lisans be pezeshki

یکی از سوالات پرتکراری که داوطلبان لیسانس به پزشکی از مشاوران ما میپرسند شرایط قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی و شرایط آمادگی در مصاحبه لیسانس به پزشکی می باشد و اغلب می خواهند بدانند چگونه می توانیم در مصاحبه لیسانس به پزشکی موفق شویم. در این مقاله به سوالات شما در رابطه با آزمون لیسانس به پزشکی پاسخ خواهیم داد به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل حجم بالای کتاب های علوم پایه و البته به دلیل اینکه از برخی از فصل ها سوال طراحی شده داشتن یک مشاور همراه و انتخاب کتاب های طبقه بندی شده می توانید زمان مطالعه شما را بهینه کرده و حتی در مدت 6 الی 5 ماهه بتوانید برای قبولی در این آزمون آمادگی لازم را کسب کنید.تا انتها با ما همراه باشید تادر رابطه با مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی جزئیات را در اختیار شما قرار دهیم. 

در صورت داشتن سوال و شماوره رایگان می توانید با شماره 02166574345 از هر کجای کشور که هستید تماس گرفته و پاس سوالات خود را از مشاوران ما بپرسید.

 

شرایط قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی

برای قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی که توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود شما باید هم از آزمون کتبی و هم از مصاحبه نمره لازم را کسب کنید و درصورت قبولی در آزمون کتبی می توانید در مصاحبه لیسانس به پزشکی شرکت کنید. شرایط اولیه ثبت نا این آزمون در مقاله شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 98 - 99 می توانید جزئیات ثبت نام را دریافت نمایید.

دوستان به این نکته توجه داشته باشید قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی بسیار راحتر از شرکت در کنکور و کسب رتبه برای لازم برای قبولی در کنکور پزشکی می باشد. شما با مطالعه برخی از کتاب های علوم پایه رفرنس و جزوات طبقه بندی شده و داشتن برنامه منسجم می توانید به راحتی در آزمون لیسانس به پزشکی قبول شوید. پس با مطالعه درست کتاب ها و برنامه ریزی و زدن تست، به راحتی می تونید  در این آزمون پذیرفته شوید اما به این نکته توجه داشته باشید که در این مسیر نباید امید خود را از دست بدهید و مهم ترین موضوع داشتن هدف و تلاش برای رسیدن به چیزی که می خواهید می باشد.شاید به این فکر بیفتید که پذیرش در این دانشگاه سخت و یا فقط فارغ التحصیلان دانشگاه تهران رشته های علوم پزشکی و... موفق به قبولی در این آزمون میشوند، پارتی بازی وجود دارد و بسیار از تفکرات این چنینی که بین متقاضیان این آزمون زیاد است. که در پاسخ به دوستانی که چنین تفکراتی دارند باید بگوییم اگر خوب بخوانید و امیدتان را از دست ندهید، مطمئن باشید می توانید جز قبولی های این آزمون باشید. اما به این نکته توجه داشته باشید، رقابت خیلی بین بچه ها زیاد بوده و کارنامه های امسال رو اگر نگاه کنید متوجه خواهید شد که تفاوت درصد بچه ها در برخی دورس بسیار به هم نزدیک و بین یک یا دو درصد بوده و نمره مصاحبه برای قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی بسیار تاثیر گزار خواهد بود. بسیار رخ داده که رتبه های برتر در مصاحبه رد می شوند بنابراین قبولی مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی بسیار مهم است و بین بچه ها بوده اند که با رتبه دو موفق به قبولی در مصاحبه نشده و داوطلبی با رتبه 9 در مصاحبه لیسانس به پزشکی پذیرفته شده است.

ملاک و معیار قبولی مصاحبه دکتری چیست؟

اولین موضوعی که برای مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی باید بدانید این است که دلیل اهمین مصاحبه لیسانس به پزشکی انتخاب افرادی است که ویژگی یک پزشک عالی را داشته باشند. پس داشتن تمام ویژگی های یک فرد قابل قبول شامل اعتماد بنفس،آرامش، پاسخگویی به سوالات با جملات مثبت و..از اهمیت زیادی برخوردار است و این موضوع به قدری مهم است که  داشتن اعتماد بنفس می تواند حتی اگر جز رتبه های پایین تری در آزمون کتبی لیسانس به پزشکی باشید، موفق به قبولی در این آزمون شوید.به این نکته توجه داشته باشید منظور از رتبه پایین تر اختلاف زیاد نیست بلکه اختلاف بین 5 تا 10 درصدبین داوطلبان است و این نشانگر رقابت زیاد بین داوطلبان می باشد. پس داشتن اعتماد به نفس، آرامش و نداشتن اضطراب در پاسخگویی به سوالات بسیار مهم هست.

مورد بعدی که در مصاحبه لیسانس به پزشکی از داوطلبان پرسیده می شود،  پرسیدن سوالات روزمره مانند، هدفت برای شرکت در آزمون چی بوده، آیا در امسال در آزمون موفق نشوید در رشته ارشد خودت ادامه تحصیل خواهید داد و.... سوالات این چنینی دیگر که در مصاحبه لیسانس به پزشکی  پاسخ از داوطلبان پرسیده می شود، توجه داشته باشید پاسخگویی به سوالات باید کاملن منطقی و مثبت بوده و از ارگان ، رشته و یا شخصی بدگویی نکنید و جملات را مثبت بیان کنید.

دروس امتحانی و تعداد سوالات در مرحله کتبی به ترتیب اهمیت کدام‌اند؟

پاسخ مشاور مؤسسه سنا: دروس اعلام‌شده به ترتیب اهمیت شامل موارد زیر هستند:
دفترچه سوالات آزمون کارشناسی به پزشکی شامل 150 سوال که شامل 19 سوال فیزیولوژی ، 8 سوال بیوشیمی ، 8 سوال باکتری شناسی، 4 سوال ویروس شناسی، 17 سوال آناتومی، 9 سوال بافت شناسی، 10 سوال ژنتیک انسانی، 10 سوال ایمنی شناسی، 8 سوال شیمی، 7 سوال فیزیک پزشکی، 25 سوال درس تفکر نقاد، 25 سوال جامعه شناسی و روانشناسی می باشد.

سخن مشاور در پایان:

در پایان باید به داوطلبان این مورد را یاد آور شویم که با مطالعه رفرنس و کتاب های طبقه بندی شده و داشتن مشاور همراه برای شناسایی مباحث مهم و پرتکرار و سرفصل هایی که طراحی سوال از می باشد شما می توانید شانس قبولی خود را در آزمون لیسانس به پزشکی دو چندان کنید و برای آمادگی مصاحبه لیسانس به پزشکی و شرکت در آزمون های آزمایشی با شماره 02166574345 تماس حاصل نمایید.

لینک مرتبط با آزمون لیسانس به پزشکی:

سوالات رایج آزمون لیسانس به پزشکی

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی زمان ، شرایط و مدارک ثبت نام

دانلود رایگان سوالات آزمون لیسانس به پزشکی 98

منابع آزمون لیسانس به پزشکی 98-99

مدارک ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 98-99

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه های شاهد علوم پزشکی بقیه ا...(عج)

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری علوم پزشکی 98

توضیح مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در رابطه با تکمیل ظرفیت ارشد وزا

دفترچه مواد امتحانی و ضرایب آزمون ارشد وزارت علوم 99

راهنمای دریافت نتایج بدون آزمون ارشد علوم پزشکی دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون MSRT مهرماه 98

زمان ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد علوم پزشکی 98

افزایش ظرفیت آزاد در کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی

آخرین رتبه و نمونه کارنامه قبولی ارشد بهداشت حرفه ای 98

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)