license to medical testتعداد شرکت کنندگان آزمون لیسانس به پزشکی چند نفر است؟

شاید برای شما جای سوال باشد که مگر تعداد شرکت کنندگان آزمون کارشناسی به پزشکی که هر سال 10 نفر یا بیشتر از آن پذیرش می شوند، چند نفر است که اینقدر تعداد پذیرش کم است. جواب سوال این است که تعداد کسانی که می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی آنقدرها هم زیاد نیست. اینکه فردی همزمان هم معدل دیپلم 18 یا بالاتر باشد و معدل لیسانس آن فرد 16 و بالاتر باشد و سن آن فرد بعد از اتمام دوره ی لیسانس، هنگام ثبت نام این آزمون 25 سال بیشتر نباشد(حتی 1 روز) و برای آقایانی که سربازی رفته باشند سن بیشتر از 27 سال نباشد، باعث خواهد شد عملا تعداد زیادی از متقاضیان ناخودآگاه بعلت عدم دارا بودن شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی برای ورود به این دوره منع شوند.

در طی این چند سال (تا الان که این مقاله در حال نگارش است: سال 97) تعداد شرکت کنندگان لیسانس به پزشکی بین 250 تا 400 نفر از کل کشور در حال تغییر بوده است که پیش بینی می شود با توجه به رسمی تر شدن این آزمون، تعداد شرکت کنندگان لیسانس به پزشکی در سال های آتی بیشتر شده و طبیعتا به همان نسبت تعداد پذیرش و قبول شدگان آزمون لیسانس به پزشکی بیشتر از این شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)