ما تعجب نکردیم آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا
تبدیل پایان نام به کتاب ویژه متقاضیان دکتری اطلاعات بیشتر : 02166574345 داخلی 5
تخمین رتبه رایگان در علوم پزشکی دات کام
کلاس های آمادگی آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 ویژه ترم تابستان

ministry senior testتاریخ اعلام کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی 96 مشخص شد. دکتر محمدحسین پورکاظمی رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد، کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت96 تا اواخر این هفته (تا پایان تیرماه) بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

ایشان در ادامه به ثبت‌نام بیش از ۷۹ هزار نفر در آزمون ارشد علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی از یکم تا پانزدهم اسفندماه ۹۵ صورت گرفت و پس از آن به داوطلبان در دو بازه زمانی ۲۶ تا ۳۰ فروردین و ۷ تا ۹ خرداد امکان ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی داده شد که در مجموع ۷۹ هزار و ۳۴۴ نفر، داوطلب شرکت در آزمون شدند.

ثبت‌نام سه برابری دختران نسبت به پسران

از مجموع کل ثبت نام کنندگان ۵۸ هزار و ۳۳۹ نفر را دختران و ۲۱ هزار و پنج نفر را پسران تشکیل می دادند که به معنای حضور سه برابری دواطلبان دختر در این دوره آزمون ارشد بود.

توزیع کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه آزمون ارشد علوم پزشکی،از  ١٨ تا ٢٣ تیرماه از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی توزیع شد و داوطلبان در این بازه زمانی امکان دریافت کارت ورود به جلسه را داشتند.

تعداد رشته‌های امتحانی

آزمون ارشد ۹۶ شامل ۵۳ رشته امتحانی بود و در حدود ۷ هزار تن از داوطلبان با توجه به نوع مدرک و اعلام علاقمندی متقاضی شرکت در دو رشته آزمون بودند.

غیبت ۲۵ درصد داوطلبان در روز آزمون

بر اساس این گزارش، آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی روزهای ۲۲ و ۲۳ تیرماه در چهارنوبت صبح و عصر در ۳۲ حوزه امتحانی برگزار شد و مطابق گفته های رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در حدود ۲۵ درصد داوطلبان در جلسه آزمون حضور نیافتند و غیبت کردند.

تخمین رتبه

takhmin

 

اطلاعات تماس

sana qr

sana contact

leithner sana award 95