takhmin rotbeh 97

 توصیه بسیار مهم: وارد کردن تعداد پاسخهای غلط، نزده و صحیح در سایت تخمین رتبه فقط برای 2 بار امکانپذیر است. یکبار پس از اعلام کلید اولیه و بار دوم پس از اعلام کلید نهایی... لذا توصیه می کنیم اگر قصد ویرایش اطلاعات را دارید آن را بعد از اعلام کلید نهایی انجام دهید.

مختصری در مورد تخمین رتبه علوم پزشکی:

مشکلی که بسیاری از شرکت کنندگان آزمون های علوم پزشکی از آن رنج می برند این است که مدت زيادي طول می کشد تا نتایج اعلام شود و اين افراد در طول این مدت هیچ اطلاعی از وضعیت خود در بین سایر رقبا ندارند. هفت سال است که سایت علوم پزشکی معتبرترین تخمین رتبه موجود را برای آزمون ارشد وزارت بهداشت بصورت رایگان پس از اعلام کلید اولیه،  در اختیار داوطلبین گذاشته است. خوشبختانه اکثریت افرادی که قبول شده اند رتبه تخمین زده شده توسط سایت علوم پزشکی را با رتبه واقعی خود را همخوان دانسته اند. امیدواریم امسال نیز بتوانیم در کاهش استرس و دغدغه شما پس از آزمون نقشی داشته باشیم. توصیه می کنیم به دوستان خود خبر بدهید تا تعداد نفرات شرکت کننده در هر رشته به بیشترین تعداد برسد.

با توجه به سختی و آسانی کنکور هر سال، مقایسه درصد دروس افراد با قبول شدگان سالهای قبل نشان دهنده قبولی یا عدم قبولی افراد نیست. شاید آزمون امسال در رشته شما، بسیار سخت بوده باشد و شما پس از اعلام کلید فکر می کنید در قیاس با قبولیهای سال قبل درصد پایینی کسب کرده اید ولی وقتی خود را با رقبایی که امسال در کنکور شرکت کرده اند مقایسه می کنید متوجه می شوید که وضعیت شما آنچنان هم که فکر می کردید بد نیست. لذا هیچ فرد یا حتی نرم افزاری نمی تواند رتبه افراد را در قیاس با درصدهای سال قبل پیش بینی کند. سایت علوم پزشکی با توجه به این موضوع و در راستای سایر خدمات رایگان خود سعی نموده است با اضافه کردن امکان جدیدی در سایت اقدام به حل مشکل داوطلبان کنکور ارشد امسال نماید.

 لینک ورود به سایت تخمین رتبه:

سایت تخمین رتبه ارشد وزارت بهداشت 97

سوال: نحوه تخمین رتبه در نرم افزار سایت علوم پزشکی چگونه است؟

پاسخ: تخمين رتبه علوم پزشکي دات کام! تنها نرم افزار و سايتي است که رتبه شما را در بين رقباي امسال شما نشان مي دهد. نحوه انجام تخمین رتبه به این صورت خواهد بود که پس از اعلام کلید، شرکت کنندگان به بخش تخمین رتبه سایت آمده و تعداد سوالات صحیح، غلط و نزده هر درس را در هر درس وارد می کنند و پس از زدن دکمه تخمین، علاوه بر مشاهده رتبه تخميني در مقايسه با آزمون پارسال، رتبه خود را در بین رقبای هم رشته ای که قبل از آن به سایت آمده و اطلاعات خود را گذاشته اند مشاهده خواهد نمود. در این سیستم علاوه بر رتبه کل، شما می توانید رتبه خود در هر درس (بين شرکت کنندگان امسال) مشاهده نمایید. نکته جدید و جالب اینجاست که شما پس از هر بار ورود به صفحه خود در سیستم تخمین رتبه، می توانید از رتبه ی جدید خود در بین رقبایی که بعد از شما به سیستم آمده اند مطلع شوید. در حقیقت این سیستم رتبه شما را همزمان با اضافه شدن افراد بیشتر، بصورت لحظه ای و آنلاین نشان خواهد داد. با افزایش تعداد رقبا شما می توانید وضعیت خود را در آزمون امسال بهتر پیش بینی کنید.دوستان خود را مطلع کنید.

سوال: آیا می توانم بدون دادن کد رهگیری کنکور(روش رایگان) از تخمین رتبه استفاده کنم؟

پاسخ: بله. استفاده از امکان تخمین رتبه علوم پزشکی علاوه بر روش رایگان(تایید با کد رهگیری)، با روش دوم یا غیررایگان (پرداخت 10000تومان) نیز  امکان پذیر است. ما در انجام تخمین مجبوریم یکی از دو روش فیلتر افراد(رایگان و غیررایگان) را بکار گیریم. دو سال ابتدایی کار با سیستم تخمین رتبه علوم پزشکی کاملا رایگان و حتی الزامی به ورود کد رهگیری وزارت بهداشت نبود، ولی متاسفانه بخاطر سوء استفاده برخی افراد و موسسات مجبور شدیم یکی از دو روش فوق را برای تایید افراد واقعی شرکت کننده در کنکور، در سیستم تخمین رتبه استفاده کنیم.

سایت علوم پزشکی داتکام! در نهایت امانت داری دسترسی به کد رهگیری داوطلبین را به هیچ فرد حقیقی و حقوقی نخواهد داد. تجربه امانت داری سایت علوم پزشکی طی 7 سال گذشته در نگهداری از هزاران کد رهگیری کنکور داوطلبین می تواند تا حدود زیادی خیال شما را راحت کند!

خوشبختانه بدلیل آشنایی اکثر  دانشجویان و  فارغ التحصیلان علوم پزشکی و زیست با سایت علوم پزشکی و تجربه چند سال قبلی این نرم افزار، اینجا تنها مکانی است که امکان تجمع بیشتر شرکت کنندگان را پس از اعلام کلید آزمون خواهد داشت. پس فراموش نکنید رقبای شما پس از اعلام کلید، در این سایت منتظر شما هستند...

نکته مهم: پرداخت آنلاین مستقیم در سایت تخمین رتبه مشکل فنی دارد لذا متقاضیان استفاده از روش غیررایگان می توانند بصورت غیر مستقیم و از طریق سایت فروشگاه علوم پزشکی پرداخت آنلاین را انجام دهند و رسید دیجیتال ارائه شده پس از پرداخت آنلاین را بجای کد رهگیری در فیلد مربوطه در سایت تخمین رتبه وارد کنند. همکاران ما با چک کردن تایید رسید دیجیتالی(بجای کد رهگیری) که شما وارد کرده اید، شما را برای انجام تخمین رتبه تایید می کنند.

توصیه1: از هم اكنون پاسخ هايي را كه سر جلسه در پاسخنامه وارد كرده ايد را در يك برگه ثبت كنيد. تا در هنگام تخمين رتبه تعداد غلط و صحيح و نزده خود را با اطمينان بيشتري ثبت كنيد.

توصیه2: برای شرکت بیشتر داوطلبان، این خبر را به دوستان و البته رقبای کنکوری خود برسانید.

 

14 و 15 تیر زمان برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت 97

آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۹۷ در روزهای ۱۴ و ۱۵ تیرماه در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود و داوطلبان تا امشب فرصت دارند کارت خود را دریافت کنند.

آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۹۷ در روزهای ۱۴ و ۱۵ تیرماه با حضور بیش از ۷۵ هزار نفر در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود و داوطلبان تا ساعت ۲۴ امشب چهارشنبه ۱۳ تیرماه فرصت دارند کارت خود را دریافت کنند.

فرآیند برگزاری آزمون در چهار نوبت صبح و بعد از ظهر روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۴ و ۱۵ تیرماه ۹۷ برگزار می شود. فرآیند آزمون صبح ساعت ۸:۳۰ و فرآیند آزمون عصر ساعت ۱۴:۳۰ آغاز می شود و درب ورود به جلسه آزمون نوبت صبح و عصر در همین ساعت بسته خواهد شد.

مدت زمان پاسخگوئی برای کلیه رشته ها ۱۶۰ دقیقه است و ۹۰ دقیقه اول و ۱۵ دقیقه انتهای زمان آزمون، داوطلبان حق خروج از جلسه آزمون را ندارند.

سوالات آزمون کلیه رشته ها به صورت تستی چهارجوابی بوده و به هر پاسخ صحیح ۳ نمره و برای هر پاسخ غلط یک نمره منفی تعلق می گیرد. به هر سوال فقط یک پاسخ داده شود. در صورتیکه برای یک سوال، ۲ پاسخ داده شود، یک نمره منفی تعلق می گیرد.

داوطلبانی که در دو گروه امتحانی ثبت نام کرده اند برای هر رشته کارت مجزایی دریافت می کنند که باید بر اساس زمان و مکان اعلام شده بر روی کارت اقدام کرده و در جلسه امتحان مربوطه همراه داشته باشند.

همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی(کارت ملی یا شناسنامه) الزامی است.

همراه داشتن هرگونه کاغذ، جزوه، کتاب، کاغذ، تلفن همراه (حتی بصورت خاموش)، هرگونه وسیله محاسباتی، الکترونیکی و مخابراتی (از قبیل پیجر، mp۳، mp۴، بی سیم، ماشن حساب (بجز رشته های اعلام شده)، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند حتی بصورت خاموش)، کیف و وسایل اضافی دیگر در جلسه آزمون به منزله تقلب بوده و با خاطی مطابق مقررات برخورد می شود.

باتوجه به اعلام دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی داوطلبان رشته های ارگونومی، مجموعه فیزیک پزشکی، فناوری تصویربرداری پزشکی، مهندسی بهداشت حرفه ای، مجموعه بهداشت محیط، مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)، مهندسی پزشکی (زیست مواد) مجاز به استفاده از ماشین حساب هستند.

استفاده از هرگونه ماشین حساب های پیشرفته و دارای امکانات برنامه ریزی، ممنوع است.

داوطلبان این رشته ها ملزم به ثبت مشخصات ماشین حساب مورد استفاده خود در جلسه آزمون هستند که در صورت مغایرت، متخلف محسوب شده و طبق قوانین هیات بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونها برخورد خواهد شد.

نوع ماشین حسابی که داوطلبان می توانند استفاده کنند در برگه راهنمای شرکت در آزمون درج شده است.

کلید اولیه سوالات کلیه رشته ها از ساعت ۱۸ روز ۱۶ تیر ماه ۹۷ از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل دریافت است.

در صورتی که داوطلبان نسبت به هر یک از سوالات بر اساس کلید اعلام شده، اعتراضی داشته باشند، می توانند درخواست خود را از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ تیر براساس فرم اعلام شده در انتهای دفترچه سوال آزمون، فقط بصورت اینترنتی ارسال کنند. به درخواست هایی که پس از انقضای مهلت و یا به صورت دستی ارسال شوند به هیچوجه ترتیب اثر داده نمی شود.

کلید نهایی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۹۷ در تاریخ ۳۰ تیر ۹۷ اعلام خواهد شد. زمان دریافت کارنامه علمی اولیه و دفترچه راهنمای انتخاب رشته محل و ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده، شروع انتخاب رشته محل، نیمه اول مرداد ماه است.

اسامی متقاضیان واجد شرایط استفاده از آیین نامه استعداد درخشان (با آزمون و بدون آزمون) جهت تایید به دانشگاه محل تحصیل مندرج در فرم تقاضانامه ثبت نام ارسال خواهد شد.

لازم است متقاضیان واجد شرایط جهت تایید و معرفی از طریق دانشگاه، از تاریخ ۱ تا ۱۴ مرداد ماه به همراه مدارک مورد نیاز، به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنند. در صورت عدم معرفی اسامی واجدین شرایط و یا عدم تایید از سوی دانشگاه به صورت اینترنتی طی تاریخ و زمان مقرر، مکاتبات بعدی قابل رسیدگی نبوده و مرکز سنجش آموزش پزشکی مسئولیتی را برعهده نمی گیرد.

متقاضیان واجد شرایط استفاده از آیین نامه استعداد درخشان باید همزمان با سایر داوطلبان عادی نیمه اول مرداد ماه، نسبت به انتخاب رشته محل خود اقدام کنند.

این افراد فقط در زمان یاد شده مجاز به انتخاب رشته محل هستند و متعاقبا از طریق دانشگاه فقط معرفی مبنی بر تایید داوطلب جهت استفاده از این سهمیه صورت خواهد گرفت و سامانه برای انتخاب رشته محل غیر فعال خواهد شد.

با توجه به اهمیت معدل در محاسبه نمره، در صورت نیاز به تصحیح معدل درج شده در فرم ثبت نام، داوطلبان پیش از دریافت کارت ورود به جلسه، ملزم به تصحیح و ویرایش معدل خود هستند و فقط یک بار امکان ویرایش معدل وجود دارد.

تائید یا عدم تائید سهمیه متقاضیان سهمیه رزمندگان و ایثارگران (۲۵ درصد و ۵ درصد) از طریق پیامک به شماره تلفن همراه داوطلب مندرج در فرم ثبت نام تا اواخر تیر ماه اطلاع رسانی خواهد شد.


امروز 22 خرداد آخرین مهلت انتخاب رشته در کنکور ارشد ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آمار انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ گفت: مهلت انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد ساعت ۲۴ امروز ۲۲ خرداد به پایان می رسد.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: ظرفیت پذیرش در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال ۹۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۱۵۵ هزار نفر است.

وی گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ به همراه اصلاحیه آن در سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان می توانند با توجه به دفترچه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

توکلی افزود: داوطلبانی که انتخاب رشته کرده اند می توانند با توجه به اصلاحیه منتشر شده نسبت به ویرایش کدرشته های انتخابی خود اقدام کنند. سایر داوطلبان مجاز نیز تا سه شنبه ۲۲ خردادماه فرصت دارند در این آزمون انتخاب رشته کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد سال ۹۷ می توانند تا روز سه شنبه ۲۲ خرداد ۹۷ برای انتخاب ۱۰۰ کدرشته از میان کدرشته امتحانی مجاز خود اقدام کنند.

آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهذاشت 97 از امروز 10 تیر 97

جهت مشاهده نوبت برگزاری آزمون و آدرس حوزه های  آزمون ارشد وزارت بهداشت 97 به لینک زیر مراجعه نمایید

دوستان خود را مطلع کنید

کارت ورود به جلسه آزمون ارشد وزارت بهداشت 97

 


فرصت مجدد ثبت‌نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 97  فقط تا امروز 13 خرداد

فرصت مجدد ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به ثبت نام در این آزمون نشده‌اند، از دیروز شنبه ۱۲ خردادماه آغاز شده و این مهلت تا امروز 13 خرداد ادامه دارد.

با توجه به اتمام مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، فرصت مجدد ثبت‌نام از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در نظر گرفته شده است؛ داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده‌اند یا هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و ثبت نام نکرده‌اند و همچنین افرادی که نیاز به تصحیح و ویرایش اطلاعات و مدارک خود دارند، می‌توانند تا امروز 13 خرداد  نسبت به ثبت‌نام یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

از مفدا٬ آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴ و ۱۵ تیر ۹۷ برگزار می‌شود.

تخمین رتبه

takhmin

 

اطلاعات تماس

sana qr

sana contact