منابع آزمون دکتری وزارت بهداشت 97-98 اعلام شد. همانطور که پیش بینی می شد و قبلا در کانال رسمی تلگرام موسسه سنا به داوطلبان پیش آگهی داده بودیم، منابع ، دروس و ضرایب بسیاری از رشته ها به خاطر تجمیع، در آزمون دکترای تخصصی وزارت بهداشت برای سال 1397 به بعد تغییر یافت. این در حالی است که در کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت در سال های پیشین بیش از 70 دفترچه طراحی سوال می شد ولی از سال 97 به بعد بسیاری از رشته با هم مجموعه شدند.

مجموعه ای شدن رشته ها:

اکثر رشته ها بصورت دوتایی یا سه تایی با همدیگر تجمیع شدند. لذا برای رشته هایی که در یک مجموعه قرار گرفته اند، یک دفترچه سوال واحد داده خواهد شد که البته ضرایب دروس برای هر رشته متفاوت خواهد بود.

 

کاهش تعداد دروس و سوالات:

در اکثر رشته یک تا چند درس فرعی حذف شدند. لذا از این به بعد در بخش کتبی آزمون دکتری وزارت بهداشت برای هر رشته 2 یا حداکثر 3 درس تخصصی شامل 100 سوال می باشد (البته به استثنای برخی رشته های محاسباتی که تعداد سوالات آنها  کمتر است) که به همراه درس عمومی استعداد تحصیلی که 30 سوال را شامل می شود، مجموعا 130 سوال در دفترچه آورده خواهد شد. جهت مشاهده نام دروس و ضرایب بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دروس و ضرایب آزمون دکتری وزارت بهداشت 98-97

تغییر در نوع طراحی سوالات:

نوع طراحی سوال در آزمون دکترای وزارت بهداشت بر خلاف سال های قبل، از امسال به صورت موضوعی و شبیه به آزمون GRE Subject طرح خواهد شد. موسسه سنا تا قبل از آزمون، سعی خواهد کرد نمونه سوالات برخی دروس مهم در این آزمون را به شیوه آزمون جی آر ای به دست داوطلبین برساند.

 

درس جدید استعداد تحصیلی:

این درس شامل 30 سوال است و به چهار بخش 1: درک مطلب 2: استدلال منطقی 3: تحلیلی 4: کمی تقسیم می شود. داوطلبینی که دغدغه سوالات این درس را دارند نگران نباشند. موسسه سنا در آذر ماه 96 کتاب استعداد تحصیلی خود را ویژه آزمون دکتری وزارت بهداشت به چاپ می رساند. این کتاب شامل نمونه سوالات استعداد تحصیلی مرتبط با رشته های علوم پزشکی است که در کنار آن مهارت های حل این سوالات تشریح شده است. جهت مشاهده نمونه سوالات استعداد تحصیلی وزارت بهداشت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

نمونه سوالات درس استعداد تحصیلی آزمون دکتری وزارت بهداشت

 

 

تخمین رتبه

takhmin

 

اطلاعات تماس

sana qr

sana contact

leithner sana award 95

easy pay1