورده شده است. البته برای یادگیری بهتر اصول پاسخدهی به سوالات درک مطلب می توانید از کتاب TOEFL Reading Comprehension استفاده کنید. متذکر می شویم سوالات بخش درک مطلب MHLE از سوالات درک مطلب در آزمون MSRT خیلی ساده تر بوده و بیشتر در حوزه رشته های علوم پزشکی و بیولوژی است.

 

معرفی منابع برای گرامر MHLE

برای پاسخ دهی و درک اصولی سوالات گرامر می توانید از کتاب تافل کیت و کتاب تافل لانگمن استفاده کنید. همچنین کتاب MHLE به زبان ساده می تواند برای این بخش و بخش واژگان و ساختار، کمک بسزایی به شما بکند.

 در کل با توجه به اینکه سوالات این آزمون در حد تافل طراحی می شود، کتاب Longman Complete Course for the TOEFL TEST نیز برای آزمون MHLE سازگار است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد آموزش بهداشت 99-1400

لیست منابع ارشد وزارت بهداشت

دکتری بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت

منابع دکتری پرستاری وزارت بهداشت

سوالات متداول ارشد فیزیک پزشکی وزارت بهداشت

حد نصاب لازم برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

زمان برگزاری آزمون های لغو شده وزارت بهداشت

7 آزمون کشوری به دلیل کرونا لغو شد

آموزش شرکت در آزمون اینترنتی سنا

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)