senior test or lisence to medicalآزمون ارشد یا لیسانس به پزشکی ؟ کدامیک را پیشنهاد می کنید؟

پاسخ مشاور موسسه سنا: اگر شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را دارید، توصیه می کنیم شانس خود برای قبولی در مقطع پزشکی پس از لیسانس را از دست ندهید. ولی قرار نیست همه ی تخم مرغ های خود را در یک سبد بگذارید. لذا پیشنهاد ما انتخاب همزمان در رشته ای از رشته های آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی است که بیشترین همخوانی با آزمون لیسانس به پزشکی را دارد.

ما برای شرکت کردن همزمان در آزمون لیسانس به پزشکی و آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ابتدا ارشد رشته نانوفناوری پزشکی را توصیه می کنیم چون مواد امتحانی این رشته، مشترکات زیادی با آزمون لیسانس به پزشکی دارد. به عنوان مثال دروس بیوشیمی، شیمی، فیزیولوژی، فیزیک پزشکی یا بیوفیزیک جزو دروس مشترک آزمون ارشد نانوتکنولوژی پزشکی با آزمون لیسانس به پزشکی است.

رشته دیگری که توصیه می کنیم رشته علوم آزمایشگاهی 1 است که شما با خواندن 4 درس بیوشیمی، ژنتیک، میکروب و شیمی شانس خود را علاوه بر آزمون لیسانس به پزشکی، همزمان در سه گرایش زیر مجموعه ی علوم آزمایشگاهی1 یعنی ژنتیک پزشکی، بیوشیمی بالینی و بیوتکنولوژی پزشکی نیز امتحان می کنید. البته اگر می خواهید رتبه ی خوبی برای آزمون ارشد علوم آزمایشگاهی 1 کسب کنید، توصیه می کنیم درس زیست سلولی و مولکولی که در هر سه گرایش مهم است را بخوانید حتی اگر این درس در آزمون لیسانس به پزشکی وجود نداشته باشد. مزیت خواندن این درس برای آزمون ارشد علوم آزمایشگاهی این است که شما با تمام قوا به مصاف آزمون ارشد رفته اید و در عین حال برای دروس مشترک لیسانس به پزشکی نیز زمان گذاشته اید.

از جمله رشته های ی دیگر که دروس آن با دروس آزمون کارشناسی به پزشکی مشترک است، رشته علوم تشریح است که دروس مشترک آن شامل درس آناتومی و درس بافت شناسی است.

آخرین رشته از رشته های آزمون ارشد وزارت بهداشت که به شما توصیه می کنیم ارشد رشته فیزیولوژی پزشکی است که فیزیولوژی و بیوشیمی آن با دروس پایه آزمون لیسانس به پزشکی مشترک است.

در آخر هم برای درس زبان توصیه می کنیم در کلاس های MHLE سنا (حضوری یا آنلاین) شرکت کنید. فرمت آزمون زبان MHLE با درس زبان ارشد وزارت بهداشت مشابهت زیادی دارد، چون طراحان سوال MHLE همان طراحان سوال درس زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت هستند.

مزیت موسسه علوم پزشکی سنا این است که کلاس کنکور و جزوات در هر کدام از دروس ذکر شده در فوق را در بهترین شکل ممکن در اختیار داوطلبان هر دو آزمون قرار می دهد و داوطلبان در کنار مشاوران این دو آزمون دیگر هیچ دغدغه ای برای قبولی خود ندارند.

کسانیکه صرفا قصد شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت دارند و هنوز نمی دانند در کدام رشته ادامه تحصیل دهند، با دپارتمان مشاوره موسسه علوم پزشکی سنا تماس بگیرند: 02166574345

سایر سوالات در بخش سوالات رایج آزمون لیسانس به پزشکی

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی سال 98-99

مهلت ثبت نام جشنواره نوآوری در آموزش پزشکی :راهنمای ثبت نام

آغاز ثبت نام آزمون mhle از 20 اسفند ماه 97

کلید سوالات آزمون لیسانس به پزشکی 97-98

سهمیه استعداد درخشان ارشد وزارت بهداشت 98 : سوالات رایج

مهلت ثبت نام و ویرایش آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

فیلم تدریس اساتید موسسه علوم پزشکی سنا در تهران

جزئیات برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 98 - 99

شرایط استفاده از سهمیه در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)