طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت حذف شد؟! بعد از انتشار اطلاعیه وزارت بهداشت مبنی بر بهینه سازی طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان، و اصلاح قانون جدید مشمولین طرح نیروی انسانی در آزمون ارشد وزارت بهداشت،  یکی از بیشترین سوالاتی که از مشاوران ما پرسیده می شود این است:

من سال قبل در آزمون ارشد علوم پزشکی شرکت کرده ام و پذیرفته نشده ام، با توجه به اینکه رشته من جزو رشته های دارای طرح اجباری می باشد، آیا امسال هم می توانم در کنکور ارشد وزارت بهداشت شرکت کنم ؟

از کجا مطمئن هستید که طرح نیروی انسانی را میتوان به بعد از کنکور ارشد یا دکتری وزارت بهداشت به تعویق انداخت؟ آیا مستندات وجود دارد؟

من هنوز هیچ مطالعه ای را برای کنکور شروع نکرده ام، بنظر شما در آزمون پیش رو شرکت کنم؟

 

قانون جدید مشمولین طرح نیروی انسانی در آزمون ارشد وزارت بهداشت

بر اساس قانون قبلی وزارت بهداشت، ادامه تحصیل فارغ التحصیلانی که مشمول طرح اجباری نیروی انسانی ( قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان) در مقاطع کاردانی به کارشناسی، کارشناسی به کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد با phd بودند، قبل از انجام طرح نیروی انسانی ممکن نبود.

ولی طبق آخرین اخبار منتشر شده مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت در تاریخ  97/10/30 برای ارتقاء سطح علمی فارغ التحصیلان، ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بلامانع است و امکان امتحان چند باره و شرکت در کنکور ارشد برای متقاضیان امکان پذیر می باشد و مشمولین در حین انجام طرح در صورت قبولی در آزمون بالاتر می توانند پس از اقدام به توقف طرح، به تحصیل خود ادامه دهند.

از کجا مطمئن هستید که طرح نیروی انسانی را میتوان به بعد از کنکور ارشد یا دکتری وزارت بهداشت به تعویق انداخت؟ آیا مستندات وجود دارد؟

 

 

ghanon jadid tarh niroie ensani

 

 

tarh niroie ensani

 

 

آیا دیر نیست؟!

پس به طور کلی در پاسخ به دوستانی که در مورد حذف طرح اجباری وزارت بهداشت سوال داشته اند باید بگوییم، اگر جز مشمولان طرح اجباری هستید که  یکبار در آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده و موفق به قبولی نشده اید، و یا جز آن دسته از متقاضیانی هستید که به دلیل عدم آمادگی، امسال قصد شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت را نداشته اید،  با تصویب قانون جدید طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت، با خیال راحت می توانید در کنکور ارشد وزارت بهداشت شرکت کنید.

 کلیه فارغ التحصیلان کارشناسی رشته های پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، علوم آزمایشگاهی و.. که امسال قصد شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت 98 را دارید و هنوز برای این آزمون شروع نکرده اید، پیشنهاد میکنیم مقاله برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت چقدر زمان لازم است؟ را مطالعه کنید و به سایت سنا بوک sanabook.com برای تهیه جزوات کنکوری مراجعه کنید و مطمئن باشد با فرصت 5 ماهه باقی مانده در صورت انتخاب درست منابع و داشتن برنامه ریزی درست برای مطالعه، می توانید جز رتبه های برتر رشته خود باشید. فقط کافیست راه را درست انتخاب کنید .

 قوانین طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

لیست رشته های طرح اجباری مورد نیاز، مازاد بر نیاز و رشته های پروانه دار به شرح زیر می باشند.

رشته هایی که طرح آنها اجباری(مورد نیاز) است:
پزشكی، دندانپزشكی، داروسازی، پرستاری، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی، اتاق عمل، هوشبری، فوریتهای پزشكی، پرستاری دندانپزشکی،بهداشت دهان

رشته هایی که طرح آنها اختیاری(مازاد بر نیاز) است:
علوم تغذیه، مددكاری اجتماعی گرایش علوم اجتماعی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، گفتار درمانی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، فیزیوتراپی، رادیوتراپی، علوم صنایع غذایی(گرایش کنترل کیفی)، اقتصاد بهداشت، مهندسی پزشكی، كلیه رشته های بهداشت(عمومی، خانواده، مبارزه با بیماریها، حرفه ای، محیط)، مدارك پزشكی، مامایی، روانشناسی بالینی، پروتز دندان، پزشکی هسته ای، پرستاری دندانپزشکی(فارغ التحصیلان قبل از 1/7/86 )تجهیزات پزشکی،میکروب شناسی پزشکی،بیوشیمی بالینی،کتابداری در شاخه پزشکی،ساخت اعضای مصنوعی،اپیدمیولوژی

برای اطلاع از آخرین تغییرات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  98  و اطلاع از به روز ترین اخبار کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به لینک  اخبار آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مراجعه کنید.

 

 

 

 لینک مرتبط:

تاریخ برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری 98

 لیست رشته های کارشناسی ارشد پزشکی دانشگاه آزاد 98

لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

 

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانلود دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

روش های تست زنی و مدیریت زمان در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

معرفی و شرایط ثبت نام دوره دکتری پژوهشی وزارت بهداشت

تمدید طرح نیروی پرستاری در سال 98

اعلام ظرفیت پذیرش اولیه دکتری وزارت بهداشت سال98

شرایط مدرک زبان در آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

شرایط و مدارک ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 98

دانلود دفترچه راهنمای دکتری وزارت بهداشت 98

فرصت مجدد ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم 98

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)