ثبت نام آزمونهای سنا در تهران و نمایندگی های شهرستان ها
small business web hosting

دکتر محمدحسین پورکاظمی رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور گفت با توجه به افزایش ظرفیت در کلیه آزمونهای پزشکی در چند سال اخیر، در آزمون ارشد پزشکی سال جاری به سمت تثبیت ظرفیت رفته ایم و در مجموع می توان گفت نسبت به سال گذشته با کاهش ظرفیت مواجه نبوده ایم.  ایشان با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز آزمون کارشناسی ارشد پزشکی در روزهای 23 و 24 اردیبهشت ماه جاری از برگزاری این آزمون در 30 استان و دانشگاه کشور خبرداد و اظهار داشت تمام کسانی که دارای مدرک لیسانس و واجد شرایط لازم بودند توانستند در 77 رشته و 56 مجموع رشته پزشکی شرکت کنند . ضمن اینکه به دانشجویان اجازه شرکت همزمان در دو رشته در این آزمون داده شده بود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در ادامه از مشارکت فعال بانوان در این آزمون خبر داد و افزود تعداد 72389 نفر در این آزمون ثبت نام کرده بودند که از این تعداد سهم بانوان 73% و آقایان 27% بود. وی گفت کلید ابتدایی آزمون را در تاریخ 29 اردیبهشت ماه روی سایت قرار می دهیم تا اگر متقاضیان و شرکت کنندگان در آزمون نسبت به سئوالات در آن اعتراض داشتند بتوانند با ورود به سایت سنجش آموزش پزشکی آن سئوال را وارد کرده و پیگیری کنند.

ایشان با بیان اینکه سئوالات اعتراضی به منظور بررسی به سمع و نظر اساتید محترم می رسد، از اعلام کلید نهایی آزمون در 22 خرداد ماه بر روی سایت سازمان خبر داد و خاطر نشان کرد زمان انتخاب رشته محل و صدور کارنامه مرحله اول علمی این آزمون نیمه اول تیر ماه خواهد بود. دکتر پورکاظمی در پایان عنوان داشت با توجه به اینکه ظرفیت ها توسط دانشگاه ها تعیین می شوند و ظرفتیها در چند سال اخیر افزایش داشته است لذا در آزمون امسال در جهت تثبیت ظرفیت ها گام برداشته ایم و در مجموع نسبت به سال گذشته کاهش ظرفیتی نخواهیم داشت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اطلاعات تماس

sana qr

sana contact

leithner sana award 95