ما تعجب نکردیم آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا
کلاس های نکته وتست ویژه آزمون ارشد وزارت بهداشت 97 در موسسه سنا / مدت ثبت نام محدود
تبدیل پایان نام به کتاب ویژه متقاضیان دکتری اطلاعات بیشتر : 02166574345 داخلی 5

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از بازنگری آیین نامه آزمون‌های داخلی این دانشگاه خبر داد و گفت: به منظور بازنگری و ارزیابی بهتر آزمون های داخلی دانشگاه علوم پزشکی تهران بخصوص امتحانات کلاسی و پایان ترم سیستم کنترل کیفی پایش امتحانات تا پایان سال جاری راه اندازی می شود.

دکتر محمد جلیلی با اعلام این مطلب به ضرورت استانداردسازی آزمون‌های داخلی دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت: سیستم‌های نظارت و پایش استاندارد آزمون‌ها باید با دقت بیشتری وضعیت امتحانات دانشگاه را بررسی کنند. در حال حاضر این نظارت‌ها در برخی از آزمون‌ها نظیر آزمون‌های جامع علوم پایه، ارتقای دستیاری و پره انترنی و غیره به خوبی و با دقت بالا انجام می‌گیرد اما آزمون‌های داخل کلاسی و پایان ترم نیز باید مورد  پایش و ارزیابی قرار بگیرد.

وی در ادامه از استقرار سیستم کنترل کیفی پایش نظارت آزمون‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: کنترل و ارتقای کیفی سطح آزمون‌های دانشگاه یک فرآیندی مستمر و مداوم است اما تلاش می‌کنیم سیستم کنترل پایش نظارت بر آزمون‌ها تا پایان سال جاری در دانشگاه  علوم پزشکی تهران راه‌اندازی شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به بازدید اخیر فدراسیون جهانی آموزش پزشکی از برنامه‌های آموزشی این دانشگاه، گفت: فدراسیون جهانی آموزش پزشکی استانداردهای اعتباربخشی برنامه‌های آموزش پزشکی را در سطح دنیا تعیین می‌کند که اخیراً دو نفر از این فدراسیون با دعوت دانشگاه علوم پزشکی تهران به کشور آمده و از برنامه پزشکی عمومی بازدید کردند.

دکتر جلیلی به نتایج ارزیابی فدراسیون جهانی آموزش پزشکی از برنامه‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و افزود: براساس بازدیدهای اعضای این فدراسیون بعد از بازدید از دانشکده‌ها، مدیران گروه، بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها، دانشجویان و اساتید، مستندات خود را اعم از نقاط قوت و ضعف برنامه‌های آموزشی بخصوص پزشکی عمومی منتشر کردند که در مجموع آنها برداشت مثبتی از دانشکده پزشکی و بخصوص برنامه بازنگری شده پزشکی عمومی این دانشگاه ارائه دادند و تغییرات انجام‌شده در برنامه بازنگری پزشکی عمومی را کاملاً یک برنامه منطقی، علمی و مبتنی بر بهترین روش‌ها ارزیابی کردند.

به گفته وی، فدراسیون جهانی آموزش پزشکی در ارزیابی خود از برنامه بازنگری پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کردند که این ارزیابی یک حرکت بسیار جدی و دقیق است باید با جدیت و اهتمام بیشتری ادامه پیدا کند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان خاطرنشان کرد: یکی از ایراداتی که اعضای فدراسیون جهانی آموزش پزشکی در بازنگری‌های خود از برنامه پزشکی عمومی دانشگاه تهران ارائه دادند، این بود که باید روی ارتقای کیفی روش‌های آموزش پزشکی بخصوص امتحانات بیشتر کار شود و ارزشیابی‌ها در این حوزه بیشتر و مستمرتر انجام شود.  همچنین بازخوردهایی که در نتیجه این ارزشیابی‌ها به دست می‌آید نیز مورد بررسی جدی قرار گیرد.

اطلاعات تماس

sana qr

sana contact

leithner sana award 95